QUIZ – CO WIESZ O ŹRÓDŁACH BIAŁKA W DIECIE?
Data publikacji: Nov. 2, 2016
Autor:
Anna Szponar
Dietetyk Lublin
Specjalizacje
Gluten Free
Odchudzanie
Choroby dietozależne

QUIZ - CO WIESZ O ŹRÓDŁACH BIAŁKA W DIECIE?

Prezentujemy następny test z zakresu dietetyki. Tym razem możesz sprawdzić co wiesz o źródłach białka w diecie. Białko jest uważane przez niektórych za najważniejszy składnik pożywienia - czy słusznie ? Nie, ponieważ każdy ze składników pokarmowych - zarówno białka, węglowodany jak i tłuszcze - są ważne i niezbędne w diecie człowieka, dlatego nie powinno się wyodrębniać najważniejszego z nich.  Jednakże nie da się zaprzeczyć, że białko odgrywa istotną rolę w organizmie i jego funkcjonowaniu. Czy wiesz jaka jest jego rola? By świadomie wybierać produkty, pod względem zawartości białka i jego jakości, niezbędna jest podstawowa wiedza na jego temat. Dlatego dajemy Wam okazję do sprawdzenia stanu wiedzy i nakierowanie na właściwe odpowiedzi.  Nie zwlekaj! Rozwiąż quiz - co wiesz o źródłach białka w diecie? i pochwal się wynikiem w komentarzu.

[interaction id="57d29fda60f05dde7e311331"]
Aby uzyskać lepsze efekty - umów się na konsultację dietetyczną
Inne rekomendowane artykuły
Kcalmar to ludzie, nie algorytmy
Jesteśmy nowoczesną platformą łączącą pacjentów z dietetykami z całej Polski. Nie generujemy szablonowych diet na podstawie Twojej płci, wagi i wzrostu. Dajemy Tobie dostęp do kompetencji, wiedzy i chęci pomocy ze strony prawdziwych specjalistów!
Anna Szponar
Specjalizacje:
Gluten Free
Odchudzanie
Choroby dietozależne
Kcalmar.com zawsze przy Tobie!
Dieta zawsze pod ręką
Wybierając dietę w naszym serwisie, jadłospis, przepisy i listę zakupów będziesz miał zawsze pod ręką dzięki naszej aplikacji Kcalmar – dieta i przepisy!
Łatwe monitorowanie wyników
Notuj zmiany wagi w aplikacji, by poinformować dietetyka o swoich postępach! Odczytuj porady od dietetyka i wskazówki motywacyjne, które pomogą Ci wytrwać w diecie!
Pobierz za darmo!