• Kategorie
Kcalmar.pro - aplikacja dla dietetyków
Data publikacji: May 21, 2016

Kcalmar.pro - aplikacja dla dietetyków
 

Internet oraz innowacyjne technologie towarzyszą nam każdego dnia. W Kcalmar.pro wierzymy, że rozwój technologii powinien służyć również w codziennej pracy dietetyka, wobec tego oferujemy Wam program korzystający z najnowszych rozwiązań techniki. W tym tekście postaramy się przybliżyć wam ideę cloud computing – technologii, w której zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy Kcalmar.pro.

Naszym celem jest tworzenie rozwiązania, dzięki któremu Wasza praca znowu będzie pasją, dającą Wam radość i spełnienie, a nie żmudnym siedzeniem nad jadłospisami. Dlatego użyteczne funkcjonalności i bezpieczeństwo naszego systemu są naszym priorytetem.

Kcalmar.pro jest innowacyjnym narzędziem opracowanym przez specjalistów z dziedziny dietetyki, informatyki oraz bankowości, które jest dostępne online w tzw. chmurze (cloud computing). Dzięki takiemu rozwiązaniu bez względu na to, gdzie jesteś, możesz za pośrednictwem swojego urządzenia mobilnego lub laptopa połączyć się ze swoim Pacjentem.
 

Co to jest chmura?
 

Chmura stanowi narzędzie, które umożliwia przechowywanie oraz przetwarzanie plików na zewnętrznym serwerze, odciążając pamięć własnego komputera czy telefonu. Z możliwości jakie daje użytkownikom chmura korzystają już praktycznie wszystkie największe korporacje i… każdy z nas! Codziennie używamy chmury korzystając z takich aplikacji jak Gmail, Facebook, Dysk Google, SkyDrive, Apple iCloud, Dropbox czy Office 365. Z tych rozwiązań korzystasz na co dzień Ty i Twoi pacjenci. Nie ulega wątpliwości, że jest to technologia przyszłości, dlatego nie powinniśmy się jej bać. Od dłuższego czasu wiodące marki zajmujące się produkcją oprogramowania przenoszą swój produkt online, ponieważ oprogramowanie instalowane na twardych dyskach nie spełnia oczekiwań ich mobilnych klientów.
 

Dropbox to narzędzie, z którego korzysta wielu z nas, przechowując swoje dokumenty lub dzieląc się nimi.
 

Aplikacja w chmurze w Twoim gabinecie
 

Dzięki chmurze oszczędzamy czas i pieniądze. Teraz większość firm daje możliwość zrobienia wszystkiego w wygodny sposób, czyli online. A teraz kilka słów o pieniądzach, a konkretnie – oszczędnościach. Z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłaca się kupić program, za którego serwisowanie, ochronę przed wirusami odpowiada producent, a nie Ty. Programu w chmurze nie można ukraść ani zepsuć, a laptop z zainstalowanym oprogramowaniem już tak!

Kupując licencję korzystamy z programu zainstalowanego na serwerze producenta, dzięki czemu nie obciążamy własnego dysku, zaś program aktualizowany jest na bieżąco. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że Twój zakupiony 3 lata temu komputer nie okaże się przestarzały, bo dzięki chmurze problem obliczeń leży po stronie dostawcy usługi.

 

Gmail jest jedną z aplikacji, która także działa w chmurze.

Co ważniejsze, oprogramowanie w chmurze jest stale rozwijane bez zakłócania naszej pracy – pomyśl jak wyglądał Twój program pocztowy Gmail jeszcze kilka lat temu i ile usprawnień zostało w nim wprowadzonych! Czy był aktualizowany – oczywiście, ale w sposób zupełnie niezauważalny dla użytkownika. W rozwiązaniach chmurowych zmiany wprowadzane są niemal codziennie w sposób, który nie jest dla nas uciążliwy. Tak też jest i zawsze będzie w Kcalmar.pro – stale rozwijamy produkt, aby spełniał Wasze potrzeby!

Chmura daje użytkownikom komfort jakim jest pewność, że dane, które zapisano online, będą dla nas dostępne w każdym miejscu na świecie i żaden robak czy koń trojański im nie zagrozi. A co najważniejsze - nie przepadną wraz z pendrivem, zgubionym lub skradzionym laptopem.
 

Jak płacić za aplikację w chmurze?
 

Sposób rozliczania programów w chmurze również jest korzystniej dostosowany do obecnego sposobu pracy – opiera się zazwyczaj na miesięcznej lub rocznej licencji. Dzięki temu opłaty dokonywane są elastycznie, klienci nie muszą się skazywać na określone rozwiązanie na długi czas, a miesięczne opłaty przypominające raty nie obciążają naszego budżetu. W rozwiązaniach w chmurze zazwyczaj dostępnych jest kilka planów płatności, więc wraz z rozwojem działalności można zmienić pakiet usług, wzbogacając się o nowe funkcjonalności.

Oprogramowanie Kcalmar.pro zostało zabezpieczone certyfikatem SSL (narzędziem zapewniające ochronę witryn internetowych, będącym gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną), który stosowany jest przez banki na całym świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz już zabezpieczać dokumentów z danymi osobowymi pacjentów w sejfach bądź ich szyfrować, a tego wymaga od Ciebie prawo.
 

W poszukiwaniu słabych stron aplikacji w chmurze
 

Programy dostępne online wymagają od użytkowników dostępu do sieci internetowej, ponieważ są zainstalowane w zewnętrznych serwach. Ale przecież każdy z nas ma teraz telefon z Internetem, a sieć wifi jest standardem w każdej kawiarni.

Co prawda, kwestie bezpieczeństwa mają prawo budzić nasze wątpliwości, bo przecież przenosimy owoce naszej pracy, bazy danych czy poufne informacje gdzieś w odległe sfery wirtualnych serwerów i może się to wydawać lekkomyślne, jednak tak naprawdę, bezpieczeństwo danych zgromadzonych w chmurze jest kilkakrotnie wyższe niż tych przetrzymywanych na komputerach prywatnych. Wszystko dzięki temu, że rozwiązania w chmurze mają szereg zabezpieczeń, a system systematycznie tworzy kopię bezpieczeństwa, która stale duplikuje nasze dane. Gdy siedząc wygodnie w swoim gabinecie, wprowadzasz informacje do systemu, są one od razu kopiowane i przechowywane w kilku wersjach zapasowych, dlatego nie zostaną utracone nawet w przypadku awarii. Tylko chmura daje nam pewność odzyskania informacji utraconych w przypadku uszkodzenia oraz znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa ich przechowywania.
 

Kcalmar.pro – nowoczesna platforma
 

Kcalmar.pro jest oprogramowaniem dynamicznie rozwijającym się, na podstawie opinii korzystających z niego dietetyków, co jest to niesamowicie istotne przede wszystkim dlatego, że pozwala nam i naszym użytkownikom nadążać za technologicznymi zmianami. Modyfikacje wprowadzamy niemal każdego dnia, zupełnie nie przeszkadzając dietetykom w pracy. Nowe funkcjonalności będą lepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby pacjentów i dietetyków, oraz integrować się z nowymi urządzeniami, dzięki czemu Kcalmar.pro nie zdąży się zestarzeć, lecz z czasem będzie coraz bardziej dopasowany do sposobu pracy użytkowników.

Jesteśmy wzorowym oprogramowaniem online! Dostępne z wielu urządzeń, wszędzie tam gdzie jesteś Ty i Twój mobilny Internet. Chcemy zapewnić Ci komfort i bezpieczeństwo, dlatego Twoje jadłospisy i potrawy, a przede wszystkim dane pacjentów są widoczne tylko dla Ciebie i pozostają bezpieczne, nawet w przypadku kradzieży bądź zniszczenia komputera. My również jesteśmy administratorem danych, dlatego to na nas spoczywa prawna odpowiedzialność za nie oraz obowiązek prawidłowego zabezpieczenia.

Kolejną korzyścią wynikającą z „zawieszenia” Kcalmar.pro w chmurze jest to, że w ramach użytkowania programu będziesz mógł utworzyć swój publiczny profil na budowanej przez nas platformie internetowej łączącej dietetyków i pacjentów. Użytkownicy strony, czy naszej aplikacji (których już teraz jest ponad 90 tysięcy) będą mogli odnaleźć twój profil i umówić się na konsultacje dzięki udostępnionemu kalendarzowi. Będzie to dla Ciebie możliwość pozyskania dodatkowych pacjentów! Połączenie z profilem w Internecie, automatyczne łączenie pacjenta z Tobą oraz aktualizowanie Twojego kalendarza nie byłoby możliwe za pośrednictwem oprogramowania desktopowego. Stworzyliśmy Kcalmar.pro w taki sposób, byś czerpał z połączenia z Internetem korzyści w codziennej pracy!
 

5 pytań o bezpieczeństwo Twoich danych w systemie Kcalmar.pro
 

1) Czy moje dane są bezpieczne?

 

Tak! W związku z tym ze są to dane medyczne, wykupiliśmy serwery o najwyższym poziomie zabezpieczeń. Z uwagi na częstotliwość występowania różnego rodzaju automatycznych ataków sieciowych, zdajemy sobie sprawę o konieczności zastosowania specjalnych procedur przechowywania danych wrażliwych waszych pacjentów. Zaproponowany przez nas program został zabezpieczonym zgodnie ze światowymi standardami przechowywania i przetwarzania danych przez zainstalowanie certyfikatu SSL. Inwestycja w tego rodzaju zabezpieczanie pozwala na bezpieczne szyfrowanie transmisji strumienia danych przesyłanych pomiędzy twoim komputerem a naszymi serwerami, czyli uniemożliwia ich przechwycenie.
 

2) Kto ma dostęp do potraw, które tworzę w Kcalmar.pro?
 

Tylko Ty! Każdy dietetyk, który zakłada konto może dowolnie korzystać (kopiować, edytować, używać) z systemowej bazy ponad 800 potraw. Jeśli to jednak za mało, możesz również samodzielnie tworzyć swoje potrawy, które są widoczne tylko na Twoim koncie. Dlatego nie musisz się obawiać, że ktoś inny będzie wykorzystywał Twoje pomysły.
 

3) A co z jadłospisami?
 

Podobnie jak z potrawami, w Kcalmar.pro będziesz mogła samodzielnie tworzyć jadłospisy albo od zera albo z wykorzystaniem naszych szablonów. Tylko Ty i Twoi pacjenci, którym zdecydujesz się przesłać jadłospis będą mieli do niego dostęp!
 

4) Czy korzystając z Kcalmar.pro muszę zgłaszać zbiór danych do GIODO?
 

Zgodnie z art. 36 ustawy o ochronie danych jesteś zobowiązany do zapewnienia ich bezpiecznego przetwarzania i ochrony przed udostępnieniem osobom nieupoważnionym, które mogłyby w sposób nieuprawniony wejść w posiadanie zgromadzonych informacji w celach zarobkowych. Ciąży na Tobie obowiązek zgłoszenia zbioru danych osobowych pacjentów do rejestracji Generalnemu Inspektorowi. Korzystając z Kcalmar.pro również jesteśmy administratorem danych pacjentów i  ze swojej strony dbamy o zgłoszenie ich do GIODO.
 

5) Jak z jest płatnościami?
 

Aby korzystać z Kcalmar.pro wykupujesz licencję w wybranym przez siebie pakiecie. Zawsze możesz zmienić pakiet, jeśli uznasz, ze potrzebujesz dodatkowych funkcjonalności – masz pełną elastyczność.

Płatności dokonywane są za pośrednictwem systemu PayLane, który umożliwia bezpieczne dokonywanie transakcji online. PayLane podlega nadzorowi sprawowanemu przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego, co dodatkowo potwierdza jego rzetelność. Dane używane w trakcie transakcji za pośrednictwem PayLane są szyfrowane i przesyłane z użyciem SSL. Dodajmy, że korzystanie z aplikacji Kcalmar przez Twojego pacjenta jest i zawsze będzie darmowe.

Paweł Bartoszek

Paweł Bartoszek

Założyciel i CEO platformy Kcalmar. Były finansista, który doświadczenie zdobywał w instytucjach finansowych w Warszawie i Londynie, postanowił 2 lata temu rzucić korporację i dać upust swojej przedsiębiorczości. Jako zapalony cyklista, freerideowy narciarz, nałogowy zjadacz kukułek i osoba, której zawsze wszędzie jest pełno, wreszcie zasięgnął rady dietetyka, by swoje "nowe" …