Pytanie:
July 30, 2018
Witam, czy przy zespole policystycznych jajników z podejrzeniem insulinooporności dieta 1350 kcal będzie właściwa? Można ją jeszcze bezpiecznie zmniejszyć?
Odpowiedzi:
Veronika Ulanecka
Aug. 9, 2018
Dzień dobry, nie ma jednej określonej kaloryczności, którą można zastosować w tej jednostce chorobowej. Kaloryczność jadłospisu ustala się na podstawie indywidualnego zapotrzebowania pacjenta, na co wpływ ma kilka czynników. Dlatego niezbędny jest szczegółowy wywiad żywieniowy jak również analiza badań laboratoryjnych. Na tej podstawie można ustalić właściwą kaloryczność diety. Nie mniej jednak 1350 kilokalorii to niewiele i odradzam podejmowanie decyzji o zmniejszeniu ich ilości. Warto skonsultować się ze specjalistą, który odpowiednio dobierze nie tylko kaloryczność diety, ale również dopasuje ją do wskazanej przez Panią jednostki chorobowej. Pozdrawiam Veronika Ulanecka http://www.clinicfood.pl/
Anna Michalczewska
Aug. 7, 2018
Witam , kaloryczność diety trzeba ustalić indywidualnie do zapotrzebowania . Serdecznie zapraszam do kontaktu .
Weronika Gajdzik
Aug. 5, 2018
Dzień dobry. Wartość energetyczną diety należy ustalić w oparciu o różne czynniki, miedzy innymi aktualną masę ciała, wzrost, płeć, wiek. Dieta o wartości 1350 kcal jest dietą o bardzo niskiej kaloryczności, co będzie powodować niedobory żywieniowe a w efekcie nie poprawi Pani stanu samopoczucia i zdrowia, wręcz będzie działało odwrotnie. Zapraszam do współpracy, pomogę zredukować masę ciała w zdrowy sposób oraz poprawić Pani stan zdrowia.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie