• Kategorie
Najlepiej ocenione szkolenie z Bazy Wiedzy – Dietetyk w Internecie
Data publikacji: March 14, 2018

Najlepiej ocenione szkolenie z Bazy Wiedzy – Dietetyk w Internecie
 

W 2017 roku mieliśmy okazję edukować dietetyków i trenerów w certyfikowanych Szkoleniach z Cyklu IEŻ, Kolacjach Czwartkowych z Ekspertami oraz III edycji Rajdu Nowoczesnej Dietetyki. Oprócz nich pojawiły się w ofercie Kcalmar.pro prelekcje poza wspomnianymi kategoriami, które możecie znaleźć  jako dodatkowe szkolenia w zakładce „szkolenia” programu Kcalmar.pro oraz na stronie internetowej w zakładce Baza Wiedzy. Najwyższa ocena w tej serii szkoleń dla dietetyków została przyznana Magdalenie Hajkiewicz za webinarium pt. Dietetyk w Internecie – jak zbudować markę osobistą i pozyskać pacjentów.

 

Magdalena Hajkiewicz – poznajmy prelegentkę!
 

Autorką zwycięskiego szkolenia była Magdalena Hajkiewicz – dietetyk kliniczny, trener personalny prowadzący stronę Wiem Co Jem, która cieszy się ogromną popularnością w fit zakamarkach Internetu. Swój webowy zakątek zaczęła prowadzić jeszcze przed rozpoczęciem studiów, a blog Wiem Co Jem działa już prawie od 5 lat. W związku z tym autorka szkolenia poznała wiele internetowych mechanizmów, trików, pomysłów na to jak budować swoją markę, być rozpoznawalną w sieci i trafiać do szerokiej gamy gustów odbiorców. Co zatem doradzała podczas webinarium organizowanym przez Kcalmar.pro?

 

Personal Branding dla każdego dietetyka – porady od Magdy
 

Omawiane szkolenie było skierowane do dietetyków i miało na celu pokazanie jak ważne w dzisiejszych czasach są social media. Nie mówimy tutaj o „zabijaniu” czasu poprzez „scrollowanie Fejsa”, podglądanie znajomych na Instagramie, czy zachwycanie się śmiesznymi zwierzątkami w publikowanych filmikach. Chodzi tu o przemyślane wykorzystanie potencjału Internetu do pokazania swojego zawodowego Ja. Co prawda o Instagramie i Facebooku Magda mówiła więcej w pierwszym module szkolenia pt. Dietetyk w Sieci – jak skutecznie prowadzić social media i zdobywać klientów? (do obejrzenia którego mocno zachęcamy!), to w drugiej części tematu poruszyła więcej praktycznych wskazówek, szczególnie dotyczących prowadzenia swojej strony/bloga.

Przekaz Magdy częściowo skłania do przemyślenia różnych dróg zawodowych dietetyka. XXI wiek dał nam szczęście w postaci wyboru. Praca dietetyka nie musi polegać tylko na przyjmowaniu pacjentów ale również daje możliwość wykazywania się jako bloger, vloger, autor artykułów dietetycznych (nie chodzi nam o suchary :D), osoba współpracująca z firmami, czy nawet kucharz. Nie ważne którą z tych dróg obierzemy (czy może je połączymy), oczekując profitów i wyników naszej ciężkiej pracy musimy rozważyć działania marketingowe. Dzisiejszy świat kocha Internet, więc dlaczego by nie iść z jego nurtem?

 

Mądry content w ładnym opakowaniu - Jak wybić się w Internecie?
 

Ale hej?! U nie jednego z Was rodzi się zapewne pytanie: Przecież teraz wszyscy są lub udają specjalistów w Internecie, piszą książki, reklamują swoje usługi dietetyczne i podbijają instagrama selfikami w lustrze. Jaka jest szansa że się wybiję???

O tym tez mówiła Magda Hajkiewicz podczas szkolenia. Problemem dzisiejszych czasów jest słaba jakość w ładnym opakowaniu. W związku z tym dobrze byłoby nie tylko zadbać o nasz content, ale również związaną z nim otoczkę: estetykę i trafne nagłówki, wywołujące emocje u odbiorcy. Właśnie tu - w omawianym szkoleniu dla dietetyków prelegentka dawała konkretne rady dotyczące programów, stron, sprawdzonych zasad pisania, tak, by czytelnika wyrwało z butów, a cyferki obserwujących nasze strony stopniowo zwiększały się.

 

To jeszcze nie koniec – mamy dla Ciebie więcej!
 

Szkolenie, które poprowadziła Magda nie było jedynym wartym obejrzenia webinarem. Jak już zostało napisane wiele znaków wyżej, przypominamy również pierwszy moduł szkolenia Magdy Hajkiewicz. Jeśli jednak uważasz się drogi dietetyku za mistrza Internetu, poznałeś algorytmy social media i google mamy coś jeszcze innego dla Ciebie.  W 2017 roku mieliśmy przyjemność zaznajamiać dietetyków z innymi tematami. Prócz szkoleń Magdaleny Hajkiewicz znalazły się:

  1. Dieta bezglutenowa bez wymówek – Jak nie przeoczyć celiakii oraz jak zapewnić pacjentom zdrowie na długie lata? Poprowadzone przez Marka Witkowskiego.
  2. Know How Gabinetu Dietetycznego, cz. 1 – Jak otworzyć gabinet dietetyczny? Zaprezentowane przez Monikę Bożek
  3. Know How Gabinetu Dietetycznego, cz. 2 – Jak z sukcesem prowadzić gabinet dietetyczny? Również autorstwa Moniki Bożek

Sprawdź nasze noworoczne promocje na wymienione szkolenia dla dietetyków i zostań ekspertem w szeroko pojętej dietetyce!

Anna Szponar

Anna Szponar

Dietetyk

Magister dietetyki klinicznej oraz dietetyczka platformy Kcalmar, współtworząca oprogramowanie Kcalmar.pro. Swoje wykształcenie zdobyła, kończąc studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na studiach licencjackich udzielała się w kole naukowym, prowadząc edukację żywieniową młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Miłośniczka kuchni wegańskiej, która inspiruję ją do kulinarnych eksperymentów i zdrowego odżywiania. Ponadto zwolenniczka aktywności …