Masz pytanie do dietetyka? Poradź się specjalistów i otrzymaj bezpłatną odpowiedź!
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie
Popularne kategorie
Pozostałe kategorie
Ostatnio dodane pytania
Poszukiwany specjalista do 4-letniego dziecka
Feb. 25, 2024
Szukam specjalisty, który zajmie się dzieckiem 4 letnim, który ma neofobię żywieniową. Najlepiej w województwie świętokrzyskim.
Dieta pudełkowa w okresie karmienia piersią
Feb. 22, 2024
Dzień dobry, czy są jakieś przeciwskazania do stosowania diety pudełkowej w okresie karmienia piersią? Jest to dieta standardowa 2200 kcal. Od jakiegoś czasu zmagam się z bólami brzucha i biegunkami, lekarze mówią, że zabrania się stosowania cateringów dietetycznych w okresie karmienia, jednak są to lekarze, którzy mogą nie doceniać owych diet i postrzegać je jako niezdrowe bądź jako chęć utraty wagi, a to zupełnie nie jest moim celem. Moje dziecko jest bardzo wymagające, cały czas trzeba przy nim siedzieć, zanim zamówiłam pierwszy catering jedyne co byłam w stanie zjeść na śniadanie to płatki z mlekiem, na gotowanie obiadów również nie miałam przy dziecku czasu. Zamówiłam dietę ponieważ chciałam dostarczyć sobie i dziecku wszystkich potrzebnych wartości odżywczych czego nie jestem w stanie osiągnąć przygotowując posiłki samodzielnie.
Izotonik, jakie proporcje, częstotliwość
Feb. 19, 2024
Witam. Chcę włączyć do swojego życia domowy izotonik. Każda strona podaje inne informacje, więc mam takie pytanie. Jak na 1.5 L wody, dodam łyżkę płaską soli himalajskiej, sok z 1 cytryny oraz 3 łyżeczki miodu to czy proporcje będą idealne? Chciałbym również zaznaczyć, że takowy izotonik chcę pić codziennie rano na czczo 1 szklankę (ok. 300 ml). Jeśli dobrze dobrałem proporcje to czy mogę utrzymać tę jedną szklankę na stałe, czy po jakimś czasie zamienić? Dodam, że pracuje ciężko fizycznie i trenuje regularnie.
5/5
Juć
Feb. 22, 2024
Twój przepis na domowy izotonik wydaje się być dobrze przemyślany, jednak zamiast soli himalajskiej warto rozważyć użycie soli kłodawskiej niejodowanej. Sól kłodawska niejodowana charakteryzuje się lepszymi parametrami dla tego typu … zobacz więcej
Objadanie
Feb. 18, 2024
Wcześniej straciłam okres, bo za mało jadłam i miałam niedowagę i nie dawno dostałam okresu, bo zaczęłam trochę więcej jeść i teraz po dostaniu okresu już od miesiąca jestem ciągle głodna i ciągle jem jak to zatrzymać?
5/5
Juć
Feb. 22, 2024
Po okresie niedożywienia i odzyskaniu miesiączki, Twoje doświadczenie ciągłego głodu jest naturalną reakcją organizmu, który stara się zregenerować i przywrócić równowagę energetyczną. Wzmożony apetyt może być oznaką, że Twój organizm … zobacz więcej