• Kategorie
Konferencja naukowa Mikrobiota 2018 - relacja zespołu Kcalmar.pro
Data publikacji: May 25, 2018

Konferencja naukowa Mikrobiota 2018 - relacja zespołu Kcalmar.pro

 

Dnia 19 maja 2018 roku w Warszawie w hotelu Mercure odbyła się konferencja naukowa, która była w pełni poświęcona tematowi Mikrobioty. W konferencji wzięło udział bardzo wielu dietetyków, lekarzy oraz pielęgniarek. Organizatorem konferencji był Instytut Mikroekologii, który od wielu lat wprowadza na rynek możliwość zbadania mikroflory jelit oraz nadwrażliwości pokarmowych.

 

Stoisko Kcalmar.pro i konkurs
 

Na konferencji oczywiście nie zabrakło również stanowiska zespołu Kcalmar, gdzie mogliście się z nami spotkać oraz porozmawiać o programie, obecnych promocjach czy szkoleniach z Instytutu Edukacji Żywieniowej. Nasze stanowisko szczególnie przyciągało Waszą uwagę, gdyż były do wygrania atrakcyjne nagrody. Głównymi nagrodami były bony o wartości 2500 zł, 1500 zł oraz 1000 zł, które można było przeznaczyć na program do układania jadłospisów bądź szkolenia.

 

Program konferencji
 

O godzinie 9:00 nastąpiło uroczyste przywitanie uczestników konferencji oraz rozpoczęcie pierwszego wykładu wygłoszonego przez dr n. med. Annę Modelską-Ziółkiewicz na temat ,,Hashimoto-jelito, mikrobiota, dieta. Komplementarne podejście do pacjenta”.

Kolejnym bardzo ciekawym oraz ostatnio szczególnie poruszanym tematem był temat dotyczący MTHFR, wygłoszony przez lek. med. Sławomira Labera. Pan doktor obalił mity, wytłumaczył jak ma się mutacja genu MTHFR do ciąży oraz odpowiedział na wiele licznych pytań zadawanych przez publiczność. Następnie dr hab. Jan Mazela opowiedział nam o Mikrobiocie w okresie okołoporodowym.

Po bardzo ciekawych wykładach nastąpiła krótka przerwa kawowa, na której mogliśmy chwilę odpocząć przed kolejną dawką wiedzy oraz skosztować przepysznych czekoladowych pralinek, ciasteczek, musów  czy warzyw i owoców, które zostały pokrojone w słupki <3

Gdy już odpoczęliśmy, mogliśmy pełni energii wyruszyć po kolejną dawkę medycznej wiedzy. Następny wykład rozpoczął się w języku angielskim na temat: ,, Kyber Metabolic - nowe narzędzie diagnostyczne w chorobach metabolicznych, który wygłosił dr Andreas Schwiertz.

Kolejnymi tematami była „Insulinooporność okiem ginekologa” oraz „Epigenetyczne uwarunkowania chorób przewlekłych- znaczenie mikrobioty jelitowej”.

Po bardzo interesujących oraz wyczerpujących wykładach, nadszedł czas na lunch i rozprostowanie nóg. Podczas trwającej przerwy obiadowej wielu uczestników chętnie wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez Kcalmar.pro. Nie obeszło się również bez pytań dotyczących naszego nowego cyklu dziesięciu certyfikowanych szkoleń z IEŻ 2018 oraz trzech nowych funkcji programu Kcalmar.pro: globalna podmiana składnika, automatyczne przeliczanie kaloryczności oraz wyszukiwanie potraw powtarzających się aż do 4 tygodni wstecz.

Najedzeni oraz gotowi do przyswojenia kolejnej dawki wiedzy ruszyliśmy do sali konferencyjnej, aby uczestniczyć w wykładzie dotyczącym probiotyków, czy są fanaberią czy koniecznością. Mogliśmy również posłuchać wykładu dotyczącego bakterii E.coli, terapii mikrobiologicznej oraz transferu kału.

 

Rozstrzygnięcie konkursu Kcalmar.pro
 

Druga część konferencji była szczególna dla uczestników. Wtedy zostali wyłonieniu zwycięzcy konkursu, którzy udzielili najlepszych odpowiedzi konkursowych. Wygrani otrzymali bony o wartości 2500zł, 1500zł oraz 1000zł, które mogli przeznaczyć na program do układania jadłospisów Kcalmar.pro bądź Szkolenia Instytutu Edukacji Żywieniowej. Zwycięzcom gratulujemy!

Na zakończenie wspanialej konferencji każdy z uczestników został nagrodzony przepięknym certyfikatem potwierdzającym udział w wydarzeniu.

 

 

Malwina Oleszczuk

Malwina Oleszczuk

Dietetyk

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, zdobywając wiedzę na temat swojej pasji, którą jest zdrowe odżywianie. Aktualnie pogłębia swoją wiedzę na studiach magisterskich oraz wielu szkoleniach, konferencjach i kursach. Czas wolny od pracy i nauki lubi spędzać aktywnie, uczęszczając na zajęcia fitness. Zdobyta wiedza oraz ciężka praca wytyczyły …