Pytanie:
Nov. 22, 2017
Dzień dobry, od kilku miesięcy walczę z nadmiernymi kilogramami i dodatkowo mam wysoki cholesterol. Czym powinnam smarować chleb? Nie wiem, czy lepsze będzie masło, czy margaryna. W sklepie widziałam margarynę dla osób z wysokim cholesterolem. Czy na taką mam się przestawic?
Odpowiedzi:
5/5
Dietetyka Online
Dec. 16, 2017
Witam, zdecydowanie odradzam stosowanie margaryn, również tych na wysoki cholesterol, również stosowanie statyn jest nie wskazane ze względu na liczne skutki uboczne. Jeżeli chodzi o smarowanie pieczywa przy wysokim poziomie cholesterolu często przyczyną jest nie sam tłuszcz a właśnie pieczywo i inne węglowodany proste w dicie które spożywamy w nadmiarze, również przetworzona żywność, alkohol, a także czasami nadmiar owoców, ciężko wskazać konkretną przyczynę ponieważ wymaga to dokładniejszego wywiadu żywieniowego. Pozdrawiam
Paulina Chrzan
Dec. 1, 2017
Witam. Margaryna przeznaczona dla osób z podwyższonym cholesterolem jest jak najbardziej odpowiednia, jednak kosztuje bardzo dużo. Z powodzeniem może Pani korzystać z margaryn wykonanych z olejów roślinnych, proszę jednak uważać, by skład był jak najkrótszy i nie zawierał oleju palmowego lub kokosowego, gdyż one zawierają kwasy tłuszczowe nasycone, powodujące wzrost poziomu cholesterolu we krwi. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu mailowego: paulina.chrzan@puls.edu.pl. Pozdrawiam :)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie