Certyfikowane szkolenia Kcalmar.pro

Zdobądź praktyczną wiedzę od autorytetów z dziedziny dietetyki oraz sportu, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, analizując studia przypadków!

Dlaczego warto?

Przeszkoliliśmy ponad 3000 osób!

10x Autorytet - ucz się od najlepszych
Wszystko online
Na żywo, z moźliwością zadawania pytań.
20x Studium przypadku
Dostęp do nagrań po szkoleniu
Certyfikaty do szkoleń + Dyplom
Materiały szkoleniowe
W tym 10 jadłospisów ze szkoleń w PDF

Nasi prelegenci

Monika Gackowska
dietetyk kliniczny i sportowy

W trakcie szkolenia zostanie omówione postępowanie żywieniowe u osób z chorobami o podłożu autoimmunizacyjnym, m.in. u pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą Hashimoto oraz z chorobą Gravesa – Basedowa. Uczestnik szkolenia pozna praktyczne sposoby dietoterapii opartej o diagnostykę laboratoryjną i połączoną z indywidualnie dobraną suplementacją, probiotykoterapią i wskazaną zmianą stylu życia.

Termin szkolenia
27.03.2017
godz. 20:00
Diagnostyka laboratoryjna i dietoterapia chorób o podłożu autoimmunizacyjnym - studium przypadku
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA:

Case study I – 25 letnia pacjentka ze zdiagnozowaną chorobą Hashimoto.
1 Patogeneza przewlekłego, zanikowego zapalenia tarczycy (Hashimoto), prawidłowo zebrany wywiad kliniczny i żywieniowy.
2 Diagnostyka laboratoryjna choroby Hashimoto na przykładzie wyników badań pacjentki.
3 Analiza dotychczasowego sposobu odżywiania się – dziennik diety.
4 Dieta eliminacyjna i celowana terapia probiotyczna w chorobie Hashimoto – badanie bakterii wskaźnikowych i markerów przesiąkliwości bariery jelitowej oraz testy na ukryte nadwrażliwości pokarmowe.
5 Indywidualny plan suplementacyjny, kontrola parametrów biochemicznych.
6 Przykładowy, 3 – dniowy jadłospis dla pacjentki, z pełną recepturą i listą zakupów.
7 Rola snu, regeneracji oraz właściwie dobranej aktywności fizycznej w procesie leczniczym choroby autoimmunizacyjnej.
8 Efekty terapeutyczne po trzech miesiącach od wdrożenia diety niskoantygenowej, celowanej terapii probiotycznej oraz indywidualnie dobranej suplementacji.

Case study II – 34 letnia pacjentka ze zdiagnozowaną chorobą Gravesa – Basedowa, reumatoidalnym zapaleniem stawów i bielactwem w wywiadzie rodzinnym.
9 Patogeneza choroby Gravesa – Basedowa, prawidłowo zebrany wywiad kliniczny i żywieniowy.
10 Diagnostyka laboratoryjna choroby Gravesa – Basedowa na przykładzie wyników badań pacjentki.
11 Analiza dotychczasowego sposobu odżywiania się – dziennik diety.
12 Dieta eliminacyjna i celowana terapia probiotyczna w chorobie Gravesa – Basedowa – badanie bakterii wskaźnikowych i markerów przesiąkliwości bariery jelitowej oraz testy na ukryte nadwrażliwości pokarmowe.
13 Indywidualny plan suplementacyjny, kontrola parametrów biochemicznych.
14 Przykładowy, 3 – dniowy jadłospis dla pacjentki, z pełną recepturą i listą zakupów.
15 Rola snu, regeneracji oraz właściwie dobranej aktywności fizycznej w procesie leczniczym choroby autoimmunizacyjnej.
16 Efekty terapeutyczne po dwóch miesiącach od wdrożenia diety niskoantygenowej, celowanej terapii probiotycznej oraz indywidualnie dobranej suplementacji.


mgr Monika Gackowska – dietetyk kliniczny i sportowy, dietocoach z pasją 
i powołaniem. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum w Bydgoszczy, kierunek dietetyka – specjalność dietoterapia oraz żywienie w sporcie. Laureatka II edycji ogólnopolskiego konkursu żywieniowego Natalia Honorata Witalna organizowanego przez firmę Nestlé. Czynna uczestniczka licznych międzynarodowych konferencji, kongresów i szkoleń z zakresu dietetyki. Swoją praktyczną wiedzę zdobywała podczas praktyk studenckich w poradniach dietetycznych oraz diabetologicznych, a także udzielając indywidualnych porad żywieniowych jako konsultant portalu medycznego www.prozdrowie.pl. Bogate doświadczenie w powadzeniu warsztatów (z młodzieżą szkolną), szkoleń i sesji dietocoachingowych. Jej motto brzmi: „im prościej, tym lepiej – im bardziej naturalnie, tym zdrowiej. Kluczem do trwałego sukcesu jest zmiana nawyków żywieniowych”. Uzależniona od biegania, uczestniczka półmaratonów, której marzeniem jest przebiegnięcie maratonu. Założycielka poradni dietetycznej DietoStrefa w Bydgoszczy.

Hanna Stolińska-Fiedorowicz
dietetyk kliniczny

W trakcie szkolenia zostanie omówione postępowanie żywieniowe u osób z chorobami o podłożu autoimmunizacyjnym, m.in. u pacjentów ze zdiagnozowanym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Uczestnik szkolenia pozna praktyczne sposoby wsparcia żywieniowego m.in. osób z chorobami nowotworowymi, chorobami układu krążenia oraz łuszczycy w oparciu o dietę wegetariańską. Dodatkowo przedstawione zostaną możliwości bilansowania diet wegetariańskich i wegańskich.

Termin szkolenia
24.04.2017
godz. 20:00
Zastosowanie diet wegetariańskich w chorobach autoimmunologicznych i innych zaburzeniach zdrowotnych – studium przypadku
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA:
1. Dieta roślinna w chorobie Hashimoto - czy możliwa?
2. Zastosowanie diety roślinnej w chorobach autoimmunologicznych- RZS i inne stany zapalne stawów
3. Opis przypadków- badania, jadłospis
4. Zastosowanie diety roślinnej w łuszczycy
5. Zastosowanie diety roślinnej w chorobach układu krążenia i nowotworach
6. Dostępne badania na temat wpływu diety wegetariańskiej i wegańskiej na wymienione schorzenia
7.Bilansowanie diety wegetariańskiej i wegańskiej w zdrowiu i chorobie
8. Przykłady prostych posiłków
9. Najczęstsze trudności w wprowadzeniu pacjentowi diety roślinnej przy wcześniejszym dużym spożyciu mięsa, wskazówki


Mgr Hanna Stolińska-Fiedorowicz- dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracownik Instytutu Żywności i Żywienia. Lider zadania dotyczącego nadwagi i otyłości w Szwajcarsko-Polskim Programie Współpracy. Współpracuje z osobami z problemem nadwagi i otyłości, chorób dieto zależnych oraz będących na dietach alternatywnych ze szczególnym uwzględnieniem diet roślinnych. Prowadzi szkolenia żywieniowe dla dzieci i dorosłych między innymi ,,Zdrowa kuchnia zdrowe społeczeństwo’’ oraz ,,W Zielonej Krainie’’. Współpracuje z cateringami zarówno dietetycznymi jak i tymi, które przygotowują posiłki do szkół i przedszkoli. Szerzy wiedzę na temat zdrowego żywienia poprzez liczne wykłady i spotkania z różnymi odbiorcami, również z osobami starszymi, rodzicami dzieci w szkołach i przedszkolach. Aktywny uczestnik konferencji naukowych w Polsce i za granicą. Przekazuje wiedzę żywieniową również poprzez liczne wystąpienia oraz pisanie artykułów naukowych i popularnonaukowych. Obecnie pisze pracę doktorską pt. ,,Wpływ diety wegetariańskiej na gęstość mineralną kości u kobiet w okresie okołomenopauzalnym’’ w Instytucie Żywności i Żywienia. Dietetyka jest nie tylko moją pracą, ale przede wszystkim sposobem życia, pasją, która daje ogrom satysfakcji i samorealizacji. Moim celem jest zwiększanie świadomość zdrowego żywienia przy zastosowaniu prawidłowo zbilansowanej diety wśród wszystkich pokoleń naszego społeczeństwa dla poprawy zdrowia i jakości codziennego życia. W mojej pracy najważniejszą zasadą jest indywidualne podejście, zaangażowanie i wsparcie w każdym momencie zmagania się z walką o zdrowy styl życia. Fascynuję się nie tylko zdrowym żywieniem, ale również gotowaniem smacznej i zdrowej kuchni pokazując jak można przygotowywać ciekawe posiłki w czasie warsztatów i samodzielnej nauki gotowania w domu pacjenta.

Mateusz Gawełczyk / Anna Falisz
dietetyk sportowy / dietetyk

W trakcie szkolenia zostanie omówione postępowanie żywieniowe u osób z cukrzycą uprawiających sport oraz u osób ze zdiagnozowaną chorobą refluksową. Uczestnik szkolenia pozna praktyczne sposoby wsparcia żywieniowego, suplementacji i planu treningowego u osób z powyższymi zaburzeniami.

 

Termin szkolenia
22.05.2017
godz. 20:00
Cukrzyca oraz choroba refluksowa przełyku u osób aktywnych fizycznie - postępowanie żywieniowe na podstawie studium przypadku
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA:

 

1. Zarys jednostek chorobowych.

2. Zależność między aktywnością fizyczną a cukrzycą/refluksem.

3. Profil pacjenta. 4. Żywienie - cukrzyca/refluks - sport.

5. Analiza przypadku (schemat żywienia i posiłki okołotreningowe).

6. Końcowe wskazówki żywieniowe.

7. Pytania.

 

Mgr Anna Falisz – Dietetyk, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Redaguje artykuły m.in. dla Dziennika Zachodniego, występowała jako ekspert żywieniowy w programie telewizyjnym "Kierunek Zdrowie", a od lutego 2016r można ją zobaczyć w jedynej polskiej telewizji medycznej TV ZDROWIE, transmitowanej na terenie szpitali specjalistycznych w całym kraju, gdzie prowadzi dietetyczny magazyn kulinarny „Zdrowie ze smakiem”. Od dziecka wiedziała, że chce być „lekarzem od żywienia” – stąd jej bardzo naukowe podejście do zawodu. Uważa, że dietetyk to osoba, która zna mechanizmy wielu jednostek chorobowych, sposoby ich prewencji i leczenia. Na co dzień zajmuje się pracą z pacjentami z wieloma trudnymi jednostkami chorobowymi, a nierzadko do tego skrajną otyłością. Na podstawie wiedzy wyniesionej ze studiów, badań naukowych, konferencji i literatury specjalistycznej, wdraża u nich zaawansowane programy żywieniowe ukierunkowane nie tylko na trwałą redukcję masy ciała, ale przede wszystkim łagodzenie przebiegu choroby.

 

Mgr Mateusz Gawełczyk – Dietetyk sportowy; Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Współzałożyciel Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej, członek organizacji Professionals in Nutrition for Exercise and Sport (PINES). Ekspert pierwszej edycji programu telewizyjnego „Kierunek Zdrowie”, dietetyk w projekcie Mistrzyni Olimpijskiej Otyli Jędrzejczak - Otylia Swim Tour, a także szkoleniowiec z zakresu żywienia kolarzy akademii kolarskiej Bartka Huzarskiego - Huzar Bike Academy. Były zawodowy sportowiec, medalista Mistrzostw Polski w pływaniu. W swojej praktyce współpracuje lub współpracował z wieloma sportowcami zarówno na najwyższym poziomie sportowym (Olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy) jak i amatorami.

 

Dawid Białowąs
specjalista ds. żywienia

Dawid Białowąs jako specjalista ds. żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie, przybliży temat odpowiednio stosowanej suplementacji w sporcie.

Termin szkolenia
19.06.2017
godz. 20:00
Suplementacja w sporcie - studium przypadku
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA:
1. Źródła energii w różnych typach wysiłku fizycznego
2. Zasadność oraz kierunek suplementacji u sportowców
3. Substacje ergogeniczne
4. Strategie żywieniowe
5. Case study:
- triathlonista
- judoka
- amator fitness z otyłością

Specjalista ds. żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie, mgr wychowania fizycznego, szkoleniowiec Barbell Group. Zwolennik holistycznego podejścia do żywienia i kultury fizycznej. Trener i utytułowany zawodnik judo (3 Dan), crossfitter, grappler, współautor bloga barbellkitchen.pl, współautor pierwszej polskiej książki nt. diety paleo „Paleo po polsku. Dieta współczesnego jaskiniowca”. Doświadczenie zawodowe zdobywał poprzez lata pracy w sporcie, ponad 20 letnie doświadczenie zawodnicze i trenerskie w judo, studia magisterskie na AWFiS Gdańsk, podyplomowe studia z Żywienia i Wspomagania Dietetycznego w Sporcie w AWFiS Gdańsk, liczne szkolenia oraz indywidualną pracę z podopiecznymi. Współpracuje z utytułowanymi zawodnikami polskiej sceny MMA, crossfiterami oraz innymi sportowcami. Prywatnie, szczęśliwy mąż i ojciec, oraz wielki fan Dragon Ball’a.

Tadeusz Sowiński
dietetyk sportowy, specjalista ds suplementacji

Tadeusz Sowiński jako specjalista z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie przedstawi temat żywienia w sportach sylwetkowych, omawiając szczegółowo okres przedstartowy i startowy oraz bezpośrednie przygotowanie startowe w ujęciu żywieniowym. Szkolenie jest przeznaczone dla osób chcących podnieść swoje kwalifikacje w temacie planowania diety w sportach sylwetkowych takich jak kulturystyka i fitness z uwzględnieniem dowodów naukowych oraz praktyk samych zawodników i zawodniczek.  

DODATKOWO PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS NIESPODZIANKĘ! 
Na szkoleniu pojawi się gość specjalny- znany kulturysta, medalista konkursów lokalnych i międzynarodowych w kulturystyce oraz trener personalny. Emil Kaleński opowie o swoich przygotowaniach do zawodów i żywieniu ze strony zawodnika! 

Termin szkolenia
24.07.2017
godz. 20:00
Żywienie w sportach sylwetkowych - okres przygotowawczy i startowy z analizą przypadku
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA:

1. Wprowadzenie do tematu: 

- „egzotyka” diety kulturystycznej 

- makrocykl treningowy 

 

2. Dieta w okresie przygotowawczym: rozwój tkanki mięśniowej. 

a. Bilans energetyczny 

- zapotrzebowanie energetyczne w sportach sylwetkowych 

- jak ustalić nadwyżkę energetyczną? 

b. Spożycie białka w sportach sylwetkowych: 

- białko a rozwój masy mięśniowej: kluczowe zagadnienia 

- rekomendowana podaż protein a codzienna praktyka zawodnicza 

- koncepcja progu leucynowego i rozkład białka na posiłki 

c. Spożycie węglowodanów w sportach sylwetkowych: 

- znaczenie węglowodanów w diecie zawodników kulturystyki i fitness, 

- rekomendowana podaż węglowodanów a codzienna praktyka zawodnicza, 

- węglowodanowe broscience czyli mity na temat węglowodanów 

d. Spożycie tłuszczu w sportach sylwetkowych: 

- rekomendowane spożycie tłuszczu w diecie zawodników kulturystyki i fitness 

- rozkład spożycia tłuszczu na posiłki, ze szczególnym uwzględnieniem posiłków okołotreningowych 

- dobór źródeł tłuszczu w diecie 

 

3. Dieta w okresie startowym: redukcja tkanki tłuszczowej. 

a. Wyznaczenie optymalnego spożycia energii: 

- jak ustalić deficyt kaloryczny? 

- metaboliczne adaptacje organizmu do stanu niedoboru energii w diecie 

- popularne praktyki: różnicowanie spożycia energii w skali tygodniowej 

b. Spożycie białka a redukcja tkanki tłuszczowej: 

- białko a redukcja tkanki tłuszczowej: kluczowe zagadnienia 

- rekomendowana podaż protein w okresie startowym 

- dobór źródeł białka 

c. Spożycie węglowodanów w okresie startowym: 

- znaczenie węglowodanów w okresie redukcyjnym 

- rekomendowane spożycie węglowodanów w okresie startowym 

- różnicowanie spożycia węglowodanów na poszczególne dni tygodnia 

d. Spożycie tłuszczu w sportach sylwetkowych: 

- tłuszcz pokarmowy a redukcja tkanki tłuszczowej 

- rekomendowane spożycie tłuszczu w okresie startowym 

- manipulacje spożyciem tłuszczu w okresie poprzedzającym starty 

 

4. BPS w sportach sylwetkowych, czyli przygotowanie startowe - pomiędzy nauką a praktyką zawodniczą. 

➡ w jakim celu BPS? 

➡ popularne praktyki zawodnicze 

➡ wsparcie w literaturze naukowej 

 

5. Wpływ konwencjonalnych przygotowań żywieniowo-treningowych do startu w zawodach sylwetkowych na masę i skład ciała oraz parametry zdrowotne - studium przypadku. 

 

6. Przykładowa dieta dla zawodnika kulturystyki.

Zuzanna Łukaszewicz / Katarzyna Drews-Raczewska
dietetyk instytutu mikroekologii

Wyspecjalizowane w tematyce mikrobioty dietetyczki z Instytutu Mikroekologii, na bazie własnych doświadczeń opowiedzą jak ogromny wpływ ma właściwie dobrany sposób żywienia dla dzieci z autyzmem oraz ADHD.

Termin szkolenia
21.08.2017
godz. 20:00
Dietoterapia w autyzmie i ADHD - studium przypadku
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA:
1. Autyzm:
a. Definicja,
b. Epidemiologia,
c. Diagnostyka w gabinecie dietetyka,
d. Obraz kliniczny – z czym możemy się spotkać /opis przypadku/.

2. ADHD
a. Definicja,
b. Epidemiologia,
c. Diagnostyka w gabinecie dietetyka
d. Obraz kliniczny – z czym możemy się spotkać /opis przypadku/

3. Problemy żywieniowe pacjentów z autyzmem oraz ADHD /na podstawie przypadków wyżej opisanych/
a. Wybiórczość pokarmowa,
b. Niedożywienie jakościowe,
c. Zaburzenia żołądkowo jelitowe,

4. Wywiad kliniczny i żywieniowy: /na podstawie przypadków wyżej opisanych/
a. Co jest najważniejsze?
b. Jakie badania są niezbędne?
c. Analiza dotychczasowego sposobu odżywiania się – czyli co możemy wyczytać z dziennika diety

5. Nie od razu Kraków zbudowano - czyli jak wprowadzić dietę krok po kroku? /na podstawie przypadków wyżej opisanych/
6. Przykłady prostych posiłków dla najmłodszych pacjentów: z pełną recepturą i listą zakupów. /na podstawie przypadków wyżej opisanych/


Mgr Zuzanna Łukaszewicz – Dietetyk, związany z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu. Absolwentka dietetyki UM w Poznaniu. Ukończyła liczne kursy i szkolenia głownie w tematyce mikrobioty, dietoterapii w chorobach alergicznych i nadwrażliwościach pokarmowych. Ma doświadczenie w pracy między innymi z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, alergiami pokarmowymi, oraz z pacjentami z nadwagą i otyłością.

Mgr Katarzyna Drews-Raczewska – Dietetyk Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Absolwentka studiów magisterskich i licencjackich na UM w Poznaniu. Absolwentka podyplomowych studiów  Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami borykającymi się z nadwagą i otyłością oraz chorobami metabolicznymi, a także sportowcami i osobami ze zwiększoną aktywność fizyczną. Specjalistka w układaniu diety eliminacyjnej i eliminacyjno – rotacyjnej. Uczestniczyła, zarówno jako słuchacz jaki i prelegent w warsztatach, szkoleniach i konferencjach dietetycznych.

Prof. Lucyna Ostrowska
dietetyk kliniczny, lekarz chorób wewnętrznych

Profesor Lucyna Ostrowska jako dietetyk kliniczny oraz lekarz chorób wewnętrznych, a przede wszystkim ekspert leczenia otyłości - przybliży temat interwencji żywieniowych przy zaburzeniach łaknienia i regulacji poboru pokarmu.

Termin szkolenia
25.09.2017
godz. 20:00
Zaburzenia łaknienia i regulacji poboru pokarmu - interwencje żywieniowe
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA:

1. Neuroendokrynna kontrola sytości i głodu:

a. Neuropeptydy podwzgórzowe (układ oreksygeniczny i anoreksygeniczny)
b. Wewnątrzwydzielnicza czynność tkanki tłuszczowej

 

2. Krótkoterminowe i długoterminowe sygnały sytości

 

3. Oś jelitowo-mózgowa a regulacja przyjmowania pokarmu

 

4. Czynniki wpływające na pobór pokarmu:

a. Czynniki biologiczno-socjologiczne
b. Czynniki psychologiczne
c. Choroby związane z zaburzeniami sygnałów sytości i łaknienia

 

5. Zadania dietetyka u pacjenta z zaburzeniami regulacji poboru i wydatkowania energii (prezentacja pacjenta)

 

6. Definicja i podział zaburzeń łaknienia (odżywiania):

a. Zaburzenia prowadzące do spadku masy ciała
b. Zaburzenia prowadzące do przyrostu masy ciała

 

7. Przyczyny zaburzeń odżywiania:

a. Kulturowe
b. Społeczne
c. Psychologiczne

 

8. Zadania dietetyka przy zaburzeniach łaknienia:

a. Poziomy współpracy dietetyka z psychiatrą i psychologiem, lekarzem prowadzącym
b. Zasady dietoterapii w zaburzeniach odżywiania

 


Jestem doc. dr hab. n. med. lekarzem chorób wewnętrznych z wieloletnim stażem. Posiadam specjalizację z dietetyki klinicznej. Od 1997 roku prowadziłam Gabinet Leczenia Otyłości oraz byłam i nadal jestem opiekunem grupy wsparcia Klubu Kwadransowych Grubasów w Białymstoku.
Jestem autorem licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu dietetyki i leczenia otyłości. Prowadzę też wykłady z tego zakresu, dla studentów medycyny i dietetyki oraz lekarzy rodzinnych i innych specjalności.

Damian Parol
dietetyk

Damian Parol przybliży możliwe pułapki podczas stosowania diety bezglutenowej. W trakcie szkolenia zostaną omówione dolegliwości wynikające ze spożywania glutenu oraz mechanizmy stojące za nietolerancją glutenu. Uczestnik szkolenia pozna praktyczne sposoby diagnozowania chorób glutenozależnych i rozróżniania dolegliwości, które mogą przypominać nietolerancję glutenu.

Termin szkolenia
16.10.2017
godz. 20:00
Gluten – między efektem nocebo, a rzeczywistym problemem – studium przypadków
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA:

1. Podział i charakterystyka dolegliwości związanych z glutenem 
2. Mechanizmy stojące za nietolerancją glutenu
3. Diagnostyka chorób glutenozależnych 
4. Dolegliwości, które mogą „udawać” nietolerancję glutenu - jeśli nie gluten to co? 
5. Pułapki w diecie bezglutenowej 
6. Opisy przypadków 


Z wykształcenia magister dietetyk i psychodietetyk. Studiował w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Obronił pracę magisterską na temat roli suplementów diety w żywieniu sportowców oraz jest współautorem dokumentu: „Stosowanie suplementów diety i żywności funkcjonalnej w sporcie. Rekomendacje dla polskich związków sportowych. Wspólne Stanowisko Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej i Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego” Obecnie we współpracy z profesorem Arturem Mamcarzem i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym przygotowuje się do pracy doktorskiej, której tematem jest wpływ diety wegańskiej na wydolność biegaczy. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych na temat diety, sportu i zdrowego stylu życia.

Dr inż. Katarzyna Kowalcze
dietetyk kliniczny

Dr inż. Katarzyna Kowalcze jako specjalistka z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej z pacjentami, przybliży temat dietoterapii pacjentów z insulinoopornością.

Termin szkolenia
27.11.2017
godz. 20:00
Implikacje metaboliczne insulinooporności – dietoterapia z omówieniem studium przypadków
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA:

1. Droga metaboliczna od otyłości do insulinooporności. Czy to one way ticket?
2. Hipoteza insulinooporności w OUN
3. Fizjologiczny profil insulinemii a stany zaburzonego metabolizmu
4. Diagnostyka zbędna i niezbędna
5. Współtowarzyszenie zaburzeń metabolicznych i endokrynologicznych
6. Dietoterapia vs diety „cud”
7. Składniki diety – ile komu czego? i dlaczego?
8. Bez ruchu ani rusz – rola aktywności fizycznej w insulinooporności
9. Case study – przychodzi pacjent do dietetyka i pyta: ”co mogę jeść, by schudnąć?”
10. Pytania do eksperta


