Pytanie:
Sept. 6, 2017
Jakie badania może wykonać osoba dorosła żeby zdiagnozować ewentualne alergie pokarmowe lub nietolerancje? Moje pytanie związane jest problemami z cerą które cały czas nawracają a słyszałam że może być o związane z nietolerancjami lub alergią. Dodam, że miałam wykonywane badania w kierunku celiakii, której jak sie okazało nie mam. pozdrawiam :)
Odpowiedzi:
Anna Przybyłek
Sept. 9, 2017
Jeśli chodzi o celiakie to badania nie zawsze ją wykrywają. Czy miała Pani robioną biopsję jelita? Jeśli nie jest Pani pewna, co zrobić, proponuję odstawić gluten oraz laktozę. W wypadku zwykłej nietolerancji na gluten lub laktozę, objawy powinny ustępować w czasie. Proszę obserwować jak Pani organizm reaguje na nową dietę. U mnie lekarze nie wykryli nietolerancji na gluten, sama metodą prób i błędów odkryłam przyczynę, wyprysków skórnych oraz złego samopoczucia. Polecam również zapoznanie się z moim artykułem https://twoj-dietetyk.pl/baza-wiedzy/85-mordercze-kajzerki-atakuja-koniec-jest-bliski
Angelika Kowalewska
Sept. 8, 2017
Badania Immuno Pro, na konkretne składniki Aktywność IGG i IGE zależne.
mgr Roksana Jurczak
Sept. 6, 2017
W takiej sytuacji warto zrobić testy alergiczne (na przeciwciała IgE - najlepiej ze skierowania od alergologa) i dodatkowo testy na nadwrażliwości pokarmowe oceniające przeciwciała IgG.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie