PROGRAM ODCHUDZAJĄCY JUDITH BECK
Data publikacji: July 6, 2016
Autor:
Aleksandra Łuczak

PROGRAM ODCHUDZAJĄCY JUDITH BECK - ZMIEŃ SWOJE MYŚLENIE I CHUDNIJ!

Każda dieta wymaga poświęceń. Angażuje w nią nie tylko fizjologię ciała, ale przede wszystkim psychikę osoby odchudzającej się. Specjaliści zgadzają się, że tylko zmiana myślenia oraz podejścia do kwestii odżywiania gwarantuje sukces. Czasowe przebywanie na diecie, a następnie powrót do starych nawyków za każdym razem zakończy się fiaskiem. Zbędne kilogramy wrócą z nawiązką, a my będziemy mogli zacząć zmagania od początku. Dr Judith Beck – psycholog, opracowała autorski program „The Beck Diet Solution”, który ma na celu zmienić nasze życia raz na zawsze. Na czym on polega?  

WALKA Z BLOKADAMI UMYSŁOWYMI FUNDAMENTEM PROGRAMU JUDITH BECK

Każdy, kto choć raz był na diecie wie, że nie jest to wcale takie proste. Pierwsze zrzucone kilogramy sprawiają, że dajemy sobie przyzwolenie na pewne odstępstwa, usprawiedliwiając się. Nie jesteśmy konsekwentni i łudzimy się, że dane przewinienie nie odbije się na naszej wadze. Inni zaczynają szukać wymówek. Dojadają po dzieciach, bo przecież nie można wywalać jedzenia. „Poświęcają się” i próbują ciasta babci, żeby się nie obraziła. A na koniec nasz głód już jest tak duży, że przecież nie możemy się skupić na pracy i nauce. Znamy ten schemat, prawda? Psycholog Beck uważa, że zanim zaczniemy stosować jakiekolwiek zasady indywidualnej diety, należy zrozumieć, jakie konsekwencje ponosimy z dotychczasowego stylu życia. Tylko zmiana nawyków może sprawić, że w przyszłości zbędne kilogramy nie wrócą, a jakość naszego życia się poprawi.

appetite-1239063_1920    

SIŁA TERAPII KOGNITYWNEJ ZAWARTA W PROGRAMIE JUDITH BECK

Program Judith Beck oparty jest na zasadach terapii kognitywnej. Pokazuje on, że dotychczasowe porażki nie wynikają z naszej winy, a złego postępowania. Dr Beck uczy jak nie oszukiwać samych siebie oraz jak skutecznie walczyć z pokusami. Pozwala odkryć swoją silną wolę. Uświadamia nam, że szukanie pocieszenia w jedzeniu może zakończyć się tylko w jeden sposób. Na koniec pomaga odnaleźć niezbędną motywację, której często brakuje podczas długotrwałej diety. Terapia kognitywna opiera się na założeniu, że nasze myślenie wpływa na nasze uczucia i czyny. W tym wypadku negatywne myśli krążące wokół odchudzania i podejście do realizowania planu żywieniowego powodują, że na wstępie jesteśmy skazani na porażkę. Program ten ma nauczyć jak rozpoznać negatywne myśli i rozpocząć walkę z nimi. person-723555_1920  

PROBLEMY OSOBY ODCHUDZAJĄCEJ SIĘ

Każdy człowiek ma wiele problemów. Osobie odchudzającej się dochodzą również te związane z wyzwaniem, dietą i aktywnością. Dr Judith chce pokazać, że nie musimy rezygnować z kontaktów ze znajomymi, imprez czy przyjęć, ze względu na wszechobecne pokusy. Nie możemy również usprawiedliwiać niezaliczonego treningu zmęczeniem czy brakiem motywacji. Wyżej wymienione sytuacje są problemami, z którymi trzeba nauczyć się radzić. Wiąże się to z całkowicie zmienionym podejściem do diety i odchudzania, a nawet naszego zdrowia. Program „The Beck Diet Solution” trwa 6 tygodni i dzieli się na różne moduły. Nie musimy jednak wyjeżdżać za granicę, aby zmienić swoje myślenie. Udając się do profesjonalnego dietetyka możemy liczyć na rozwianie naszych dylematów i pomoc w rozwiązaniu naszych problemów żywieniowych. W zmianie stylu życia pomoże również coach oraz psycholog. Warto zainteresować się pobliskimi gabinetami w naszej okolicy, by wreszcie skutecznie schudnąć.

Zobacz również: Plan treningowy podczas odchudzania  

Aby uzyskać lepsze efekty - umów się na konsultację dietetyczną
Kcalmar to ludzie, nie algorytmy
Jesteśmy nowoczesną platformą łączącą pacjentów z dietetykami z całej Polski. Nie generujemy szablonowych diet na podstawie Twojej płci, wagi i wzrostu. Dajemy Tobie dostęp do kompetencji, wiedzy i chęci pomocy ze strony prawdziwych specjalistów!
Agnieszka Węgier
Specjalizacje:
Vegan
Odchudzanie
Choroby dietozależne
Kcalmar.com zawsze przy Tobie!
Dieta zawsze pod ręką
Wybierając dietę w naszym serwisie, jadłospis, przepisy i listę zakupów będziesz miał zawsze pod ręką dzięki naszej aplikacji Kcalmar – dieta i przepisy!
Łatwe monitorowanie wyników
Notuj zmiany wagi w aplikacji, by poinformować dietetyka o swoich postępach! Odczytuj porady od dietetyka i wskazówki motywacyjne, które pomogą Ci wytrwać w diecie!
Pobierz za darmo!