Pytanie:
May 22, 2019
Witam serdecznie, Jestem kobietą i mam 35 lat. Od zawsze byłam osobą bardzo szczupłą, co poniekąd wynika z bardzo dużej aktywności fizycznej na codzień. Kilka miesięcy temu w związku ze stresem dodatkowo schudłam około 5 kg ( w pewnym momencie ważyłam 47 kg ) , co spowodowało uwidocznienie chyba dosłownie wszystkich żył na przedramionach. Przez tych kilka miesięcy wróciłam do mojej przeciętnej wagi przy której czuję się najbardziej komfortowo - około 53 kg ( przy wzroście 168 cm ) , jednak ręce nadal wyglądają chorobliwie chudo , pomimo tego, że zaczęłam je regularnie ćwiczyć. Wiem, że to problem błahy i czysto estetyczny, ale mam od tego czasu spory problem z samoakceptacją. Chciałam zapytać w jakiej kolejności odkłada się tkanka tłuszczowa w naszym organiźmie i czy jest szansa na wyrównanie jej poziomu na rękach , nie wpędzając się w zbędne krągłości ?
Odpowiedzi:
Angelika Kowalewska
Aug. 8, 2019
Witam, niestety tkanka tłuszczowa nie wybiera, proponuję zacząć ćwiczenia siłowe na ręce z większym obciążeniem. Zadbać również o nawodnienienie.
Anna Giesa
May 29, 2019
Dzień dobry, myślę ,że dobrym pomysłem byłoby zweryfikowanie jaka jest Pani dieta. Prawidłowe zbilansowanie makroskładników (białek, tłuszczy, węglowodanów), a mam tu na myśli głównie białek, mogłoby spowodować przyrost masy mięśniowej i mam tu na myśli też ramiona/ręce o których Pani wspomina. Jest Pani aktywna, wiec myślę że zbędne krągłości nie powstaną. Pozdrawiam Serdecznie Ania Giesa
Sebastian Biela
May 26, 2019
Dzień dobry. Jakby to Pani wytłumaczyć... Punkt w którym się zaczyna odkładanie tkanki to biodra, tyłek oraz brzuch. Od tych punktów tkanka odkłada się w górę i w dół . Dlatego zawsze jak ktoś tyje to pierwsze co zauważa taka osoba, to dół brzucha zatłuszczony. Jak ktoś się odchudza to pierwsze efekty zauważą ramiona, górną część latki piersiowej i czeka na ten dół brzucha, aż zejdzie. To tak w pigułce. Oczywiście są też oporne punkty i każdy może mieć je różne. Ja mam np zewnętrzną część ramion. Na pewno potrzeba ci solidnej dawki jedzenia. Prawdopodobnie masz bardzo szybki metabolizm i musisz go zaspokoić kaloriami. Co do treningów to po prostu zakładać ten ciężar i poczuć żyłkę na czole, gdy się podnosi ciężar (oczywiście z zachowaniem techniki). Nie ma ćwiczeń dla kobiet, nie ma podziału na płci. Kobieta może ćwiczyć i dźwigać jak facet, tylko po prostu obie płcie mają inne priorytety. Pozdrawiam oraz zachęcam do skorzystania z mojej pomocy.
Rafał Baran
May 22, 2019
Witam, tkanka tłuszczowa rozkłada się genetycznie w ciele. U dziewczyn najczęściej w okolicach ud, pośladków, bioder. Polecam ograniczyć kofeinę - powoduje uwypuklanie żył, oraz trening przedramion o połowę, a skupić się na trenowaniu innych partii. Polecałbym również skupić się na ćwiczeniach aerobowych, rowerku, Jogi pływaniu w celu polepszeniu krążenia w ciele. Warto mierzyć regularnie ciśnienie.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie