Czym właściwie jest platforma?
Poważne nazwy wymagają poważnych rozwiązań, dlatego Kcalmar to nie tylko strona www! Pod koniec 2015 roku wypuściliśmy aplikację mobilną Kcalmar – dieta i przepisy, na której można odczytywać zdrowe jadłospisy – spersonalizowane i ogólne – opracowane przez prawdziwych dietetyków. Dotychczas skorzystało z niej już ponad 100 tysięcy osób! Oprócz przepisów na zaplanowane na każdy dzień dania, można w niej znaleźć również listę zakupów oraz wskazówki dla dietetyka. Aplikacja umożliwia również monitorowanie wagi, a niebawem pozwoli także kontaktować się z wybranym dietetykiem lub czatować z innymi osobami, korzystającymi z diety. Kilka miesięcy temu dodaliśmy również opcję wyszukiwania dietetyków, którą wraz z uruchomieniem nowej odsłony Kcalmar.com poszerzamy! Dla naszych użytkowników opracowaliśmy także internetowy system pacjenta. Po zalogowaniu się na stronie Kcalmar.com (patrz: prawy górny róg strony) można utworzyć swój profil, podając najważniejsze informacje na temat naszego stanu zdrowia oraz wymagań co do diety. Po wyborze odpowiedniego dietetyka, informacje te zasilą kartotekę w jego części systemu, dzięki czemu szybciej pozna on nasze dolegliwości i potrzeby, a podczas konsultacji będzie już mógł przejść do sedna i wprowadzić nas w nowy program odżywiania. W czasie stosowania diety, pacjent może odnotowywać na swoim profilu zmiany w wadze oraz wymiarach, które na wykresie może obserwować zarówno on sam, jak i opiekujący się nim specjalista. W systemie internetowym można także przeglądać i wydrukować jadłospis i listę zakupów, choć wersja mobilna jest znacznie wygodniejsza!
Napędzamy dobrymi kcaloriami
Platforma Kcalmar powstała z miłości do energii. Stworzył ją zespół ludzi, którzy pracują dużo, żyją intensywnie i są aktywni fizycznie. Dla nich dobra dieta to podstawa, by zrealizować wyznaczone na każdy dzień cele i być wprost nie do zatrzymania! Kluczową częścią tego zespołu są właśnie dietetycy, którzy na co dzień tworzą dla swoich podopiecznych indywidualne plany odżywiania i wiedzą, jak ważne jest, by uwzględniały one wszystkie istotne dla pacjenta aspekty. Platforma Kcalmar nie eliminuje pracy profesjonalisty, ponieważ głęboko wierzymy, że ich wiedza, doświadczenie, a przede wszystkim wsparcie oraz motywacja są kluczem do sukcesu każdej diety, zapewniającym długotrwałe efekty i zdrowie. Dostarczamy innowacyjnych rozwiązań wspierających przebieg diety zarówno pacjentom, jak i dietetykom, by ułatwić im komunikację i współpracę.
Jak wybrać odpowiedniego dietetyka dla siebie?
Specjalistę, który opracuje najlepszą dietę dla Ciebie możesz znaleźć dzięki naszej wyszukiwarce. Określ specjalizację i miasto, by przeglądać najlepszych dietetyków w Twojej okolicy. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, przeszukaj artykuły udostępniane na naszej stronie; przy każdym znajdziesz informacje o autorze – dietetyku i możliwość umówienia się z nim na wizytę. To najlepszy sposób, by sprawdzić wiedzę, kompetencje i sposób pracy specjalisty, zanim rozpoczniecie rewolucję w Twoim odżywianiu! Na swoim profilu dietetycy mają też możliwość umieszczenia krótkiej biografii, określenia swojej specjalizacji i zakresu usług. Możesz tam też przeczytać opinie jego poprzednich pacjentów. A już niedługo umożliwmy dietetykom udostępnianie swoich przykładowych przepisów i gotowych diet, z których będziesz mógł skorzystać, zanim zdecydujesz się na opiekę indywidualną.
Kim są dietetycy na naszej platformie?
