• Kategorie
Konferencja Medyczna w Gdyni pt. "Choroby autoimmunizacyjne i alergie towarzyszące" – relacja z  wydarzenia
Data publikacji: April 16, 2018

Konferencja Medyczna w Gdyni pt. "Choroby autoimmunizacyjne i alergie towarzyszące" – relacja z wydarzenia

7 kwietnia 2018 roku odbyła się I Konferencja Medyczna w Gdyni, która została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Na konferencji można było spotkać lekarzy, pielęgniarki, psychologów i oczywiście dietetyków. Nas też nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu, dlatego już w piątek przejechaliśmy niemalże całą Polskę, aby móc się z Wami spotkać.

 

Konferencja Medyczna w Gdyni – jakich prelekcji mogliśmy wysłuchać?
 

Podczas konferencji zostały ukazane zarówno problemy zdrowotne społeczeństwa jak i metody ich leczenia. Wykłady zostały poprowadzone przez bardzo dobrze znanych nam ekspertów, których możecie również wysłuchać podczas szkoleń Instytutu Edukacji Żywieniowej, jak i cyklu Kolacji Czwartkowych. Prelegentami byli doc. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska, dr n. med. Agata Juruć, dr inż. Katarzyna Kowalcze, dr Damian Parol, prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Płudowski, mgr Małgorzata Jackowska, mgr Małgorzata Słoma oraz mgr Zuzanna Łukaszewicz.

Całe wydarzenie poprowadziła mgr Monika Selimi-Sokołowska. Wykłady otworzył prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Płudowski, który przedstawił zasady suplementacji i leczenia witaminą D. Dr inż. Katarzyna Kowalcze przybliżyła temat zaburzeń metabolicznych i stanu odżywienia w chorobach autoimmunologicznych tarczycy, natomiast dr Damian Parol opowiedział, jak to jest tak naprawdę z  tym glutenem przedstawiając prelekcję pt. „Gluten – jeść czy nie jeść”.

Każdy z uczestników miał możliwość przyswojenia ogromnej dawki wiedzy opartej na doświadczeniu i kompetencji przekazywanej przez prelegentów jak i przedstawionych przez nich badań.

 

Stoisko Kcalmar.pro – rozdajemy nagrody!
 

Uczestnicy konferencji mogli nas znaleźć między stanowiskami Instytutu Mikroekologii jak i Fundacji Insulinooporność Zdrowa Dieta i Zdrowe Życie.

Nasze stoisko często zwracało uwagę uczestników konferencji, ponieważ przyjechaliśmy do Gdyni z niemałymi nagrodami. Przygotowaliśmy konkurs, gdzie należało wykazać się kreatywnością i dokończyć krótkie zdanie. Nagrodziliśmy trzy osoby których odpowiedzi przykuły naszą uwagę. Laureatką konkursu została Pani Anna, która dokończyła nasze zdanie konkursowe w sposób następujący: „Inwestycja w Kcalmar.pro się opłaca, bo z nim przyjemniejsza jest praca. Wszystko idzie sprawnie, łatwo, wiem, że używać go warto. Z kcalmarem nie ma nic niemożliwego dzięki czemu przygotuję dietę dla pacjenta nawet najbardziej wymagającego”.

Nasze zwyciężczynie otrzymały bony dla pierwszych 3 miejsc, z przeznaczeniem na program kcalmar.pro oraz szkolenia Instytutu Edukacji Żywieniowej o wartości 3000 zł, 2000 zł oraz 1000 zł.

Podsumowanie konferencji dla dietetyków w Gdyni
 

I Konferencja Medyczna w Gdyni pt. "Choroby autoimmunizacyjne i alergie towarzyszące" była wydarzeniem bardzo merytorycznym, podczas którego każdy ze słuchaczy mógł poszerzyć swoją wiedzę poprzez przedstawione prezentacje oraz rozmowy na Sali, czy też tych kuluarach ze specjalistami.

Agata Przytuła

Agata Przytuła

Dietetyk

Licencjonowany dietetyk- swój tytuł zdobyła na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Miłośniczka zdrowego odżywiania opartego na prawidłowych nawykach żywieniowych. Na co dzień łączy pracę doradcy klienta w Kcalmar.pro wraz ze studiami. W dietetyce szczególnie interesuje ją dietetyka kliniczna. Dodatkowo szkolenia i konferencje cały czas pogłębiają jej wiedzę, dlatego chętnie bierze w …