Najlepiej oceniane szkolenia dla dietetyków z cyklu IEŻ 2017
Wraz z nowym rokiem przychodzą momenty na podsumowania. W jednym z nich chcieliśmy wspomnieć o zakończonym już pierwszym cyklu certyfikowanych szkoleń Instytutu Edukacji Żywieniowej (IEŻ) – wydarzeń w formie transmisji online. Analizując cały cykl, postanowiliśmy wyłonić 3 najlepiej oceniane szkolenia dla dietetyków.
Szkolenie dla dietetyków z Moniką Gackowską
Dużym zainteresowaniem wśród dietetyków cieszył się temat, który zaprezentowała dietetyk Monika Gackowska: Diagnostyka laboratoryjna i dietoterapia chorób o podłożu autoimmunizacyjnym – Studium przypadku. Było to pierwsze szkoleniowe spotkanie z cyklu IEŻ, które spotkało się z ogromnym entuzjazmem uczestników. Na sukces wydarzenia niewątpliwie wpłynęła tematyka, która jest coraz powszechniej doceniana przez specjalistów żywieniowych i uznawana za podstawę rozpoczęcia leczenia żywieniowego pacjenta. Głębokie ukłony w stronę prelegentki – Moniki Gackowskiej, która przekazała trudną wiedzę w bardzo ciekawy sposób, zwracając uwagę na praktyczne aspekty diagnostyczne. Najważniejsze informacje zostały przedstawione na przykładzie pacjentki z Hashimoto oraz z chorobą Gravesa-Basedowa. Analiza badań laboratoryjnych wspomnianych pacjentów wyjaśniła w przystępny sposób wiedzę z podręczników akademickich, które nie dla wszystkich stanowią zrozumiałe źródło pozyskiwania informacji. W imieniu naszym i wszystkich słuchaczy jeszcze raz dziękujemy Monice, a zainteresowanych dietetyków zapraszamy do zapoznania się z nagraniem.
Szkoleniowe spotkanie z dietetykami z Instytutu Mikroekologii w Poznaniu
Sierpniowy wieczór umiliły nam dietetyczki z Instytutu Mikroekologii w Poznaniu – Zuzanna Łukaszewicz oraz Katarzyna Drews-Raczewska, opowiadając o dietoterapii w autyzmie i ADHD. Obie panie wielokrotnie pokazały swój profesjonalizm i wszechstronną wiedzę. Tym bardziej cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy przyczynić się do jej szerzenia wśród dietetyków. Mało znany jeszcze temat został doceniony i zwrócił uwagę na kolejne obszary kliniczne, w których może zaistnieć dietetyka. Dwa przypadki kliniczne, na których przedstawiono temat to pacjenci z autyzmem oraz ADHD. Jeśli nie oglądałeś jeszcze szkolenia, koniecznie, sprawdź w którą stronę idzie nowoczesna dietetyka, bo jeden z drogowskazów pokazuje obszary z pogranicza psychologicznego, w tym oba przypadki poruszone na szkoleniu dotyczącym dietoterapii w autyzmie i ADHD. Dziękujemy Kasi i Zuzi, których webinar spotkał się ze zdecydowanym podziwem i docenieniem ze strony słuchaczy!
Glutenowy wieczór z Damianem Parolem
Tego prelegenta nie trzeba nikomu przedstawiać w polskiej dietetyce 😊 Choć do tej pory na szkoleniach z Kcalmarem dostarczał nam głównie wiedzy związanej z dietą roślinną lub dietetyką sportową, w certyfikowanym cyklu szkoleń IEŻ 2017 mieliśmy przyjemność posłuchać jego prelekcji nt. glutenu. Dokładnym tematem szkolenia był: Gluten między efektem nocebo, a rzeczywistym problemem – studium przypadku. Damian rozprawił się z glutenowymi mitami, opowiedział o ewentualnej konieczności stosowania diety bezglutenowej, a w części praktycznej przeanalizował jadłospis, zrobiony w programie Kcalmar.pro. Damian! Dziękujemy za uczestnictwo w cyklu szkoleń IEŻ i za możliwość szerzenia rzetelnej wiedzy pod Twoim nadzorem.
Pozostałe szkolenia dla dietetyków z cyklu IEŻ 2017
Oprócz wyróżnionych powyżej szkoleń, chcieliśmy zwrócić również uwagę na inne webinary z cyklu IEŻ 2017. Wśród prelekcji znalazły się:
- Zastosowanie diet wegetariańskich w chorobach autoimmunologicznych i innych zaburzeniach zdrowotnych – studium przypadku, przeprowadzone przez Hannę Stolińską Fiedorowicz.
- Cukrzyca oraz choroba refluksowa przełyku u osób aktywnych fizycznie – postepowanie żywieniowe na podstawie studium przypadku, przedstawione przez Mateusza Gawełczyka oraz Annę Falisz.
- Suplementacja w sporcie – studium przypadku z Dawidem Białowąsem.
- Żywienie w sportach sylwetkowych – okres przygotowawczy i startowy z analizą przypadku, przedstawiony przez Tadeusza Sowińskiego.
- Zaburzenia łaknienia i regulacji poboru pokarmu – interwencje żywieniowe, przeprowadzone przez prof. Lucynę Ostrowską.
- Implikacje metaboliczne insulinooporności – dietoterapia z omówieniem studium przypadku, wygłoszone przez dr Katarzynę Kowalcze.
- Nutrigenomika w gabinecie dietetyka – o czym warto wiedzieć? – szkolenie przygotowane wraz z dr inż. Tomaszem Czerneckim.
Uczestnicy tych wydarzeń (transmitowanych online) dostali nie tylko stały dostęp do nagrania i materiałów, ale również 3-dniowe jadłospisy oraz opcję uzyskania certyfikatów. Przypominamy o stale aktualnej możliwości zakupu zarówno poszczególnych szkoleń, jak i wybranych 5, oszczędzając nawet 250 zł lub całego pakietu, dzięki któremu można zaoszczędzić do 700 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom, a Was dietetyków zapraszamy na stronę Certyfikowanych Szkoleń IEŻ, po więcej informacji nt. cyklu IEŻ 2017.