DIETA W CHOROBACH AUTOIMMUNOLOGICZNYCH, STRAŻNICY MIASTA I DIETA OD KRAWCOWEJ – RECENZJA KSIĄŻKI
Data publikacji: Dec. 5, 2017
Autor:
Anna Szponar
Dietetyk Lublin
Specjalizacje
Gluten Free
Odchudzanie
Choroby dietozależne

DIETA W CHOROBACH AUTOIMMUNOLOGICZNYCH, STRAŻNICY MIASTA I DIETA OD KRAWCOWEJ – RECENZJA KSIĄŻKI

17. października odbyła się premiera książki pod redakcją dr n.med. Mirosławy Gałęckiej: „Dieta w chorobach autoimmunologicznych – Co jeść by czuć się lepiej?” To kolejna pozycja w naszej biblioteczce, która porusza zagadnień dietetyki klinicznej. W niej m.in. odpowiedź specjalistów na powszechnie spotykany protokół autoimmunologiczny.

A WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ W INSTYTUCIE MIKROEKOLOGII W POZNANIU…

Książka liczy sobie 243 strony i została wydana przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Napisało ją pięciu specjalistów, którzy na co dzień współpracują w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu:

1. Dr n. med. Mirosława Gałecka

2. Mgr Anna Bartnicka

3. Mgr Katarzyna Drews-Raczewska

4. Mgr Zuzanna Łukasiewicz

5. Mgr Joanna Dronka-Skrzypczak

Wspólne siły autorek przyczyniły się do wyczerpania tematu chorób autoimmunizujących z każdej strony –  a przynajmniej tych ważnych z punktu widzenia pacjenta. Specjalistki różnych dziedzin, złączyły swoją wiedzę w całość i przelały ją na kartki opisywanej książki. Tak powstała lektura, która w sposób niezwykle praktyczny, tłumaczy czytelnikowi tematykę, jaką są choroby z autoagresji.

STRAŻNICY MIASTA, UBRANIA Z SIECIÓWEK, CZYLI JAK ZROZUMEĆ IMMUNOLOGIĘ

Największą zaletą książki, która ociera się o trudną tematykę immunologii jest wytłumaczenie jej podstaw i patofizjologii powstawania chorób autoimmunologicznych poprzez proste porównania do znanych zjawisk. Działanie organizmu, a w szczególności układu immunologicznego, mikroflory jelitowej zostały pomysłowo przedstawione opowiadaniem o mieście, murach obronnych, mieszkańcach i strażnikach. Za to dieta nieindywidualna to jak ubranie z sieciówki – nie zawsze leży na nas dobrze i jest właściwie dopasowane. Ten pomysłowy zabieg znacznie ułatwia czytelnikowi wyobrażenie sobie zachodzących procesów i zrozumienie problemu. Brawa dla autorek za świetne metafory i obrazowanie! 

CIERPISZ NA CHOROBĘ AUTOIMMUNOLOGICZNĄ? ZNAJDŹ GARŚĆ PRAKTYCZNEJ WIEDZY W KSIĄŻCE!

Zalecane badania do wykonania, suplementacja, protokół autoimmunologiczny rozłożony na czynniki pierwsze, wskazania eliminacyjne w diecie, czy w końcu przepisy i pomysły na zastąpienie eliminowanych produktów. To tylko część przekazanej wartości, które uzyskuje czytelnik po zapoznaniu się z lekturą.  Autorki pokazują, że dieta eliminacyjna nie musi być taka trudna, a możesz być pewien, że zakochasz się w przepisach, które serwuje Joanna Dronka-Skrzypczak <3

Osoby do których celowana jest książka, to przede wszystkim:

  • Osoby cierpiące na którąś z chorób autoimmunologicznych
  • Bliscy osób chorych na choroby autoimmunologiczne
  • Osoby interesujące się immunologią, dietetyką kliniczną oraz mikrobiologią

TO WSZYSTKO WINA AUTOREK, CZYLI JAK ODSUNĄĆ OBOWIĄZKI NA BOK I POCHŁONĄĆ KSIĄŻKĘ W JEDEN WIECZÓR!

Tak… poślizg w obowiązkach to może być efekt uboczny czytania książki. Jest napisana niesamowicie prostym językiem, który sprawia, że kartki same przerzucają się dalej. To spora niespodzianka, zważywszy na trudność poruszanej tematyki. Dlatego czujemy się w obowiązku OSTRZEC CIĘ drogi czytelniku. Strona za stroną i nagle widoczna tylna okładka :O Nie odłożysz jej tak łatwo na później. Dlatego jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem książki zagospodaruj sobie wieczór dla siebie, rozpal w kominku, przygotuj ciepłą herbatę, zapal świeczki zapachowe i sięgnij po książkę. To przepis na idealny wieczór! Wyciszenie, relaks i dawka przydatnej wiedzy zamkniętej w 243 stronach.

OPINIA DIETETYKA

Podsumowując, książka „Dieta w chorobach autoimmunologicznych – co jeść by czuć się lepiej?”  to świetna lektura przedstawiająca problemy, wynikające z autoagresji organizmu. Przyjemny język i obrazowanie słowem powoduje, że treść nie jest oporna i zapada w pamięć czytelnika. Jako dietetycy polecamy tą książkę wszystkim zainteresowanym tematem chorób autoimmunizujących, by poprawnie zrozumieć zachodzące procesy i rozpocząć spersonalizowaną walkę z zaistniałą chorobą.

Aby uzyskać lepsze efekty - umów się na konsultację dietetyczną
Kcalmar to ludzie, nie algorytmy
Jesteśmy nowoczesną platformą łączącą pacjentów z dietetykami z całej Polski. Nie generujemy szablonowych diet na podstawie Twojej płci, wagi i wzrostu. Dajemy Tobie dostęp do kompetencji, wiedzy i chęci pomocy ze strony prawdziwych specjalistów!
Anna Szponar
Specjalizacje:
Gluten Free
Odchudzanie
Choroby dietozależne
Kcalmar.com zawsze przy Tobie!
Dieta zawsze pod ręką
Wybierając dietę w naszym serwisie, jadłospis, przepisy i listę zakupów będziesz miał zawsze pod ręką dzięki naszej aplikacji Kcalmar – dieta i przepisy!
Łatwe monitorowanie wyników
Notuj zmiany wagi w aplikacji, by poinformować dietetyka o swoich postępach! Odczytuj porady od dietetyka i wskazówki motywacyjne, które pomogą Ci wytrwać w diecie!
Pobierz za darmo!