• Kategorie
Najlepiej oceniane szkolenia dla dietetyków z cyklu IEŻ 2017
Data publikacji: Feb. 13, 2018

Najlepiej oceniane szkolenia dla dietetyków z cyklu IEŻ 2017
 

Wraz z nowym rokiem przychodzą momenty na podsumowania. W jednym z nich chcieliśmy wspomnieć o zakończonym już pierwszym cyklu certyfikowanych szkoleń Instytutu Edukacji Żywieniowej (IEŻ) – wydarzeń w formie transmisji online. Analizując cały cykl, postanowiliśmy wyłonić 3 najlepiej oceniane szkolenia dla dietetyków. 

 

Szkolenie dla dietetyków z Moniką Gackowską
 

Dużym zainteresowaniem wśród dietetyków cieszył się temat, który zaprezentowała dietetyk Monika Gackowska: Diagnostyka laboratoryjna i dietoterapia chorób o podłożu autoimmunizacyjnym – Studium przypadku. Było to pierwsze szkoleniowe spotkanie z cyklu IEŻ, które spotkało się z ogromnym entuzjazmem uczestników. Na sukces wydarzenia niewątpliwie wpłynęła tematyka, która jest coraz powszechniej doceniana przez specjalistów żywieniowych i uznawana za podstawę rozpoczęcia leczenia żywieniowego pacjenta. Głębokie ukłony w stronę prelegentki – Moniki Gackowskiej, która przekazała trudną wiedzę w bardzo ciekawy sposób, zwracając uwagę na praktyczne aspekty diagnostyczne. Najważniejsze informacje zostały przedstawione na przykładzie pacjentki z Hashimoto oraz z chorobą Gravesa-Basedowa. Analiza badań laboratoryjnych wspomnianych pacjentów wyjaśniła w przystępny sposób wiedzę z podręczników akademickich, które nie dla wszystkich stanowią zrozumiałe źródło pozyskiwania informacji. W imieniu naszym i wszystkich słuchaczy jeszcze raz dziękujemy Monice, a zainteresowanych dietetyków zapraszamy do zapoznania się z nagraniem.

 

Szkoleniowe spotkanie z dietetykami z Instytutu Mikroekologii w Poznaniu
 

Sierpniowy wieczór umiliły nam dietetyczki z Instytutu Mikroekologii w Poznaniu – Zuzanna Łukaszewicz oraz Katarzyna Drews-Raczewska, opowiadając o dietoterapii w autyzmie i ADHD. Obie panie wielokrotnie pokazały swój profesjonalizm i wszechstronną wiedzę. Tym bardziej cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy przyczynić się do jej szerzenia wśród dietetyków. Mało znany jeszcze temat został doceniony i zwrócił uwagę na kolejne obszary kliniczne, w których może zaistnieć dietetyka. Dwa przypadki kliniczne, na których przedstawiono temat to pacjenci z autyzmem oraz ADHD. Jeśli nie oglądałeś jeszcze szkolenia, koniecznie, sprawdź w którą stronę idzie nowoczesna dietetyka, bo  jeden z drogowskazów pokazuje obszary z pogranicza psychologicznego, w tym oba przypadki poruszone na szkoleniu dotyczącym dietoterapii w autyzmie i ADHD. Dziękujemy Kasi i Zuzi, których webinar spotkał się ze zdecydowanym podziwem i docenieniem ze strony słuchaczy!

 

Glutenowy wieczór z Damianem Parolem
 

Tego prelegenta nie trzeba nikomu przedstawiać w polskiej dietetyce 😊 Choć do tej pory na szkoleniach z Kcalmarem dostarczał nam głównie wiedzy związanej z dietą roślinną lub dietetyką sportową, w certyfikowanym cyklu szkoleń IEŻ 2017 mieliśmy przyjemność posłuchać jego prelekcji nt. glutenu. Dokładnym tematem szkolenia był: Gluten między efektem nocebo, a rzeczywistym problemem – studium przypadku. Damian rozprawił się z glutenowymi mitami, opowiedział o ewentualnej konieczności stosowania diety bezglutenowej, a w części praktycznej przeanalizował jadłospis, zrobiony w programie Kcalmar.pro. Damian! Dziękujemy za uczestnictwo w cyklu szkoleń IEŻ i za możliwość szerzenia rzetelnej wiedzy pod Twoim nadzorem.

 

Pozostałe szkolenia dla dietetyków z cyklu IEŻ 2017
 

Oprócz wyróżnionych powyżej szkoleń, chcieliśmy zwrócić również uwagę na inne webinary z cyklu IEŻ 2017. Wśród prelekcji znalazły się:

  1. Zastosowanie diet wegetariańskich w chorobach autoimmunologicznych i innych zaburzeniach zdrowotnych – studium przypadku, przeprowadzone przez Hannę Stolińską Fiedorowicz.
  2. Cukrzyca oraz choroba refluksowa przełyku u osób aktywnych fizycznie – postepowanie żywieniowe na podstawie studium przypadku, przedstawione przez Mateusza Gawełczyka oraz Annę Falisz.
  3. Suplementacja w sporcie – studium przypadku z Dawidem Białowąsem.
  4. Żywienie w sportach sylwetkowych – okres przygotowawczy i startowy z analizą przypadku, przedstawiony przez Tadeusza Sowińskiego.
  5. Zaburzenia łaknienia i regulacji poboru pokarmu – interwencje żywieniowe, przeprowadzone przez prof. Lucynę Ostrowską.
  6. Implikacje metaboliczne insulinooporności – dietoterapia z omówieniem studium przypadku, wygłoszone przez dr Katarzynę Kowalcze.
  7. Nutrigenomika w gabinecie dietetyka – o czym warto wiedzieć? – szkolenie przygotowane wraz z dr inż. Tomaszem Czerneckim.

Uczestnicy tych wydarzeń (transmitowanych online) dostali nie tylko stały dostęp do nagrania i materiałów, ale również 3-dniowe jadłospisy oraz opcję uzyskania certyfikatów. Przypominamy o stale aktualnej możliwości zakupu zarówno poszczególnych szkoleń, jak i wybranych 5, oszczędzając nawet 250 zł lub całego pakietu, dzięki któremu można zaoszczędzić do 700 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom, a Was dietetyków zapraszamy na stronę Certyfikowanych Szkoleń IEŻ, po więcej informacji nt. cyklu IEŻ 2017.

Anna Szponar

Anna Szponar

Dietetyk

Magister dietetyki klinicznej oraz dietetyczka platformy Kcalmar, współtworząca oprogramowanie Kcalmar.pro. Swoje wykształcenie zdobyła, kończąc studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na studiach licencjackich udzielała się w kole naukowym, prowadząc edukację żywieniową młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Miłośniczka kuchni wegańskiej, która inspiruję ją do kulinarnych eksperymentów i zdrowego odżywiania. Ponadto zwolenniczka aktywności …