Pytanie:
Aug. 1, 2017
Czy przy stwierdzonym AZS u mojego 4-letniego dziecka powinnam zrobić jakieś testy na alergie lub nietolerancje? Znajoma mówiła, że może to być ze sobą powiązane.
Odpowiedzi:
5/5
mgr Julia Nowak
Aug. 24, 2017
Jak najbardziej testy nie zaszkodzą, mogą dziecku pomóc. Przy AZS bardzo często występują alergie wziewne i pokarmowe, które mogą się ze sobą krzyżować. Jednakże proszę wybrać się do alergologa, a nie do firmy, która przychodnią nie jest, by uniknąć niepotrzebnego wydawania ogromu pieniędzy. Lekarz będzie wiedział najlepiej jakie testy należy wykonać.
Monika Gackowska - Lisińska
Aug. 21, 2017
Jak najbardziej. Warto wykonać testy na utajone nadwrażliwości pokarmowe (z praktyki polecam Instytut Mikroekologii) oraz badanie mikroflory jelitowej (KyberKompactPro) - tutaj dodatkowo badany jest przerost Candida, który jest nagminny przy AZS.
Alicja i Dawid Białowąs
Aug. 7, 2017
Podstawą azs jest proces immunizacyjny i pomocne może być zmniejszenie poziomu stymulantów układu odpornościowego, w tym alergenów pokarmowych. Obecnie Instytut mikroekologii ma jakieś tanie testy z krwi włośniczkowej (nie wymaga kłucia żył bo wystarczą 2 krople z palca). Ale proszę do nich zadzwonić. Dietetyk jest stale pod telefonem. Można pomyśleć tez o probiotykach i terapii celowanej. Pozdrawiam Dawid Białowąs
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie