Pytanie:
March 4, 2021
1600kcal na redukcji jest ok? 165, 54 kg 17lat mała aktywność
Odpowiedzi:
5/5
Izabela Semeniuk
April 7, 2021
Waga jest prawidłowa wyznacznik BMi 19.86 bardzo dobry moim zdanie redukcja nie jest konieczna wręcz może doprowadzić do niedożywienia i może przybrać osłabiający efekt organizmu kaloryczność 1600 patrząc na aktywność wiek będzie utrzymywać wagę na tym samym poziomie Pozdrawiam
Karolina Fiedorowicz
March 12, 2021
Twoja Całkowita Przemiana Materii (CPM) to ok. 1800 kcal. Więc jeśli obetniesz ok. 200 będzie okej. Jednak pamiętaj, o tym że dieta musi być prawidłowo zbilansowana i powinna dostarczać wszystkie makro i mikroskładniki na odpowiednim poziomie.
Hubert Wojarski
March 10, 2021
W podanej sytuacji należy wziąć pod uwagę więcej czynników aby ustalić zapotrzebowanie kaloryczne. Masa ciała, wiek i podejmowana aktywność to dobry początek. Warto umówić się także na konsultację ze specjalistą, aby można było poznać genezę przypadku.
5/5
mDiet - uczymy jeść Małgorzata Skupińska
March 9, 2021
Dzień dobry, przy tym wzroście i masie ciała nie polecam redukcji - raczej rekompozycję składu ciała jeżeli tk tłuszczowej jest ciut więcej. 1600kcal to minimum by nie obniżyć jeszcze podstawowej przemiany materii - a wtedy efekt jojo murowany i bardzo łatwy do osiągnięcia. Sugerowałabym jedynie zapoznać się z zasadami diety śródziemnomorskiej, dobrym bilansowaniu posiłków pod względem ładunku glikemicznego, unikaniem tłuszczów trans i rafinowanego cukru, bazowaniem na tłuszczach nienasyconych. Czyli zdrowa, zbilansowana, różnorodna dieta z dużą ilością zieleniny i owoców jagodowych plus tłuszcz z orzechów i pestek. Nie polecam restrykcyjnych diet tym bardziej niskotłuszczowych, bo to bardzo źle wpływa na gospodarkę hormonalną kobiet co mści się później kondycją skóry, włosów, paznokci i ogólnie słabym samopoczuciem. Pozdrawiam!
5/5
Sylwia Balcerzak
March 4, 2021
Cześć :) Obecna masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, stąd nie ma konieczności jej redukcji. Całkowita przemiana materii przy podanych danych wynosi ok. 1900 kcal, więc jeśli rzeczywiście aktywność fizyczna jest niska to kaloryczność 1600 kcal powinna dać oczekiwany efekt. Aczkolwiek zwracam tu uwagę na to, że jest to dość niska energetyczność diety - jeśli dieta nie jest odpowiednio zbilansowana może generować niedobory pokarmowe i w konsekwencji pogorszyć zdrowie i samopoczucie. W tak młodym wieku zaleca się stosować normokaloryczną, odżywczą dietę. Szczególnie w sytuacji gdy nie ma przesłanek do redukcji masy ciała.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie