Pacjent z depresją współwystępującą z nadwagą i otyłością

Psychodietetyka

Agenda

Agenda: 

1.     Dlaczego dietetyk powinien posiadać wiedzę na temat depresji? O przykrych statystykach dotyczących rozpowszechnienia zaburzeń nastroju. 

2.     Krótka charakterystyka depresji z perspektywy pracy z pacjentem w gabinecie dietetyka. 

3.     Co było najpierw otyłość czy depresja? Co łączy depresje i problemy z nadmierną masą ciała w świetle badań naukowych. 

4.     Psychodietetyczne narzędzia do pracy z pacjentem z nadwagą lub otyłością ze współistniejącą depresją. Jak radzić sobie z kryzysami motywacji? Jak wyznaczać cele? 

5.     Co jeszcze może mieć znaczenie? Zasoby psychoenergetyczne i dodatkowe formy wsparcia.   

O prowadzącym

mgr Anna Paluch
Jestem psychologiem, psychodietetykiem, wykładowcą akademickim na AEH, autorką szkoleń stacjonarnych oraz e-kursów i webinarów psychodietetycznych dla specjalistów i klientów indywidualnych. Od 8 lat prowadzę Gabinet Psychodietetyczny Flow By Ania, gdzie pomagam naprawiać relacje z jedzeniem, wspieram w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania. Udzielam wsparcia psychologicznego w pracy z kryzysem i w pracy nad rozwojem osobistym z zakresu wzmacniania poczucia własnej wartości, pewności siebie czy stawiania granic w relacjach. Wspieram w rozwoju zawodowym w radzeniu sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym. Pracuje holistycznie – korzystam z różnych gałęzi psychologii w oparciu o pracę z wartościami i niewspierającymi przekonaniami. Swoją filozofię wprowadzania zmian przekazuje również w moim podcaście Anna Paluch Psychodietyk.
NOWOŚĆ
98.28 zł
mgr Anna Paluch Data premiery:April 16, 2024, 8 p.m. Czas trwania: 1 godz 8 min
Certyfikat ukończenia
Prezentacja
ze szkolenia
Materiały dodatkowe
To szkolenie należy do cyklu: XII Rajd Nowoczesnej Dietetyki Zobacz więcej