• Kategorie
Aktualizacja systemu Kcalmar.pro 24.08.2017
Data publikacji: Aug. 28, 2017

Aktualizacja systemu Kcalmar.pro 24.08.2017

W przedostatnim tygodniu sierpnia wprowadziliśmy w systemie Kcalmar.pro kolejne zmiany. Oprócz kilku drobnych modyfikacji w programie, dodaliśmy możliwość drukowania ankiet żywieniowych, nowy szablon wydruku (z powiększoną czcionką), rozszerzyliśmy zakres tytułów i zawodów, które widoczne są w profilu publicznym oraz na jadłospisach. Bezpośrednio w Kcalmar.pro znajdą Państwo również podzakładkę z webinarami – „Szkolenia wewnętrzne”, wprowadziliśmy również dodatkowe drobne zabezpieczenia przy kopiowaniu jadłospisów. Więcej w tekście poniżej.
 

Drukowanie ankiet

Dzięki Państwa sugestiom dodaliśmy w Kcalmar.pro możliwość drukowania ankiet żywieniowych bezpośrednio z programu. Pobrać w formacie PDF można zarówno pustą ankietę jak i tę wypełnioną przez pacjenta. Ułatwi to Państwu zbieranie danych od tych osób, które nie korzystają z internetowego profilu pacjenta, który pozwala online wypełnić ankietę jeszcze przed pierwszą wizytą. Więcej na ten temat tutaj:

Teraz ankietę można wydrukować, przekazać pacjentowi do wypełnienia czy wypełnić z nim wspólnie. Wydrukować możemy również gotową ankietę i przeanalizować to, co wpisał pacjent. Oczywiście nadal zachęcamy do korzystania z ankiety w programie, gdyż dzięki temu wszystkie dane mamy zabezpieczone w jednym miejscu, a uzupełnienie informacji o chociażby alergiach czy nietolerancjach pozwala kontrolować produkty w jadłospisach pacjenta.

 

Nowy szablon wydruku – dla osób starszych i słabowidzących

Również na Państwa wniosek wprowadziliśmy dodatkowy szablon wydruku, dla osób starszych i słabowidzących. Specjalnie zoptymalizowaliśmy nasz wydruk, zmieniając jego układ i czcionkę na większą, aby był on bardziej czytelny. Dodatkowo na dole generatora wydruku możemy wybrać, aby każdy kolejny dzień i posiłki były rozpoczynane od nowej strony. Od teraz mają Państwo do dyspozycji aż 11 szablonów: w różnych kolorach i wersjach - dla lepszego dopasowania do pacjenta i jego potrzeb.

Szkolenia wewnętrzne bezpośrednio w Kcalmar.pro

Korzystając z naszych usług z pewnością świetnie zdają sobie Państwo sprawę, że Kcalmar to nie tylko program dla dietetyków, ale cały wachlarz nowoczesnych narzędzi i rozwiązań. Jednym z nich są oczywiście certyfikowane szkolenia organizowane wspólnie z Instytutem Edukacji Żywieniowej. To cykl 10 szkoleń z zakresu dietetyki sportowej i klinicznej, w których stawiamy mocny akcent na praktyczne aspekty pracy z pacjentem. Bezpośrednio w programie Kclamar.pro mają Państwo dostęp do wykupionych webinarów oraz certyfikatów, nagrań i materiałów. W podzakładce „Szkolenia wewnętrzne” znajdą Państwo również inne webinary, organizowane poza ww. cyklem. Poruszamy w nich wspólnie z wieloma specjalistami tematy z zakresu dietetyki i innych aspektów dotyczących tej branży np. zakładania, promowania i prowadzenia gabinetu dietetyka. Te szkolenia również można wykupić bezpośrednio w programie, wziąć w nich udział zadając pytania prelegentom i uzyskać dostęp do certyfikatów i nagrań. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i samej zakładki, gdzie pojawiać się będą kolejne szkolenia.

Zawód inny niż dietetyk?

Z ostatnią aktualizacją dodaliśmy również możliwość uzupełniania swojego tytułu zawodowego, który wyświetlany jest w profilu publicznym oraz na jadłospisie dla pacjenta. Zakładając nowe konto w programie Kcalmar.pro określamy swój tytuł, możemy go również zmienić w naszym profilu zakładce ustawienia – do dyspozycji mamy zawody: dietetyka, dietetyka klinicznego, dietetyka sportowego, psychodietetyka, specjalisty ds. żywienia, lekarza, trenera personalnego, dietcoacha, technologa żywności lub inny wybrany tytuł. Dzięki temu będą mogli Państwo dokładniej zakreślić swoje kompetencje zawodowe. Zachęcamy jednocześnie do wypełniania profilu publicznego (bezpośrednio w programie zakłada „Profil publiczny”, który umożliwia promowanie swojej osoby na stronie Kcalmar.com.

Aktualizacja w Kcalmar.pro

Mamy nadzieję, że wprowadzone nowości będą przydatne i chętnie będą Państwo z nich korzystać. Przed nami kolejne zaplanowane aktualizacje i pomysły gotowe do wdrożenia. Ciągle jednak jesteśmy otwarci na nowe pomysły :) Jeśli macie Państwo kolejne – zapraszamy na kontakt@kcalmar.com

 

Michał Płecha

Michał Płecha

Dietetyk

Absolwent dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz... prawa UMCS w Lublinie. Autor tekstów popularnonaukowych, uczestnik i współorganizator licznych szkoleń i konferencji z zakresu dietetyki. Praktyki pobierał m.in. w Akademii Dietetyki Sportowej w Gdańsku czy klubie piłkarskim Legia Warszawa. Przez prawie 3 lata zawodowo związany z Kcalmar.pro. Instruktor Polskiego Związku Lekkiej …