Masz pytanie do dietetyka? Poradź się specjalistów i otrzymaj bezpłatną odpowiedź!
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie
Popularne kategorie
Pozostałe kategorie
Ostatnio dodane pytania
Konserwanty i barwniki
March 26, 2023
Witam serdecznie, od ostatniego czasu natrafiłam na niepokojące mnie wiadomości, dotyczące dodatków sproszkowanych owadów, bądź larw w postaci konserwantów do produktów. Jestem alergikiem i chciałabym się dowiedzieć - czy jest to prawdą, że we wszystkich np. słodyczach znajdują się takiego typu dodatki. Jakie są to głównie produkty? Czy m.in. chleb, napoje gazowe, dżemy i ogólnie ujmując - produkty wysokich marek, tj. wedel - wykorzystują takie dodatki? Uzyskałam odpowiedź od jednej osoby, że znajdują się one wszędzie tam, gdzie znajduje się wit. C bądź kwas cytrynowy, konserwanty i barwniki E & koszenila. Mam ogromny dylemat ponieważ zdania są mocno podzielone. Proszę o przybliżenie informacji na dany temat.
Skrzyp polny a inne suplementy
March 23, 2023
Niedoczynność tarczycy. Chcę zacząć stosować skrzyp polny, z jakimi suplementami mogę go łączyć?
5/5
Chodyła
March 26, 2023
Witaj, skrzypu polnego nie powinno się przyjmować w następujących chorobach Dna moczanowa, Zapalenie nerek, Inne zaburzenia pracy nerek, Zaburzenia pracy serca i choroby układu sercowo-naczyniowego, Niedobór witaminy B1, Nadmiar krzemu. … zobacz więcej
Wydaje mi się, że przytyłam
March 22, 2023
Od 10 lat trenuję sport drużynowy i ogólnie nigdy nie miałam problemu z wagą. Jedynie co to miałam za młodu kompleks, że jestem grubsza niż się innym wydaje (pomimo tego że mówili że wcale nie jestem). Od dawna wyleczyłam się z tego kompleksu. Lubię jeść (w normalnych moim zdaniem ilościach) i nie tyłam. Niestety teraz jako, że moja drużyna się rozpadła trenuję tak naprawdę mało już, bo treningi mam raz w tygodniu. Uważam że znów przytyłam co idzie za tym powrót do mojego kompleksu. Chłopak mówi że jego zdaniem nie przytyłam, ale on się nie zna, więc nie wie. Co robić?
Post przerywany a poranny trening
March 22, 2023
Planuję wdrożyć post przerywany, z pierwszym posiłkiem o 12. Natomiast mam taki rytuał, że zazwyczaj wstaję o 5, robię wtedy trening, a po treningu - zażywam białko serwatkowe oraz jem garść orzechów, piję także łyżkę stołową oliwy z oliwek dobrej jakości. Jak rozumiem, w kontekście okna żywieniowego nie ma to sensu? Musiałbym białko i orzechy spożywać o 12, wraz z pierwszym posiłkiem?