• Kategorie
Program dla dietetyków - nowoczesny sposób układania jadłospisów
Data publikacji: Aug. 9, 2017

Program dla dietetyków - nowoczesny sposób układania jadłospisów
 

Kcalmar.pro – to swoiste centrum zarządzania dietetyka. Każdego dietetyka, który ceni swój czas, nowoczesność i jakość usług. Kcalmar.pro to program kierowany do specjalistów – dietetyków, lekarzy, technologów żywności, trenerów personalnych i tworzony przez specjalistów. To co charakteryzuje nasz zespół to otwartość na wszelkie sugestie i pomysły, stale rozwijamy Kcalmar.pro również dzięki kierowanym do nas prośbom.

Kcalmar.pro – czym jest?


Kcalmar.pro i cały system Kcalmar w założeniu ma maksymalnie usprawniać pracę dietetyków i innych specjalistów ds. żywienia. To nie tylko kreator jadłospisów z rozbudowaną bazą potraw i produktów, dzięki któremu błyskawicznie zbilansujemy jadłospis dla pacjenta. To również bezpieczne miejsce do zarządzania bazą pacjentów. Dzięki Kcalmar.pro wygenerujemy gotowy jadłospis, przekażemy go przez aplikacje dla pacjenta (internetową na stronie Kcalmar.com lub aplikację mobilną Kcalmar – dieta i przepisy). Wszystko zatem mamy w jednym miejscu, dostępne online po zalogowaniu z każdego komputera i każdego miejsca na świecie! Chronione bankowym certyfikatem SSL. Nowi użytkownicy maja szansę przetestować program za darmo przez 14 dni i po tym czasie wybrać najbardziej interesującą ofertę, z którą można zapoznać się na stronie.


Jak działa kreator jadłospisów? Błyskawicznie i dokładnie!


Korzystając z bazy ponad 1100 składników i sprawdzonych ok. 900 potraw (które możemy swobodnie modyfikować) układanie zbilansowanego jadłospisu jest znacznie szybsze niż wcześniej! Na bieżąco możemy też kontrolować kaloryczność i zawartość składników odżywczych od makroskładników po witaminy, składniki mineralne, poszczególne kwasy tłuszczowe czy aminokwasy. Zaawansowane wyszukiwarki pozwalają filtrować bazę potraw i składników na wiele sposobów np. ze względu na zawartość określonych składników odżywczych, rodzaj posiłku czy przypisaną kategorię. Kilka kliknięć i mamy w jadłospisie śniadaniową wegetariańską propozycję zasobną w wapń czy żelazo.
Kopiowanie jadłospisu, pojedynczego dnia czy potrawy na kolejne posiłki znacznie przyspiesza pracę.   


Indywidualny jadłospis dostosowany do pacjenta
 

Każdy pacjent to wyzwanie – wiemy o tym doskonale, dlatego oddajemy Państwu narzędzie pozwalające bilansować jadłospisy z uwzględnieniem preferencji pacjenta (produkty lubiane / nielubiane) oraz jego nietolerancji pokarmowych czy alergii. Pacjent może przez Internet wypełnić ankietę żywieniową (oszczędzając przy tym czas dietetyka), oznacza tam między innymi wspomniane wyżej produkty, których ze względy na stan zdrowia czy preferencje nie chciałby w swojej diecie i odwrotnie, takie które lubi. Program zaś filtruje bazę potraw i składników oraz całe jadłospisy wskazując problematyczne produkty i maksymalnie ułatwiając pracę. Pacjent to oczywiście także szczegółowe dane do wprowadzenia i wyliczenia. Integracja z analizatorem składu ciała, szczegółowe wykresy z danymi pacjenta, automatyczne wyliczenia i zaawansowana kartoteka pacjenta - wszystko to pozwala monitorować postępy w pracy z pacjentem. Również jemu, w aplikacji internetowej Kcalmar.com.

Jadłospis dla pacjenta
 

Kcalmar.pro to rozbudowany kreator wydruku, dzięki któremu dostosujemy wygląd jadłospisu do pacjenta. 10 szablonów wydruku, możliwość ukrycia bądź wyświetlania kaloryczności, dat czy zwiększenia czcionki dla słabowidzących to niewątpliwie znaczne ułatwienie, gdyż wszystko zmieniamy z poziomu jednego programu! Pacjent może oczywiście odebrać jadłospis w aplikacji internetowej Kcalmar.com lub w aplikacji mobilnej Kcalmar – dieta i przepisy, co bardzo ułatwia kontrolę nad dietą. Integracja z kalendarzem w telefonie wysyła przypomnienia o posiłku, lista zakupów zawsze pod ręką pozwala określić na jakie dni robimy zakupy, a jakie rzeczy mamy już w domu. Szczegółowe opisy przygotowania dań to rozwiązanie nawet dla tych stroniących od gotowania!

Kcalmar.pro dla dietetyka
 

Zdajemy sobie sprawę, że układanie jadłospisów to nie jedyny obszar działania dietetyka, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom stale rozwijamy system Kcalmar o nowe funkcje i możliwości. Bezpośrednio w programie Kcalmar.pro możemy utworzyć profil publiczny z opisem dietetyka czy gabinetu a tym samym  stajemy się widoczni dla tysięcy osób odwiedzających stronę Kcalmar.com! Pacjenci mogą na niej wyszukać dietetyka, zadać mu pytanie czy umówić wizytę. Warto zatem być aktywnym, odpowiadać na pytania (zakładka „zapytaj dietetyka” w programie) i promować swoją działalność, zwiększając widoczność na stronie i pozycjonowanie w Internecie. Ponadto wspólnie z Instytutem Edukacji Żywieniowej tworzymy cykl certyfikowanych szkoleń online, z zakresu dietetyki klinicznej i sportowej. Możemy je oglądać online i odtwarzać bezpośrednio w programie Kcalmar.pro. Tam znajdziemy również prezentacje prelegentów i pozostałe materiały z webinarów. To solidna dawka praktycznej wiedzy na wyciągnięcie ręki od najbardziej doświadczonych dietetyków w Polsce. Na zakończenie kursu przewidujemy egzamin i dyplom, którego uzyskanie poprawia widoczność profilu dietetyka na stronie Kcalmar.com. Warto zatem korzystać z pełnego wachlarza proponowanych możliwości. System Kcalmar to nowoczesne rozwiązania na miarę naszych czasów!

Michał Płecha

Michał Płecha

Dietetyk

Absolwent dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz... prawa UMCS w Lublinie. Autor tekstów popularnonaukowych, uczestnik i współorganizator licznych szkoleń i konferencji z zakresu dietetyki. Praktyki pobierał m.in. w Akademii Dietetyki Sportowej w Gdańsku czy klubie piłkarskim Legia Warszawa. Przez prawie 3 lata zawodowo związany z Kcalmar.pro. Instruktor Polskiego Związku Lekkiej …