Pytanie:
March 8, 2018
Mam problem, ponieważ przeszłam operację żuchwy i musze przez 6 tygodni jeść same płynne jedzenie lub papkowate. Jest dosyć ciężko, mam wrażenie, że bardzo dużo schudłam przez tydzień a nie chce jeszcze bardziej co mam jeść a raczej pić żeby miało dosyc dużo kalorii i żebym wróciła do normalnej formy ?
Odpowiedzi:
Ewa Jabłońska-Abramowicz
March 15, 2018
Witam, faktycznie, w przypadku problemów z rozdrabnianiem pokarmów z różnych względów, może się pojawić deficyt kaloryczny, a stąd prosta droga do niedoborów i niedożywienia. Ważne, aby odpowiednio zbilansować poszczególne składniki odżywcze. Jednak każdy przypadek jest inny. W celu dobrania indywidualnego żywienia, które najlepiej zabezpieczy Pani potrzeby żywieniowe, należy skontaktować się z dietetykiem.
Julia Dzik
March 10, 2018
Witam. Polecam spożywanie koktajli na bazie bogatych w wartości odżywcze owoce: banany, mango, pomarańcze, gruszki itp. Proszę tez zadbać by było w nich źródło białka. Można rozważyć dodawanie odżywki białkowej. Jeżeli jednak nie chce Pani stosować białka w proszku, polecam do koktajli dolewać kefir, dodawać tofu lub twaróg. Ponadto polecam zupy krem, np.: z soczewicy, z groszku, fasolową itp. Może Pani także dołożyć do swojego jadłospisu soki owocowe i owocowo-warzywne.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie