Zdobądź praktyczną wiedzę od autorytetów z dziedziny dietetyki oraz sportu, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, analizując studia przypadków!
Przeszkoliliśmy ponad 6000 osób!
Coraz więcej par bezskutecznie stara się o potomstwo. Na szczęście oprócz wizyt u lekarzy, pacjentki coraz częściej szukają pomocy u dietetyka. Na szkoleniu zostaną przedstawione zalecenia żywieniowe, zwiększające zdolności prokreacyjne kobiet.
AGENDA
Przyjście na świat małego człowieka wiąże się z dużym stresem rodziców. Nowa sytuacja przeraża niektóre mamy, które decydują się na konsultację u dietetyka. Warsztaty zostaną poświęcone zasadom, którymi powinien kierować się dietetyk współpracując z rodzicami.
AGENDA
Różne cele treningowe wymagają od sportowca nie tylko innych sesji na siłowni, ale i wdrożenia odmiennych zasad w kuchni. W grupie osób budujących masę mięśniową panuje wiele dietetycznych przekonań, które niekoniecznie przekładają się na efekty. Rolą dietetyka jest edukacja zawodników i rozpisywanie spersonalizowanych planów żywieniowych, wspomagających cele treningowe.
AGENDA
W ostatnim czasie probiotyki „robią furorę” w wielu dziedzinach medycyny. W związku z ich popularnością dietetyk powinien posiadać jak najszerszą wiedzę, by nakierowywać pacjentów na ich odpowiednie rodzaje, przynoszące efekty terapeutyczne w wybranych jednostkach chorobowych.
AGENDA
Szkolenie dla dietetyków zostanie poświęcone endometriozie i PCOS, które coraz częściej przekładają się na zaburzenia płodności u kobiet. Dietetyk powinien być zaznajomiony nie tylko z zasadami żywienia ale także z procesem diagnostycznym dotyczącym tych coraz częstszych problemów.
AGENDA
Wojny na forach internetowych trwają. Która z diet jest lepsza podczas redukcji tkanki tłuszczowej – wysokowęglowodanowa, czy niskotłuszczowa? Na szkoleniu zostaną porównane dwa modele żywieniowe w kontekście ich efektywności na podstawie literatury naukowej i case study.
AGENDA
Szacuje się, że chorobami autoimmunologicznymi dotknięte jest około 3,5% populacji ludzkiej. Czy możemy je skutecznie leczyć? Czy możemy w jakiś sposób im zapobiec?
AGENDA
Wydawać by się mogło, że diety roślinne oparte na zbożach to mało trafny wybór dla pacjentów z insulinoopornością. Jednak na szkoleniu zostaną przedstawione zasady dietoterapii u „bezmięsnych” pacjentów, które dietetyk może wdrożyć by pomagać im walczyć z problemem.
AGENDA
Dieta pacjentów z chorobami metabolicznymi może wchodzić w interakcje z leczeniem farmakologicznym. Część z nich osłabia siłę leków, a inne wzmacniają ich działanie. Takie zalezności mogą przyczyniać się zarówno do osłabienia efektów terapii, jak i wzmagania objawów niepożądanych leków. Dietetycy powinni mieć świadomość na jakie produkty uważać w niektórych jednostkach chorobowych, szczególnie przy zaburezbniach metabolicznych, stanowiących częstą przyczynę wizyty u dietetyka.
AGENDA
1. Przyczyny powstawania interakcji pomiędzy składnikami leków a składnikami żywności
2. Wpływ pożywienia na metabolizm leków w organizmie człowieka
3. Znaczenie płynów dla biodostępności leków
4. Interakcje leków stosowanych w farmakoterapii cukrzycy z żywnością
5. Interakcje leków stosowanych w farmakoterapii chorób układu sercowo-naczyniowego z żywnością
6. Interakcje leków stosowanych w farmakoterapii osteoporozy z żywnością
7. Interakcje hormonów tarczycy z pożywieniem
8. Wpływ wybranych leków stosowanych w chorobach metabolicznych na stan odżywienia organizmu
9. Jak uniknąć interakcji leków z pożywieniem – studium przypadków
W trakcie szkolenia zostanie omówiona relacja dietetyk - pacjent z uwzględnieniem czynników psychologicznych, które wpływają na wspólny sukces w gabinecie. Uczestnik szkolenia zapozna się z wiedzą psychodietetyczną na temat komunikacji z pacjentem, nawiązania odpowiedniej relacji w gabinecie oraz pracy z czynnikami psychologicznymi. Przedstawiony zostanie Transteoretyczny Model Zmiany Zachowania Zdrowotnego, w odniesieniu do zmiany diety, który bezpośrednio wpływa na postawę pacjenta w trakcie dietoterapii.
AGENDA: