Posiłek przed treningiem i po treningu
Data publikacji: Sept. 7, 2015
Autor:
Marzena Lamont
Dietetyk Lublin
Specjalizacje
Gluten Free
Vege
Choroby dietozależne

Posiłek przed treningiem i po treningu

Nasza propozycja posiłku przed treningiem i posiłku po treningu jest idealna dla osób trenujących w pierwszej części dnia! Śniadanie jako posiłek przedtreningowy jest niezwykle ważne. Wypróbuj nasz omlet z płatkami owsianymi i warzywami! Ma on dostarczyć energii dla budzącego się organizmu, aby w trakcie treningu mógł pracować na wysokich obrotach. Pożywny omlet śniadaniowy najlepiej zjedz 1,5 – 2h przed treningiem. Pamiętaj też o uzupełnianiu wody!

Zobacz również: Odżywki białkowe - kazeina kontra serwatka

Po intensywnym treningu pamiętaj o uzupełnieniu węglowodanów w ciągu 30 minut od jego zakończenia – np. jedząc owoc, może to być banan.

Następnie pora na obiad! Łosoś z ryżem basmati, warzywami i lekkim dressingiem imbirowym. Węglowodany pomogą w odtworzeniu zużytego zapasu glikogenu, białko wspomoże regenerację mięśni, a składniki mineralne oraz witaminy z warzyw pozwolą na uzupełnienie utraconych podczas wysiłku składników. Najlepiej zjeść taki posiłek potreningowy maksymalnie do 2h po zakończeniu treningu.

Zobacz również:

Plan treningowy podczas odchudzania

Poranny trening - co zjeść na śniadanie?

Aby uzyskać lepsze efekty - umów się na konsultację dietetyczną
Kcalmar to ludzie, nie algorytmy
Jesteśmy nowoczesną platformą łączącą pacjentów z dietetykami z całej Polski. Nie generujemy szablonowych diet na podstawie Twojej płci, wagi i wzrostu. Dajemy Tobie dostęp do kompetencji, wiedzy i chęci pomocy ze strony prawdziwych specjalistów!
Marzena Lamont
Specjalizacje:
Gluten Free
Vege
Choroby dietozależne
Kcalmar.com zawsze przy Tobie!
Dieta zawsze pod ręką
Wybierając dietę w naszym serwisie, jadłospis, przepisy i listę zakupów będziesz miał zawsze pod ręką dzięki naszej aplikacji Kcalmar – dieta i przepisy!
Łatwe monitorowanie wyników
Notuj zmiany wagi w aplikacji, by poinformować dietetyka o swoich postępach! Odczytuj porady od dietetyka i wskazówki motywacyjne, które pomogą Ci wytrwać w diecie!
Pobierz za darmo!