Dietetyk kliniczny i adiunkt Katedry Dietetyki i Oceny Żywności Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Kwalifikacje uzyskane z zakresu psychodietetyki, coachingu dietetycznego oraz przygotowanie pedagogiczne i ponad dwudziestoletnia praktyka w wysokospecjalistycznej Klinice Endokrynologii i Diabetologii Szpitala MSW, pozwalają na efektywniejszą pracę z pacjentami i w pracy dydaktycznej ze studentami.
W pracy doktorskiej badała m.in. zjawisko insulinooporności oraz wpływ dietoterapii na poprawę parametrów biochemicznych w grupie osób z cukrzycą. Szczególnym zawodowym i naukowym zainteresowaniem otacza pacjentów z chorobą Hashimoto, a także pacjentki z insulinoopornością i PCOS, zgodnie z maksymą, że „nie ma diety cud, ale jest dietoterapia”.

Dr inż. Tomasz Czernecki
Dietetyk

Genetyka to nauka w której dokonał się prawdziwy przełom. Dzięki temu wychodzi ona z murów uniwersytetu i wkracza do codziennego życia. Dynamicznie rozwijają się również nowe obszary genetyki jak nutrigenomika czy nutrigenetyka. Podczas spotkania przedstawione zostaną w pigułce informacje pozwalające na skuteczne wykorzystanie genetyki w profilaktyce i dietoterapii.

Termin szkolenia
11.12.2017
godz. 20:00
Nutrigenomika w gabinecie dietetyka - o czym warto wiedzieć?
Ograniczona liczba miejsc!
169
PLN
netto

AGENDA: 

 

1. Wstęp do genetyki – DNA

2. Ludzki genom i rodzaje zmienności w ludzkim genomie

3. Ekspresja genów

4. Markery genetyczne, źródła danych bioinformatycznych

5. Nutrigenomika i nutrigenetyka w gabinecie dietetyka

6. Metodyka pobierania materiału biologicznego do badań genetycznych

7 Wybrane markery genetyczne - co powinien wiedzieć dietetyk?

8. Interpretacja wyników badań genetycznych

9. Badania genetyczne vs. badania biochemiczne

10. Przykłady interwencji dietetycznych z wykorzystaniem badań genetycznych"

 

Naukowiec, dietetyk, prezes laboratorium genetycznego Vitagenum. W pracy naukowej skoncentrowany na zagadnieniach z obszaru dietetyki, żywienia człowieka i genetyki, ze szczególnym uwzględnieniem bioaktywnych składników żywności i nutrigenomiki. Wykładowca akademicki, autor programów nauczania dietetyki oraz publikacji naukowych i popularno-naukowych. Założyciel laboratorium genetycznego Vitagenum. Współzałożyciel firmy Nexbio, czasopisma Journal of NutriLife oraz poradni dietetycznych w tym działającej przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Opinie o szkoleniach Kcalmar.pro

"Szkolenia organizowane przez Kcalmar są na naprawdę wysokim poziomie! Jakość wykładowców połączona z innowacyjnością programu tworzy bardzo dobre środowisko do pogłębiania swojej dietetycznej wiedzy. Z wielką chęcią uczestniczyłem i będę uczestniczył w kolejnych eventach!"
Dawid Góra Uczestnik szkolenia
"Szkolenia organizowane przez Kcalmar.pro to świetna forma przekazania rzetelnej wiedzy, w bardzo w przystępny sposób. Specjaliści z różnych dziedzin dietetyki w jednym miejscu, a całe uczestnictwo potwierdzone jest certyfikatem. Polecam!"
Agnieszka Ciotucha Dietetyk kliniczny
"Na prosty przepis wyśmienitych kursów Kcalmar.pro składają się: duża porcja wiedzy, spora garść ciekawostek, duża szczypta humoru i wielka szklanka profesjonalizmu. Wszystko oblane śmietanką towarzyską specjalistów z dziedziny dietetyki i udekorowane wisienką jaką są wysokiej klasy przygotowane certyfikaty."
Paulina Skorek Uczestnik szkolenia

Cennik

Dyplom i certyfikaty z każdego szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia dostanie elektroniczny certyfikat uczestnictwa, a osoby które wezmą udział w pełnym cyklu szkoleń otrzymają możliwość udziału w egzaminie potwierdzonym dyplomem.

Partnerzy

Chcesz się z nami spotkać?

8/10 osób kupuje pełen cykl szkoleń!