• Kategorie
Widget w Kcalmar.pro, czyli jak ułatwić pacjentom umówienie wizyty
Data publikacji: July 10, 2017

Widget w Kcalmar.pro, czyli jak ułatwić pacjentom umówienie wizyty
 

Nieustanny rozwój platformy Kcalmar to cel, który przyświeca nam cały czas. To właśnie dla Państwa i przede wszystkim dzięki Państwu zmieniamy program Kcalmar.pro i aplikację Kcalmar.com oraz Kcalmar – dieta i przepisy. Dzisiaj wprowadziliśmy nowość w kcalmar.pro - kolejne narzędzie pozwalające promować usługi dietetyków w Internecie – w estetycznej formie, a jednocześnie skutecznie i w wielu miejscach.

 

Widget Kcalmar.pro - jak ułatwi on wybór Twojego gabinetu ?
 

Widget – to interaktywny dodatek na naszą stronę internetową. Pozwala on estetycznie i ciekawie przekazać dodatkową treść czy funkcję, wyróżnić ją i skłonić odwiedzającego do kliknięcia i sprawdzenia na przykład naszej oferty. Widget ożywia stronę i jak wskazują statystyki znacznie zwiększa tzw. „klikalność”, dzięki czemu możemy zwiększyć zainteresowanie odwiedzających stronę naszymi usługami.

Jak stworzyć własny widget i dzięki temu reklamować swój profil publiczny dowiecie się także ze specjalnie przygotowanego filmiku instruktażowego dostępnego na naszym kanale YouTube, pod poniższym linkiem:

 

 

 

Profil publiczny w Kcalmar.pro - pokaż się wśród pacjentów!
 

Większość dietetyków, trenerów personalnych czy specjalistów żywienia korzysta z różnych form promocji swoich usług w Internecie. Wiele na ten temat mówiła Magdalena Hajkiewicz na naszym webinarze – „Dietetyk w sieci- jak skutecznie zdobywać klientów?” W najbliższym czasie kolejne webinary o podobnej tematyce.
Taką funkcję promocyjną spełniają m.in. strony internetowe, gdzie możemy przedstawić siebie i swoje usługi potencjalnemu klientowi i pacjentowi. Możemy promować się na własnej stronie internetowej, blogu lub na zaprzyjaźnionej stronie siłowni czy przychodni, w której przyjmujemy pacjentów. Użytkownicy Kcalmar.pro mogą dodatkowo promować się na naszej stronie gdzie widoczni są dla tysięcy użytkowników naszej aplikacji Kcalmar – dieta i przepisy.
 

Więcej na ten temat można przeczytać we wcześniejszym artykule: Aktualizacja systemu kwiecień 2017 - wiosenne nowości w kcalmar.pro
 

Jak założyć profil publiczny w Kcalmar.pro? Wystarczy po zalogowaniu się do programu przejść do zakładki „profil publiczny” i uzupełnić swoje dane: imię i nazwisko lub nazwę firmy, adres gabinetu i miasto, numer kontaktowy oraz opis oferowanych usług. Kolejno wybieramy specjalizację, możemy również dodać zdjęcie profilowe czy zdjęcie w tle – co poprawi naszą widoczność i wiarygodność na stronie. Niżej możemy wprowadzić cennik usług, ukończone szkoły, kursy, a dodatkowo potwierdzić je dołączając np. skan certyfikatów z odbytych szkoleń, np. certyfikatu ze szkoleń organizowanych przez Kcalmar wraz z Instytutem Edukacji Żywieniowej.

Zapoznaj się z aktualną ofertą szkoleniową 

 

Profil publiczny i widget Kcalmar.pro - świetna wizytówka dietetyka

 

Jak zatem połączyć potencjał profilu publicznego Kcalmar.com z własną stroną internetową, blogiem i zaprzyjaźnionymi stronami gabinetów, poradni i siłowni? Wystarczy zainstalować na nich widget odsyłający do profilu publicznego Kcalmar.com. Dzięki niemu strona otrzyma estetyczny dodatek i przekierowanie do profilu opisującego Wasze usługi. Użytkownicy Kcalmar.pro w wersji Premium mogą dodatkowo korzystać z kalendarza wizyt, dzięki czemu potencjalny pacjent umawia swoją wizytę bezpośrednio przez stronę internetową.
Co zrobić, aby utworzyć swój widget w Kcalmar.com? Wystarczy wejść na stronę kcalmar.com/dietetyk/widget, wprowadzić swój adres mailowy, z którego korzystamy w programie Kcalmar.pro i skonfigurować widget określając wielkość, wersję kolorystyczną i zawartość opisu (opis pobrany z profilu publicznego lub opinia pacjenta).

 


 

Następnie kopiujemy dwa kody (JavaScript i Html) i wprowadzamy na swoją stronę. Jeśli tworzyliście stronę samodzielnie nie powinniście mieć z tym problemu, możecie również przekazać wygenerowane kody osobie zarządzającej Waszą stroną czy blogiem. W razie jakichkolwiek problemów z instalacją widgetu zapraszamy do kontaktu z naszym działem IT pod numerem: 796-916-426. Jak zawsze służymy pomocą!

 


 

Widget Kcalmar.pro -  dodatkowe korzyści dla dietetyka
 

Wprowadzone narzędzie z pewnością odświeży Waszą stronę internetową czy prowadzonego bloga, a osoby odwiedzające chętnie sprawdzą Wasz profil publiczny na stronie Kcalmar.com czy umówią spotkanie w Kalendarzu wizyt. Poprzez widget poprawi się również pozycjonowanie Waszej strony, ponieważ stronę Kcalmar.com odwiedza codziennie kilkaset osób. Zachęcamy zatem do instalacji widgetu nie tylko na swoich stronach, ale również stronach zaprzyjaźnionych firm, nawet nie związanych z branżą dietetyczną – to zawsze dodatkowa i darmowa reklama zwiększająca szansę na pozyskanie kolejnego pacjenta! W razie pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji :)

 

 

Michał Płecha

Michał Płecha

Dietetyk

Absolwent dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz... prawa UMCS w Lublinie. Autor tekstów popularnonaukowych, uczestnik i współorganizator licznych szkoleń i konferencji z zakresu dietetyki. Praktyki pobierał m.in. w Akademii Dietetyki Sportowej w Gdańsku czy klubie piłkarskim Legia Warszawa. Przez prawie 3 lata zawodowo związany z Kcalmar.pro. Instruktor Polskiego Związku Lekkiej …