To profesjonaliści z całej Polski, którzy korzystają z naszych nowoczesnych rozwiązań. Dla nich stworzyliśmy specjalistyczny system Kcalmar.pro, który umożliwia im błyskawiczne tworzenie jadłospisów i przesyłanie ich pacjentom na aplikację Kcalmar! Nasze oprogramowanie zdecydowanie usprawnia ich codzienną pracę, dzięki czemu mogą więcej czasu poświęcić na to, co w ich profesji najważniejsze - edykowanie i motywowanie pacjentów. Dlatego pamiętaj - jeśli nie zasmakuje Ci potrawa zaplanowana dla Ciebie przez dietetyka, po prostu powiedz mu o tym, a gdy tylko dokona on zmian w swoim systemie, zobaczysz zmodyfikowany jadłospis na swoim telefonie. Z nami dieta jest prosta! Jeśli jednak nie znajdujesz na platformie żadnego dietetyka z Twojego sąsiedztwa, wybierz tego, którego profil najbardziej Tobie odpowiada. Dzięki opracowanym przez nas rozwiązaniom, dietetyk może łatwo obsłużyć Cię zdalnie, a dzielące Was kilometry przestają mieć znaczenie!
A jeśli jesteś dietetykiem…
…i to wszystko brzmi dla Ciebie jak sen, wejdź na naszą stronę dedykowaną profesjonalistom Kcalmar.pro, sprawdź nasz błyskawiczny kreator jadłospisów i dołącz do dietetyków, którzy dzięki Platformie Kcalmar obsługują coraz więcej pacjentów!
Nasze osiągnięcia
Od 2015 roku nie zwalniamy tempa zmieniając nawyki żywieniowe Polaków i wspierając pracę dietetyków. Sprawdź, ile udało nam się już osiągnąć!…
Rozwój
Zakwalifikowaliśmy się do Vertical Accelerator, gdzie w Finladnii pod okiem specjalistów doskonaliliśmy platformę Kcalmar.
Kreatywność
Jesteśmy w Waw.ac, gdzie rozwijamy się dla Was, by móc jeszcze lepiej sprostać waszym potrzebom.
Profesjonalizm
Jesteśmy członkiem Telemedycznej Grupy Roboczej, która zmienia otoczenie legislacyjne w Polsce.
Nasz zespół
W naszym zespole są ludzie z pasją, którzy posiadają bogate doświadczenie w dietetyce, IT i marketingu.
Paweł Bartoszek
CEO
Założyciel i CEO platformy Kcalmar, a ponadto zapalony cyklista, freerideowy narciarz, nałogowy zjadacz kukułek i osoba, której zawsze wszędzie jest pełno. Choć sam nie jest ani dietetykiem ani informatykiem, ma nieoceniony talent do zarażania swoim entuzjazmem wszystkich profesjonalistów, którzy wspierają rozwój platformy.
Marzena Lamont
Główny Dietetyk
Główny Dietetyk Zespołu Kcalmar, specjalista ds. Zdrowia Publicznego, aktualnie doktorantka UM w Lublinie. W kuchni uwielbia eksperymentować tworząc zdrowe i jednocześnie smaczne kompozycje, a w ogrodzie chętnie skacze na trampolinie. Jest osobą niezwykle przyjazną i szczerą, interesującą się podłożem emocjonalnym żywienia.
Adam Kuśmirek
CTO
Głowny programista i CTO w zespole Kcalmar, entuzjasta nowych technologii, związany z branżą IT od 10 lat. Uwielbia rozwiązywać problemy techniczne, których podobno nie da się rozwiązać. Po pracy amator gier planszowych i fabularnych, lubi podróżować, a w wolnych chwilach wyskoczyć na siłownię.
Kcalmar to ludzie, nie algorytmy
Jesteśmy nowoczesną platformą łączącą pacjentów z dietetykami z całej Polski. Nie generujemy szablonowych diet na podstawie Twojej płci, wagi i wzrostu. Dajemy Tobie dostęp do kompetencji, wiedzy i chęci pomocy ze strony prawdziwych specjalistów!