• Kategorie
Aktualizacja w Kcalmar.pro 22.11.2016
Data publikacji: Nov. 24, 2016

Aktualizacja w Kcalmar.pro 22.11.2016
 

We wtorek wieczorem nastąpiła nowa aktualizacja w Kcalmar.pro, a wraz z nią dodaliśmy  kilka nowości. Poniżej znajdziecie dokładny opis wprowadzonych zmian, które są częścią większej aktualizacji przygotowanej przez nasz zespół IT.

Zmiany w wydrukach jadłospisów
 

Nowości dotyczą głównie wydruków jadłospisów. Od teraz pobierając gotowy jadłospis do wydruku możecie wybrać jeden z 10 różnych szablonów. Obok znanego wcześniej szablonu podstawowego, 3 szablonów w wersji „Minimal” i 3 szablonów rysunkowych, dodaliśmy zupełnie nowe szablony „Pixel”. Same wydruki są teraz bardziej zwarte i inaczej rozplanowane, dzięki czemu zajmują znacznie mniej stron.   szablony  

Zgodnie z Waszymi sugestiami wprowadziliśmy możliwość ukrywania pewnych informacji na pobieranym jadłospisie. Od teraz sami zdecydujecie jakie dni tygodnia chcecie wydrukować i czy Wasz pacjent zobaczy wartości odżywcze i czas przygotowania swoich posiłków. Również zakres dat, podsumowania tygodniowe, komentarze i lista zakupów mogą być ukrywane bądź wyświetlane na wydruku. Ponadto sam układ jadłospisu można edytować i porządkować według dni tygodnia lub posiłków. Dla potraw wieloporcjowych dodaliśmy dodatkowe oznaczenie na wydruku (oraz legendę na dole strony), co powinno ułatwić Waszym pacjentom zrozumienie jak przygotować i podzielić taką potrawę. Aby pobrać pdf, wystarczy teraz kliknąć w ikonkę „drukarki” i oznaczyć odpowiednio to, co ma się znaleźć na wydruku.

opcje-wydruku

Zmiany w ankietach
 

Kolejne nowości pojawiły się w ankietach, gdzie zyskaliście możliwość stworzenia własnych, dodatkowych szablonów ankiet. Dzięki temu Wasz pacjent uzupełniając podstawowy wywiad będzie mógł odpowiedzieć również na Wasze pytania. Wystarczy w ustawieniach Waszego konta przejść do zakładki „Szablony ankiet” i tam dodać własny szablon, który będzie wyświetlany pacjentom poza podstawowym.

 

Kolejne drobne zmiany i plany zmian

Oprócz wymienionych wyżej nowości dodaliśmy kilka drobniejszych zmian. Tworząc nowe jadłospisy i przeszukując bazę pewnie natknęliście się już na nowe oznaczenia potraw. W ten sposób dodatkowo wyróżniliśmy potrawy ulubione (gwiazdka) oraz potrawy z bazy prywatnej (symbol kłódki). Natomiast w profilach Waszych pacjentów, gdzie zapisana jest historia wszystkich przygotowanych wcześniej planów żywieniowych (zakładka „jadłospisy” z prawej strony), można dodawać krótkie notatki o konkretnych jadłospisach. Dzięki temu wystarczy jeden rzut oka, aby porównać przygotowane wcześniej diety.

oznaczenie-potraw

   
W najbliższym czasie kolejne aktualizacje, między innymi zmiany w liście pacjentów, dodatkowa wyszukiwarka, komunikaty o potrawach wieloporcjowych i wiele, wiele innych. Bądźcie czujni! Poniżej nowy szablon wydruku w pełnej krasie :)

  pixel-zielony-podsumowanie  

 

Michał Płecha

Michał Płecha

Dietetyk

Absolwent dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz... prawa UMCS w Lublinie. Autor tekstów popularnonaukowych, uczestnik i współorganizator licznych szkoleń i konferencji z zakresu dietetyki. Praktyki pobierał m.in. w Akademii Dietetyki Sportowej w Gdańsku czy klubie piłkarskim Legia Warszawa. Przez prawie 3 lata zawodowo związany z Kcalmar.pro. Instruktor Polskiego Związku Lekkiej …