• Kategorie
Kto przechowuje moje dane osobowe?
Data publikacji: Aug. 24, 2016

Kto przechowuje moje dane osobowe?
 

Jest to jedno z najczęściej zadawanych nam pytań w trakcie webinarów, osobistych spotkań w czasie Rajdu Nowoczesnej Dietetyki, konferencji czy za pośrednictwem facebooka, sugestera bądź maila. Na co dzień sami dbamy o bezpieczeństwo własnych danych osobowych – nie udostępniamy ich nieznajomym oraz bez uzasadnienia nie umieszczamy w Internecie, dlatego Twoje pytania dotyczące podmiotu przechowującego dane osobowe powierzone w trakcie procesu rejestracji administratorowi platformy Kcalmar.pro są jak najbardziej uzasadnione.

Dane osobowe - w jaki sposób wyrażam zgodę na ich przetworzenie?
 

W jaki sposób wyrażam zgodę na przetworzenie swoich danych osobowych? Aby założyć konto Dietetyka w programie musisz zatwierdzić regulamin, co jest dla nas jednoznaczne z tym że zapoznając się z nim, godzisz się na jego warunki i „wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przekazanych w formularzu rejestracyjnym dla celów należytego wykonania umowy oraz na otrzymywanie informacji systemowych oraz wiadomości od administratora” oraz oświadczasz, że „dane zawarte w formularzu rejestracyjnym oraz na koncie i profilu są zgodne z prawdą”.  A teraz krótko… co dla Ciebie oznacza przetwarzanie danych? Twoje dane są przetwarzane wyłącznie w celach niezbędnych do założenia i prowadzenia konta w portalu Kclmar.pro oraz  w marketingowych. W każdej chwili masz wgląd do przetwarzanych danych i może wyrazić sprzeciw na ich przetwarzanie w celach reklamowych.
 

Twoje dane osobowe - kto jest ich administratorem?
 

Administratorem portalu Kcalamar.pro jest Hermax spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która jest właścicielem marki Kcalmar i Kcalmar.pro. Hermax sp. z o.o. zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883) jako administrator Twoich danych dokonał ich  zgłoszenia do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Zgodnie z postanowieniami regulaminu, w razie rozwiązania umowy zobowiązujemy się je usunąć ze wszystkich nośników informacji. Pamiętaj, że zawsze zachowujesz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania. Reasumując, administratorem Twoich danych osobowych jest przedsiębiorstwo Hermax sp. z o.o., które zadbało o zgłoszenie ich do GIODO. Więcej na temat danych osobowych oraz ich szczególnej kategorii jakimi są dane wrażliwe oraz procedury ich przetwarzania przeczytanie na naszym blogu już niebawem. 

Paweł Bartoszek

Paweł Bartoszek

Założyciel i CEO platformy Kcalmar. Były finansista, który doświadczenie zdobywał w instytucjach finansowych w Warszawie i Londynie, postanowił 2 lata temu rzucić korporację i dać upust swojej przedsiębiorczości. Jako zapalony cyklista, freerideowy narciarz, nałogowy zjadacz kukułek i osoba, której zawsze wszędzie jest pełno, wreszcie zasięgnął rady dietetyka, by swoje "nowe" …