Back to school z Kcalmar.pro Wpisz kod rabatowy: September2019 i otrzymaj 30% rabatu na program Kcalmar.pro!

Promocja dotyczy pakietu Master, Premium i VIP zakupionych na okres minimum 12 m-cy.
SPRAWDŹ AKTUALNE CENY
  • Kategorie
Anemia u sportowców - najlepiej oceniane szkolenie z cyklu Czwartkowych Kolacji z Ekspertami 2017
Data publikacji: March 7, 2018

Anemia u sportowców - najlepiej oceniane szkolenie z cyklu Czwartkowych Kolacji z Ekspertami 2017
 

Prowadząc nasz nowy cykl szkoleniowy Czwartkowe Kolacje z Ekspertami postanowiliśmy wyłonić ten najlepiej ocenionych przez uczestników, biorąc pod uwagę 2017 rok. Z największym entuzjazmem naszych odbiorców spotkał się temat: Anemia u sportowców – rzeczywisty problem?

 

Czym są Czwartkowe Kolacje z Ekspertami?
 

Jeśli jeszcze nie mieliście szansy uczestniczyć w naszym nowym cyklu i/lub nie słyszeliście o nim ani słowa to nadszedł czas na zmianę! Zbierzcie Swoją maksymalną uwagę i skupienie, by nadrobić zaległości! Zacznijmy od początku…

Czwartkowe Kolacje z Ekspertami to comiesięczne spotkania z prelegentami w formie transmisji online. Co to znaczy? Łączymy się z 2-3 ekspertami z danej dziedziny poprzez platformę webinarową (służącą do szkoleń transmitowanych online) i dyskutujemy na konkretne tematy. Spotkanie ma nieco inny charakter niż typowe szkolenie. Zamiast problemu omawianego na prezentacji, moderator zadaje pytania prelegentom, którzy wspólnie dyskutują na jego temat. W związku z tym wydarzenie ma luźny charakter i kładzie nacisk na praktyczną wiedzę, wykorzystywaną w pracy z pacjentami. Często nasi goście dzielą się swoimi doświadczeniami, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi, które dały im wiele lekcji zawodowych. Luźna forma wiąże się również z krótszym czasem trwania, które przewiduje godzinną debatę wraz z pytaniami od uczestników. W tym miejscu po raz kolejny należy w naszym imieniu poinformować i przypomnieć o możliwości zadania pytania na głos, co pomaga w lepszym doprecyzowaniu problemu lub nawet wejścia w dyskusje z ekspertami! Wydarzenia są cykliczne i pojawiają się w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 20:00. Dlatego zachowajcie czujność i śledźcie zarówno naszą stronę jak i fanpage Kcalmar.pro na FB, by nie przegapić interesującego Was tematu.

 

Anemia u Sportowców – zwycięska Czwartkowa Kolacja z Ekspertami
 

Debatę poprowadziła nasza główna dietetyczka Marzena Lamont. Rozmawiała o anemii sportowej z Bartłomiejem Pomorskim, Mateuszem Gawełczykiem oraz Urszulą Somow. Tych nazwisk w polskiej dietetyce nie trzeba przedstawiać, choć dla prawidłowości struktury tego wpisu nie wypada nam pominąć ich krótkiego opisu :D

Reflektory na Urszulę Somow – dietetyczkę sportową, współpracującą m.in. z klubem siatkarskim oraz Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Problemy sportowców zna z własnej autopsji, a tematykę anemii darzy większym zainteresowaniem, ze względu na charakter diety, który wyklucza mięso.  

Następny specjalista to Mateusz Gawełczyk, który prowadzi Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu, współpracując głównie z zawodnikami sportów wytrzymałościowych (w tym pływakami i kolarzami).

Trzecim naszym ekspertem był (i nadal jest!) Bartłomiej Pomorski – prezes Akademii Dietetyki Sportowej, organizator licznych szkoleń i konferencji sportowych, cieszących się największym uznaniem w polskiej dietetyce (w kategorii dietetyka sportowa).

Jak widać dobór naszych prelegentów nie został przydzielony losowo. A o ogromnych kompetencjach i doświadczeniu zawodowym mogliśmy przekonać się w trakcie webinaru, kiedy nasza wspaniała „trójka” dzieliła się swoimi przemyśleniami. Podczas webinaru były poruszane takie kwestie jak:

  • Kiedy możemy mówić o anemii? Omówienie parametrów pozwalających na ocenę gospodarki żelaza
  • Diagnostyka anemii w praktyce – jakie badania warto wykonać u zawodnika wraz z czynnikami zakłócającymi wyniki badań biochemicznych.
  • Czynniki ryzyka anemii u sportowców
  • Częstość występowania problemu w rozróżnieniu na płeć
  • Wlewy dożylne żelaza u sportowców oraz inne formy suplementacji
  • Interwencje w zapobieganiu i leczeniu anemii – kiedy uciszyć swoja dumę i wysłać zawodnika pod opiekę lekarską?
  • Jakie dyscypliny sportowe są szczególnie narażone na problem anemii
  • Aktywność fizyczna a hepcydyna i gospodarka żelaza

 

Głodni wiedzy? Co jeszcze pojawia się u nas na czwartkowych kolacjach?
 

Oprócz zwycięskiego webinaru z cyklu Czwartkowych Kolacji z Ekspertami w poprzednim roku (2017) mieliśmy przyjemność spotkać się z prelegentami o różnych specjalizacjach:

Gorąco zachęcamy do przeczytania agendy wszystkich 3 spotkań, szczególnie, że dostęp do nich jest teraz w specjalnej promocyjnej cenie. Jest to szczególna oferta dla dietetyków, którzy w zimne, mokre i pochmurne dni wolą spędzić czas w domu i zamiast jechać na stacjonarne szkolenie, zapoznają się z wiedzą w przytulnym mieszkaniu z kocem i kubkiem ciepłej herbaty. Jest to również propozycja dla osób, które szybko tracą zainteresowanie i koncentrację podczas przedstawianych prezentacji na zwykłych szkoleniach. Dlatego zachęcamy do spróbowania naszej nową formy szkoleń, by uzyskać interesującą wiedzę podaną na tacy!

Anna Szponar

Anna Szponar

Dietetyk

Magister dietetyki klinicznej oraz dietetyczka platformy Kcalmar, współtworząca oprogramowanie Kcalmar.pro. Swoje wykształcenie zdobyła, kończąc studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na studiach licencjackich udzielała się w kole naukowym, prowadząc edukację żywieniową młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Miłośniczka kuchni wegańskiej, która inspiruję ją do kulinarnych eksperymentów i zdrowego odżywiania. Ponadto zwolenniczka aktywności ...