Czy Twój Pacjent potrzebuje jodu?

Suplementacja

Agenda

Cel szkolenia:

  • Rozumienie znaczenia jodu w diecie: Omówienie roli jodu w organizmie, wpływu na funkcjonowanie tarczycy oraz ogólnego stanu zdrowia.
  • Identyfikacja grup ryzyka: Przegląd grup ludności narażonych na niedobory jodu, w tym specyficzne potrzeby żywieniowe dla różnych grup wiekowych i chorób.
  • Diagnostyka niedoborów: Praktyczne aspekty identyfikacji niedoborów jodu w diecie pacjentów, w tym stosowanie badań diagnostycznych.
  • Strategie prewencji i leczenia: Przedstawienie skutecznych strategii prewencyjnych oraz sposobów leczenia niedoborów jodu, z naciskiem na odpowiednie zbilansowanie diety i właściwą suplementację.
  • Z gabinetu dietetyka — planowanie jadłospisu. Od pescowegetarianizmu do weganizmu. Jak przygotować jadłospis dla pacjentów z wysokim ryzykiem niedoborów. 

Poznaj produkty patrona wydarzenia – marki Naturell.
Wybrane produkty są dostępne w bazie Kcalmar.pro, w tym nowość marki Naturell JOD 👉 https://www.naturell.pl/

Ściągnij ulotkę o produkcie
Obejrzyj film o produkcie

O prowadzącym

mgr Klaudia Wiśniewska
Dietetyczka kliniczna, wykładowczyni i założycielka Centrum Terapii Dietetycznej SPOT (www.centrumspot.pl). W ramach swojej pracy doktorskiej bada skuteczność diet roślinnych w aspekcie otyłości i innych chorób metabolicznych. Przez jakiś czas badała też geny w laboratorium oraz pracowała w instytutach naukowych, w tym w Instytucie Żywności i Żywienia edukując i koordynując projekty o zasięgu ogólnopolskim. Członkini The European Association for the Study of Obesity, Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Obecnie również pracuje naukowo, wykłada na uczelniach. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi – usłyszeć ją można w Dzień dobry TVN, Pytaniu na Śniadanie, Onet Rano #wiem oraz w Polskim Radio. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu diet roślinnych, otyłości i chorób układu pokarmowego. Od ponad 10 lat pomaga wspiera osoby zmagające się m.in. z nadwagą i otyłością, chorobami przewodu pokarmowego (IBS, SIBO, IMO) oraz z cukrzycą typu 2, chorobami tarczycy, PCOS i insulinoopornością prowadząc konsultacje indywidualne. Doskonale zna potrzeby osób na dietach roślinnych i aktywnych fizycznie. W swojej pracy na co dzień stara się pokazywać, że zdrowe żywienie nie musi być szalenie pracochłonne i pełne wyrzeczeń, menu może być smaczne, a przepisy proste i realne do wdrożenia.
NOWOŚĆ
0.00 zł
mgr Klaudia Wiśniewska Data premiery:Dec. 15, 2023, 11:47 a.m. Czas trwania: 1 godz 24 min
Certyfikat ukończenia
Prezentacja
ze szkolenia
Materiały dodatkowe