Najczęściej zadawane pytania

Dietetyk

Użytkownik oprogramowania

Mam problem z zalogowaniem się do Kcalmar.pro. - po wpisaniu danych logowania widzę tylko informacje o profilu i kilka jadłospisów.'

Dietetyku, sprawdź, czy zalogowałeś się na odpowiedniej stronie. Nasza platforma działa dwustronnie – obsługuje pacjenta na stronie Kcalmar.com, a dietetyka na stronie Kcalmar.pro. Aby zalogować się do Kcalmar.pro wejdź na stronę: http://kcalmar.com/dietetyk/

Otrzymuję informację o podaniu błędnego hasła, choć z pewnością wpisuję dobre.

Dzieje się tak, gdy do systemu próbuje zalogować się dietetyk, który wcześniej pobrał naszą aplikację Kcalmar - dieta i przepisy. Aplikacja Kcalmar jest dedykowana pacjentom, dlatego po zalogowaniu się do niej, system rozpoznaje nas jako pacjenta i nie dopuszcza do części systemu dedykowanej dietetykom. Jeśli napotkasz na taki problem, napisz do nas na kontakt@kcalmar.com

Czy mogę wykupić licencję wieczystą na Kcalmar.pro?

Oprogramowanie dostępne jest w chmurze, a dostęp do niego uzyskuje się poprzez zalogowanie na naszej stronie www.kcalmar.pro. Kcamar.pro nie działa jak wiele programów dostępnych wcześniej na rynku, które są zapisane na płycie CD lub innym nośniku, ponieważ z tygodnia na tydzień zmienia się na lepsze, a my wprowadzamy aktualizacje i dodajemy nowe funkcje. Dzięki temu, program się nie starzeje i odpowiada zmieniającym się potrzebom dietetyków i pacjentów. Możesz wykupić dostęp do oprogramowania na podstawie abonamentu miesięcznego, półrocznego i rocznego.

Czy można wykupić abonament na dłuższy okres niż miesiąc?

Tak, możesz wykupić dostęp do Kcalmar.pro również na 6 miesięcy lub na rok, a im dłuższy okres wybierzesz, tym niższa jest cena za oprogramowanie.

Czy kody promocyjne łączą się?

Nie, kody promocyjne się nie łączą i są rozdawane na różne pakiety. Jeśli otrzymałeś kod promocyjny za zakup pakietu miesięcznego, nie będzie on działał przy zakupie pakietu na 6 miesięcy lub rok – i odwrotnie..

Czy oprogramowanie można obsługiwać na aplikacji w telefonie?

Aplikacja Kcalmar - dieta i przepisy dedykowana jest pacjentom. Oprogramowanie Kcalmar.pro dla dietetyków powinno być obsługiwane na komputerze, laptopie lub tablecie, ponieważ jest zbyt skomplikowane do obsługi na telefonie. Szykujemy dla Was dodatkową aplikację do obsługi pacjentów, w której będą dostępne podstawowe funkcjonalności, umożliwiające Wam szybką reakcję na potrzeby pacjenta.

Czym jest profil publiczny i kalendarz dostępny w pakiecie premium?

Obecnie pracujemy nad portalem dietetycznym, adresowanym do ludzi poszukujących informacji o zdrowym odżywianiu i pragnących przejść na dietę. Na tym portalu, w ramach korzystania z Kcalmar.pro będziecie mogli udostępniać swój profil publiczny wraz z kalendarzem wizyt. Dzięki temu, pojawicie się w wyszukiwarce dietetyków dostępnej na portalu, a odwiedzający będą mogli umówić się na konsultacje z Wami. To zwiększy Waszą widoczność w Internecie oraz liczbę potencjalnych pacjentów. Obecność na portalu nie wymaga dodatkowych opłat, a kalendarzem i profilem będziecie zarządzać ze swojego panelu w Kcalmar.pro.

Czy jest możliwość przesyłania własnej ankiety dla pacjenta?

Obecnie w systemie dietetyk możne dodawać do podstawowej ankiety swoje pytania. Odpowiedzi pacjenta można zawsze edytować, a dodatkowe informacje zapisywać w jego profilu.

Kto ma dostęp do potraw, które tworzę w Kcalmar.pro?

Tylko Ty! Każdy dietetyk, który zakłada konto może dowolnie korzystać (edytować, używać, kopiować) z systemowej bazy ponad 800 potraw. Jeśli to jednak za mało, możesz również samodzielnie tworzyć swoje potrawy, które są widoczne tylko na Twoim koncie. Dlatego nie musisz się obawiać, że ktoś inny będzie wykorzystywał Twoje pomysły.

Kto ma dostęp do jadłospisów, które tworzę w Kcalmar.pro?

Podobnie jak z potrawami, w Kcalmar.pro możesz samodzielnie tworzyć jadłospisy albo od podstaw albo z wykorzystaniem naszych szablonów. Tylko Ty i Twoi pacjenci, którym zdecydujesz się przydzielić jadłospis będą mieli do niego dostęp!

Na jakiej przeglądarce najlepiej korzystać z programu Kcalmar.pro?

Rekomendujemy przegloądarki takie jak Chrome, Mozilla Firefox, MS Edge, Opera i Safari. Aplikacja jest testowana na tych przeglądarkach i dostosowywana do nich.

Żadne z odpowiedzi w danej kategori nie pasuje do podanej frazy.

Dane i płatności

Czy moje dane są bezpieczne w Kcalmar.pro?

Tak! W związku z tym, że są to dane medyczne, wykupiliśmy serwery o najwyższym poziomie zabezpieczeń. Z uwagi na częstotliwość występowania różnego rodzaju automatycznych ataków sieciowych, zdajemy sobie sprawę o konieczności zastosowania specjalnych procedur przechowywania danych wrażliwych waszych pacjentów. Zaproponowany przez nas program został zabezpieczony zgodnie ze światowymi standardami przechowywania i przetwarzania danych przez zainstalowanie certyfikatu SSL. Inwestycja w tego rodzaju zabezpieczanie pozwala na bezpieczne szyfrowanie transmisji strumienia danych przesyłanych pomiędzy Twoim komputerem a naszymi serwerami, czyli uniemożliwia ich przechwycenie.

Co z pacjentami, którzy nie mają adresu e-mail?

Zgodnie z Waszymi sugestiami kartę pacjenta może mieć również osoba, która nie korzysta z elektronicznej skrzynki pocztowej. Korzystanie przez dietetyka z opcji bez wpisania maila pacjenta wyklucza możliwość uzupełnienia wszystkich danych identyfikacyjnych pacjenta takich jak np. nazwisko. Dlaczego tak jest? Ponieważ aby móc wpisać informacje, które pozwalają na identyfikację pacjenta konieczne jest wyrażenie przez niego zgody na „przetwarzanie danych osobowych”. Skoro nie wysyłasz do Pacjenta zapraszania do systemu drogą mailową, nie dajesz mu możliwości akceptacji naszego regulaminu. Bez braku jego zgody Hermax sp. z o.o. (czyli właściciel oprogramowania Kcalmar i Kcalmar.pro) nie może wchodzić w posiadanie danych osobowych, czyli danych umożliwiających identyfikację konkretnej osoby. Dlatego też do chwili akceptacji przez Pacjenta regulaminu serwisu, dietetyk nie może uzupełnić profilu Pacjenta o dane mogące pozwolić na jego identyfikację.

Czy korzystając z Kcalmar.pro muszę zgłaszać zbiór danych do GIODO?

Zgodnie z art. 36 ustawy o ochronie danych jesteś zobowiązany do zapewnienia bezpiecznego przetwarzania i ochrony przed udostępnieniem osobom nieupoważnionym, które mogłyby w sposób nieuprawniony wejść w posiadanie zgromadzonych informacji w celach zarobkowych. Ciąży na Tobie obowiązek zgłoszenia zbioru danych osobowych pacjentów do rejestracji Generalnemu Inspektorowi.

Czy płatności w Kcalmar.pro są bezpieczne?

Korzystając z Kcalmara.pro dietetyk wykupuje licencję w wybranym przez siebie pakiecie. Zawsze możesz zmienić pakiet, jeśli uznasz, że potrzebujesz dodatkowych funkcjonalności – masz pełną elastyczność. Płatności dokonywane są za pośrednictwem systemu PayLane, który umożliwia bezpieczne dokonywanie transakcji online. PayLane podlega nadzorowi sprawowanemu przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego, co dodatkowo potwierdza jego rzetelność. Dane używane w trakcie transakcji za pośrednictwem PayLane są szyfrowane i przesyłane z użyciem SSL. Dodajmy, że korzystanie z aplikacji Kcalmar przez Twojego pacjenta jest i zawsze będzie darmowe.

Żadne z odpowiedzi w danej kategori nie pasuje do podanej frazy.

Pacjent

Aplikacja i logowanie

Jak się zalogować?

Pacjent po otrzymaniu maila z zaproszeniem, akceptuje je, a następnie zostaje przeniesiony na stronę konfiguracji konta w aplikacji internetowej. Aby móc bez problemu połączyć się ze swoim dietetykiem, powinien logować się za pomocą adresu email, a nie przez portal Facebook. Po wypełnieniu podstawowych informacji pacjent ma możliwość wypełnienia ankiety (ale może to pominąć).
Dostęp do utworzonego konta znajdzie na stronie: https://kcalmar.com/accounts/patient/login/

Czy aplikacja mobilna jest płatna?

Nie, aplikacja jest i zawsze będzie darmowa. Kcalmar - dieta i przepisy to aplikacja dla osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze lub planują zrzucić trochę kilogramów. Po zainstalowaniu, program poprosi o założenie konta - możemy to zrobić używając konta facebookowego lub adresu e-mail, ale tylko skorzystanie z opcji z mailem pozwoli na połączenie konta z dietetykiem w celu opieki indywidualnej. Następnie podajemy dane o naszej płci, wieku, wadze, wzroście, aktywności fizycznej i celu, który chcemy osiągnąć. Później program proponuje wybór jednej z czterech głównych kategorii diet: Korpo, Mama, Sport i Zdrowie. W każdej z nich możemy skorzystać z podkategorii, np. z diety odchudzającej, dla sportowców, itp. Aplikacja daje też możliwość umówienia wizyty u dietetyka, aby uzyskać indywidualny plan żywieniowy, za który to obowiązują ustalone przez niego stawki.

Zapomniałem hasła do mojego konta pacjenta – co robić?

Wystarczy, że wpiszesz w przeglądarkę adres naszej strony: http://kcalmar.com/, gdzie w górnym prawym rogu znajdziesz opcję logowania. Po otwarciu okna logowania zjedź na dół strony i kliknij w opcję „Nie pamiętasz hasła?”

Czy za diety dostępne w aplikacji trzeba płacić?

Aplikacja jest dostępna całkowicie za darmo, czyli dostępne dla Ciebie diety, przygotowane przez dietetyków Kcalmar są bezpłatne. Diety autorskie przygotowane przez znanych dietetyków współpracujących z nami są płatne według podanej ceny, zaś diety przygotowane przez dietetyków obsługujących indywidualnie swoich pacjentów są płatne według ich własnych cenników.

Co się dzieje z moimi danymi osobowymi, które podaję podczas rejestracji?

Jeżeli dokonujesz rejestracji w platformie Kcalmar.com, sam tworzysz swoje konto i wprowadzasz wszelkie niezbędne dane. Musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez Hermax sp. z o.o. poprzez zaznaczenie odpowiedniego tickbox’a. Administratorem danych osobowych jest wówczas wyłącznie Hermax sp. z o.o., który zgłosił zgodnie z obowiązującymi przepisami dane do GIODO.

Jak mogę zalogować się do mojego konta pacjenta?

Wystarczy, że wpiszesz w przeglądarkę adres naszej strony: http://kcalmar.com/, gdzie w górnym prawym rogu znajdziesz opcję logowania. Zalogowanie nastąpi po podaniu adresu poczty mailowej i hasła.

Na jakich systemach operacyjnych dostępna jest aplikacja Kcalmar - dieta i przepisy?

Aplikację możesz ściągnąć na smartfony z systemem iOS lub Android.

Żadne z odpowiedzi w danej kategori nie pasuje do podanej frazy.

Dieta i jadłospisy

Czy muszę wypełniać ankietę skoro byłam/em już na wizycie?

Po zalogowaniu na stronie www.kcalmar.com i wypełnieniu podstawowych informacji, pacjent ma możliwość wypełnienia ankiety (ale może to pominąć). Ankietę może uzupełnić przed wizytą, co przyspieszy jej przebieg. Może wypełnić ją również w trakcie wizyty, razem z dietetykiem lub pozostawić do wypełnienia przez niego. Jest to kwestia, którą pacjent sam ustala ze specjalistą, który się nim opiekuje.

Kiedy zobaczę swoją dietę?

Dieta jest widoczna, gdy zostanie przygotowana przez dietetyka. Jeśli czekasz na dietę na przyszły tydzień, powinna być dla Ciebie widoczna w piątek wieczorem.
Każdorazowo po zalogowaniu pacjent może sprawdzić swoją dietę, listę zakupów oraz wykresy zmiany wagi itd.
Pobierając aplikację mobilną (Kcalmar - dieta i przepisy) i logując się na te same dane co w aplikacji internetowej, pacjent również ma dostęp do aktualnego jadłospisu oraz listy zakupów.

Czy masy produktów podane są przed ugotowaniem czy po ugotowaniu?

Waga produktów w bazie dotyczy produktów przed obróbką termiczną, chyba że jest to wyraźnie określone np. kasza jaglana (gotowana). Dotyczy również produktów jadalnych (obrany banan etc.)

Kiedy pokazuje się jadłospis i lista zakupów na kolejny tydzień?

Każdorazowa aktualizacja jadłospisów i listy zakupów następuje jednocześnie w piątkowe popołudnie. Jeśli jesteś pod prywatną opieką konkretnego dietetyka zależy to od ustaleń z Twoim dietetykiem.

Czy w jadłospisach darmowych można dokonywać modyfikacji?

Nie, jeżeli potrzebujesz diety dostosowanej do swoich potrzeb musisz skontaktować się z dietetykiem i zamówić opiekę indywidualną. Aplikacja Kcalmar - dieta i przepisy nie generuje diet na podstawie parametrów, ale łączy Cię ze specjalistą, który może opracować indywidualną dietę dla Ciebie. Programy żywieniowe dostępne za darmo są przykładem diet i inspiracją do zmiany nawyków żywieniowych. Opracowywane są przez dietetyków każdego tygodnia na podstawie odpowiadających im archetypów, np. dieta dla przyszłej super-mamy to szablonowa dieta dla kobiety przygotowującej się do macierzyństwa, dieta dla super-mózgu opracowana została na potrzeby pracownika biurowego. Z kolei dieta indywidualna, którą przygotuje dla Ciebie Twój dietetyk jest dopasowana do Twoich potrzeb i celów, jakie chcesz osiągnąć zmieniając nawyki żywieniowe – utraty wagi, poprawy wydolności, poprawy stanu zdrowia itd.

Czy każdego kolejnego dnia tygodnia z listy produktów znikają te, które powinny już zostać wykorzystane?

Lista produktów jest wygenerowana na cały tydzień, ale możesz też wybrać dni, które Cię interesują i zakupić produkty tylko na ten wybrany okres czasu.

Kiedy widoczne są zmiany w moim jadłospisie, których dokona mój dietetyk?

Zmiany widoczne są od razu. Jeśli ich nie widzisz, to znaczy, że powinieneś odświeżyć widok ekranu. Na aplikacji mobilnej możesz tego dokonać przez powrót do poprzedniego ekranu i z powrotem.

W jadłospisie wyświetla mi się potrawa wieloporcjowa. Czy podane produkty dotyczą jednej porcji czy wszystkich?

Produkty dotyczą całego dania, ponieważ zakładamy, że przygotujesz całość od razu, by zaoszczędzić czas. Natomiast wartości odżywcze odnoszą się tylko do tej ilości porcji, którą należy zjeść danego dnia.

Żadne z odpowiedzi w danej kategori nie pasuje do podanej frazy.

Bezpieczeństwo

Kcalmar.pro to nie tylko program do tworzenia jadłospisów, ale też miejsce, w którym możesz bezpiecznie przechowywać kartoteki swoich pacjentów! Bardzo cenimy Twoje zaufanie, dlatego poczucie bezpieczeństwa Twoich pacjentów jest dla nas priorytetem. Nie przetwarzamy danych osobowych pacjentów bez ich jednoznacznej zgody i dajemy im dostęp do swojego profilu online przez stronę Kcalmar.com.

Równie ważne dla nas są owoce Twojej pracy, dlatego Twoje działania w Kcalmar.pro zapisują się bez konieczności klikania w opcję „zapisz”, a system regularnie i automatycznie tworzy kopię zapasową na serwerze.