Pytanie:
Aug. 23, 2017
Czy nabiał może powodować trądzik? Słyszałam takie opinie.
Odpowiedzi:
Paulina Chrzan
Aug. 28, 2017
Dokładnie tak, zdarza się, że trądzik może być wzmagany przez laktozę, nabiał, czy gluten. Warto zastosować terapię sprawdzającą, a więc przez 2 tygodnie zastosować dietę bezlaktozową, jeżeli nie zauważymy efektu lub efekt będzie znikomy, przez kolejne dwa tygodnie zastosować dietę bez nabiału. W tym momencie możemy zauważyć znaczną poprawę stanu skóry lub nie. Wtedy warto przez 2 tygodnie włączyć dietę bezglutenową. Ważne by każdy etap trwał nie dłużej niż 2-3 tygodnie, gdyż np. w przypadku glutenu kosmki jelitowe po ok. miesiącu stosowania takiej diety, zanikają i ponowne włączenie produktów glutenowych do diety jest trudne. Warto spróbować takich dwutygodniowych diet, by sprawdzić, czy któreś z tych składników jest powodem naszego trądziku. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam! :)
5/5
mgr Julia Nowak
Aug. 24, 2017
Dzień Dobry, przy źle zbilansowanej diecie nabiał może wykazywać takie właściwości,. Jednak wystarczy wprowadzić duża ilość warzyw i owoców, różnorodność mięs, kasz i makaronó, by zrównowazyć ilość nabału i problem powinien zniknąć. Jeśli nie - być może występuje alergia, bądź trądzik ma inne podłoże i należałoby skierować się do dermatologa. Pozdrawiam, Julia
Anna Szponar
Aug. 23, 2017
Nie ma mocnych dowodów naukowych, które potwierdziłyby nabiałową teorię powstawania trądziku. Jednak nie należy generalizować tej kategorii produktów, ponieważ produkty mleczne w tym przypadku nie są sobie równe. Sugerowany negatywny wpływ nabiału na stan cery dotyczy jak na razie tylko nabiału chudego, a nie pełnotłustego. Podsumowując: Jeżeli faktycznie nabiał wywołuje trądzik, to ten w odchudzonej wersji. Nie należy się bać pełnotłustych produktów mlecznych i na siłę ich eliminować z diety. pozdrawiam :)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie