DIETA I SPOTKANIA TOWARZYSKIE
Data publikacji: March 2, 2016
Autor:
Marta Wołodkowicz
Dietetyk

DIETA I SPOTKANIA TOWARZYSKIE

Każdy z nas uwielbia spędzać czas ze znajomymi. Najlepiej jest na wiosnę i latem. Można wyjść na rolki, spacer czy rowery. Po przyjemnej aktywności fizycznej rozkładamy koc w parku i nadrabiamy zaległości, „co działo się u mnie w miniony weekend”. Spędzanie czasu latem jest bardzo tanie i przyjemne, a co zimą? Łyżwy, narty – zimowe formy spędzana wolnego czasu są nieco bardziej kosztowne i nie zawsze jest do nich dostęp. Dlatego zimą większy ruch możemy zaobserwować w pubach, kinach i kawiarniach. Skoro jestem na diecie, jak mam uczestniczyć w spotkaniach przy piwie? Czy aby trzymać się diety należy zrezygnować ze spotkań z przyjaciółmi?

Zobacz również: Kulinarny savoir vivre - nie tylko nakrycie stołu  

DIETA - PRAKTYCZNY PUNKT WIDZENIA

Oczywiście ciężko jest na każdym spotkaniu obserwować znajomych delektujących się pizzą, goszczących przy piwie i słonych paluszkach. Dla wielu nie stanowi to problemu, ale jest część osób, które źle się z tym czują i rozważając walkę z licznymi pokusami, rezygnują z towarzyskich spotkań. Kino także odpada, bo zapach popcornu staje się zbyt uciążliwy, a czekoladowe ciastka w kawiarnianych ladach, pojawiając się na liście „zakazany owoc”, kuszą jeszcze bardziej. Tak więc przy każdej propozycji spotkania - odmawiamy, a później cierpimy, bo o każdym nowym wydarzeniu z życia naszych przyjaciół dowiadujemy się ostatni…

Zobacz również: Zdrowa dieta w towarzystwie! - razem łatwiej  

JAK ZARADZIĆ ŚMIERCI TOWARZYSKIEJ?

Zacznijmy od tego, że jemy żeby żyć, a nie żyjemy żeby jeść, więc jedzenie nie powinno nam dyktować tego jak dysponujemy wolnym czasem. A poza tym, ja jestem dumna z tego, że prowadzę zdrowy tryb życia, a Ty? Zawsze próbuję zarazić moich znajomych miłością do zdrowego jedzenia i kiedy są moimi gośćmi, gotuję coś nietypowego. W zasadzie rozpoczęłam taki trend i dzięki temu przed każdym spotkaniem nie muszę się martwić, że będę walczyć z pokusami.

Zobacz również: Randka a dieta

Znalazłam złoty środek na każdą formę spędzania wolnego czasu, jaką wybieramy ze znajomymi, podzielę się z Wami tym wskazówkami.

Kino – zwykle była to cola i popcorn, zaproponowałam żebyśmy skorzystali z różnorodności powstałych slow foodów i za każdym razem próbowali coś innego i tym sposobem zamiast zabierać ze sobą olbrzymi słony karton, mamy smoothies owocowe, pełnoziarniste wrapy z cieciorką i awokado czy sałatki owocowe. Czasami robię chipsy jabłkowe lub zabieram bakalie. A po kinie idziemy na spacer i dzielimy się wrażeniami z kina :)

Pub – w zasadzie zawsze znajdzie się ktoś, kto użyczy miejsca na spotkanie, po co wybierać się do cuchnącego dymem papierosowym baru, jak można spotkać się w cichym mieszkaniu i dyskutować przy ulubionej muzyce. Ja za każdym razem przychodzę z nowymi propozycjami zdrowych przekąsek – warzywne słupki z dipem, chrupiące kuleczki z cieciorki, ruloniki z wędzonym łososiem, Brownie z fasoli – i wiecie co? Moi znajomi to pokochali i teraz każdy przeszukuje Internet i wymyśla coś, czym zaskoczy innych. Fajna tradycja, co?

Kawiarnia – te mają w swojej ofercie nie tylko ciastka z bitą śmietaną i słodkie kawy, są też klasyczne, albo różne aromatyczne herbaty. Poza tym z każdą kawą można lekko pokombinować: odjąć bitą śmietanę, poprosić chude lub sojowe mleko i połowę słodkiego syropu. Każdy czasami potrzebuje odrobiny zapomnienia, byle z umiarem :)

Zobacz również: Jedz co chcesz, czyli dieta IIFYM okiem dietetyka  

NOWA FORMA SPĘDZANIA CZASU

Tak więc śmiało wprowadzajcie zmiany i kreujcie nowe tradycje. Coraz więcej osób odchodzi od Fast-foodów i chipsów na imprezie. Zdrowa żywność staje się modna. Ludziom zaczyna coraz bardziej zależeć na zdrowiu i w trosce o bliskich dzielą się z nimi zdrowymi nawykami. Ja już swoich "zaraziłam", czas na Ciebie!

Aby uzyskać lepsze efekty - umów się na konsultację dietetyczną
Kcalmar to ludzie, nie algorytmy
Jesteśmy nowoczesną platformą łączącą pacjentów z dietetykami z całej Polski. Nie generujemy szablonowych diet na podstawie Twojej płci, wagi i wzrostu. Dajemy Tobie dostęp do kompetencji, wiedzy i chęci pomocy ze strony prawdziwych specjalistów!
Agata Reich
Specjalizacje:
Sport
Odchudzanie
Choroby dietozależne
Kcalmar.com zawsze przy Tobie!
Dieta zawsze pod ręką
Wybierając dietę w naszym serwisie, jadłospis, przepisy i listę zakupów będziesz miał zawsze pod ręką dzięki naszej aplikacji Kcalmar – dieta i przepisy!
Łatwe monitorowanie wyników
Notuj zmiany wagi w aplikacji, by poinformować dietetyka o swoich postępach! Odczytuj porady od dietetyka i wskazówki motywacyjne, które pomogą Ci wytrwać w diecie!
Pobierz za darmo!