Dieta przeciwzapalna

Dietetyka kliniczna
Choroby dietozależne

Czego się nauczysz?

W jaki sposób stan zapalny może przyczynić się do powstania chorób przewlekłych oraz zaburzeń psychicznych W jaki sposób różne schematy dietetyczne mogą wpływać na poziom stanu zapalnego w organizmie i jak jego obecność została powiązana ze spożywaniem poszczególnych grup żywności/składników odżywczych Czy zmiany nawyków żywieniowych mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu objawów tych chorób, ze szczególnym uwzględnieniem depresji, chorób autoimmunologicznych W jaki sposób poszczególne składniki odżywcze mogą modulować stan zapalny

Agenda

Podczas szkolenia zostało omówione w jaki sposób różne schematy dietetyczne (np. dieta zachodnia, diety tradycyjne) mogą wpływać na poziom stanu zapalnego w organizmie i jak jego obecność została powiązana ze spożywaniem poszczególnych grup żywności/składników odżywczych. Wspólnie zastanawialiśmy się czy zmiany nawyków żywieniowych mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu objawów tych chorób, ze szczególnym uwzględnieniem depresji, chorób autoimmunologicznych. Omówiono także mechanizmy w jaki sposób poszczególne składniki odżywcze mogą modulować stan zapalny. Na koniec spróbowano opracować listę produktów, które wdrożone do codziennej diety będą mogły pomóc nam w profilaktyce zaburzeń psychicznych i ogólnej poprawie zdrowia, zwłaszcza u osób, które obecnie zmagają się z innymi dolegliwościami o podłożu zapalnym (cukrzyca, otyłość).

O prowadzącym

Dr Joanna Jurek
Joanna Jurek, doktor nauk biomedycznych ze specjalizacją w immunologii i żywieniu człowieka. Absolwentka studiów biomedycznych na Ulster University w Wielkiej Brytanii. Joanna jest absolwentką wielu dodatkowych certyfikowanych kursów specjalizacyjnych prowadzonych przez MyNutriWeb (UK), Stanford University (USA) w zakresie dietetycznego leczenia syndromu przewlekłego zmęczenia po chorobie COVID-19, suplementacji sportowej, ustalania diety w chorobach psychicznych oraz autoimmunologicznych, a także leczenia otyłości, zarówno u dzieci jak i dorosłych. Joanna jest także doświadczonym edukatorem i doradcą ds. żywienia oraz uznanym wykładowcą akademickim specjalizującym się w dietach wspierających funkcjonowanie układu immunologicznego (diety przeciwzapalne stosowane w chorobach autoimmunologicznych) oraz nerwowego (żywienie podczas depresji, suplementacja przy zaburzeniach depresyjnych i lękowych). Joanna jest także autorką wielu publikacji naukowych oraz rekomendacji dietetycznych, jak te dotyczące zaleceń żywieniowych podczas pandemii COVID-19 oraz rekomendacji ds. suplementacji witaminy D u sportowców.
NOWOŚĆ
PREMIERA
150.00 zł
Dr Joanna Jurek Data premiery:June 17, 2022, 12:12 p.m. Czas trwania: 1 godz 55 min
Certyfikat ukończenia
Prezentacja
ze szkolenia
Materiały dodatkowe