Pytanie:
Oct. 3, 2017
Od kilku miesięcy chodzę ciągle zmęczona, nie mam ochoty na nic do tego częściej boli mnie brzuch. Czytałam, że mogą być to objawy alergii, ale czy to prawda, że alergia tak się objawia? Z tego co wiem to w alergii ma się objawy od razu po zjedzeniu..
Odpowiedzi:
Angelika Kowalewska
Oct. 6, 2017
Niestety istnieje coś takiego jak alergia utajona, nie jest ona objawiana bezpośrednio po zjedzeniu stąd trudność w jej rozpoznawaniu.
5/5
mgr Julia Nowak
Oct. 5, 2017
Alergie mogą dawać objawy od razu po kontakcie alergenem a także w okresie do kilku dni po kontakcie z nim. Jeśli podejrzewa Pani u siebie alergię z pewnością trzeba będzie wykonać podstawowe badania krwi (sugerowałabym jednak sprawdzić też tarczycę - jej nieprawidłowa praca objawia się ciągłym zmęczeniem) oraz udać się do alergologa, by ten skierował na konkretne panele alergologiczne. Jednakże ważne jest także obserwowanie organizmu, po jakiś pokarmach występują dolegliwości, czy są one cykliczne, czy występują inne objawy typu ból głowy. Na własną rękę nie polecam odstawiać produktów spożywczych, może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Idąc do lekarza proszę udać się do specjalisty, na rynku istnieje mnóstwo niemedycznych testów, które tylko wprowadzają mętlik w głowie.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie