Debata – Analiza mikrobiomu między nadzieją, potencjałem a sceptycyzmem. Co powinien wiedzieć dietetyk?
Suplementacja
O prowadzącym
dr Tomasz Kościółek
Dr Tomasz Kościółek, Co-CEO.
Współzałożyciel Onebiome Sp. z o. o. Współautor narzędzi bioinformatycznych, m.in. QIIME 2 oraz Qiita. Posiada wieloletni staż pracy w wielkoskalowych projektach badawczych nad mikrobiomem, tj. the Earth Microbiome Project oraz American Gut Project.
O firmie:
Onebiome jako jedyna firma na rynku, oferuje kompleksową usługę badania mikrobiomu opartą na sekwencjonowaniu i analizie pełnego genu 16S rRNA, co daje najbardziej szczegółowy wgląd w Twój mikrobiom.
Tylko Onebiome oferuje unikalną usługę na rynku, która łączy trzyetapową charakteryzację mikrobiomu z eksperckimi konsultacjami dietetycznymi, pomagając klientowi stopniowo zrozumieć potrzeby swoich jelit oraz o nie zadbać.
Dzięki naszej ekspertyzie i łącznie ponad 40 letniemu doświadczeniu badawczemu zaufało nam ponad tysiąc klientów z całego świata.
Wykorzystaj swoje doświadczenie oraz wiedzę i wspólnie z onebiome kształtuj przyszłość spersonalizowanego żywienia. Dołącz do naszego zespołu i razem rozwijajmy innowacyjne podejście do zdrowia jelit, oparte na najbardziej szczegółowej analizie mikrobiomu na rynku.
dr hab. n. med. Mariusz Kaczmarczyk
Mariusz Kaczmarczyk – kierownik Działu Analiz Statystycznych i Bioinformatycznych Sanprobi Sp. z o. o. Sp. k. oraz oraz asystent w Zakładzie Badań Biochemicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Zajmuje się analizą mikrobioty jelitowej, z wykorzystaniem zaawansowanych metod statystyki, bioinformatyki oraz uczenia maszynowego.
dr n. med. Igor Łoniewski
Dr n. med. Igor Łoniewski – lekarz, pracownik naukowy Zakładu Badań Biochemicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Autor licznych prac naukowych, podręczników, artykułów edukacyjnych i popularnonaukowych z zakresu farmakologii i leków pochodzenia naturalnego, mikrobioty i probiotyków. Współtwórca marki Sanprobi – lidera na rynku probiotyków w Polsce. Współtwórca nowoczesnego laboratorium badającego kompleksowo mikrobiotę oraz jej metabolom. Lider jednej z grup roboczych w ramach międzynarodowego projekt Imminent Disease Prediction and Prevention at the Environment Host Interface (IMMEDIATE), mającego na celu ocenę funkcjonowania osi dieta-mikrobiom-immunometabolizm. Badania są realizowane dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej w ramach programu HORYZONT 2022. W projekcie uczestniczy 12 instytucji, w tym m.in. Uniwersytet Medyczny Charite w Berlinie, Instytut Max-Delbrueck z Berlina, Instytut Weizmann z Izraela, Imperial College z Londynu.