Pytanie:
June 21, 2018
Mam 27 lat. 165 cm wzrostu i ważę 65 kg. Mam pracę siedzącą. Czy uda mi się zrzucić 10 kg w ciągu 6 miesięcy, jeżeli nie będę jadła cukru i produktów zbożowych oraz będę biegać pół godziny dziennie?
Odpowiedzi:
Tomasz Zięcina
June 21, 2018
Bardzo ogólnikowe pytanie. Trudno powiedzieć. 10 kilogramów w 6 miesięcy jest ilością możliwą do osiągnięcia, jednak u każdego tempo utraty masy ciała będzie inne. Natomiast nierozumiem w jakim celu rezygnacja z produktów zbożowych, które są wartościowym składnikiem diety.
Anna Szponar
June 21, 2018
Witam! Organizm to nie kalkulator, nie da się dokładnie obliczyć ile Pani "zrzuci" kilogramów. Produktów zbożowych nie zalecam wykluczać z diety. Proszę o prostu spożywać dużo kasz, płatków owsianych, makaronu razowego, mąki pełnoziarnistej np. do naleśników, placuszków gofrów itp. - węglowodany są potrzebne w diecie i w utrzymaniu zdrowia. Poza tym nie wiadomo jak się teraz Pani odżywia i ile spożywa kalorii. Podkreślam, że zbyt duża restrykcja kaloryczna doprowadzi do spowolnienia przemiany materii, złego samopoczucia, problemów ze zdrowiem. Każdy również ma inna przemianę materii, która zależy od wielu czynników, dlatego określenie czy schudnie Pani te 10 kg czy nie, jest bardzo trudne. Nic nie można obiecać, ponieważ organizm nie jest komputerem. Im większą restrykcję zrobi Pani na początku tym, trudniej będzie Pani zrzucić późniejsze kilogramy. Pozdrawiam!
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie