Pytanie:
May 22, 2019
Witam serdecznie, Jestem kobietą i mam 35 lat. Od zawsze byłam osobą bardzo szczupłą, co poniekąd wynika z bardzo dużej aktywności fizycznej na codzień. Kilka miesięcy temu w związku ze stresem dodatkowo schudłam około 5 kg ( w pewnym momencie ważyłam 47 kg ) , co spowodowało uwidocznienie chyba dosłownie wszystkich żył na przedramionach. Przez tych kilka miesięcy wróciłam do mojej przeciętnej wagi przy której czuję się najbardziej komfortowo - około 53 kg ( przy wzroście 168 cm ) , jednak ręce nadal wyglądają chorobliwie chudo , pomimo tego, że zaczęłam je regularnie ćwiczyć. Wiem, że to problem błahy i czysto estetyczny, ale mam od tego czasu spory problem z samoakceptacją. Chciałam zapytać w jakiej kolejności odkłada się tkanka tłuszczowa w naszym organiźmie i czy jest szansa na wyrównanie jej poziomu na rękach , nie wpędzając się w zbędne krągłości ?
Odpowiedzi:
mgr Jessica Nowak
Sept. 2, 2019
Nie da się przytyć w posó celowany (tj obierającsobie konkretną partię ciała), gdyż tłuszcz rozkłada się z pewną tendecją charakterystyczną dla typu budowy danej osoby. W Pani przypadku zalecałabym zwiększenie kaloryki posiłków i wykonywanie treningu siłowego mającego na celu rozbudować masę mięśniową ramion. Czy ćwiczenia które Pani wykonuje są zalecone przez trenera, czy sama Pani sobie zestaw wymyśliła? oprócz układania diet, zajmuję się dopasowywaniem treningów, chętnie pokażę jakie powinna Pani wykonywać. Proszę o kontakt mailowy fitmind.jessicanowak@gmail.com ( w tytule wpisać że z odpowiedzi na kcalmar).
Angelika Kowalewska
Aug. 8, 2019
Witam, niestety tkanka tłuszczowa nie wybiera, proponuję zacząć ćwiczenia siłowe na ręce z większym obciążeniem. Zadbać również o nawodnienienie.
Anna Giesa-Tulej
May 29, 2019
Dzień dobry, myślę ,że dobrym pomysłem byłoby zweryfikowanie jaka jest Pani dieta. Prawidłowe zbilansowanie makroskładników (białek, tłuszczy, węglowodanów), a mam tu na myśli głównie białek, mogłoby spowodować przyrost masy mięśniowej i mam tu na myśli też ramiona/ręce o których Pani wspomina. Jest Pani aktywna, wiec myślę że zbędne krągłości nie powstaną. Pozdrawiam Serdecznie Ania Giesa
Sebastian Biela
May 26, 2019
Dzień dobry. Jakby to Pani wytłumaczyć... Punkt w którym się zaczyna odkładanie tkanki to biodra, tyłek oraz brzuch. Od tych punktów tkanka odkłada się w górę i w dół . Dlatego zawsze jak ktoś tyje to pierwsze co zauważa taka osoba, to dół brzucha zatłuszczony. Jak ktoś się odchudza to pierwsze efekty zauważą ramiona, górną część latki piersiowej i czeka na ten dół brzucha, aż zejdzie. To tak w pigułce. Oczywiście są też oporne punkty i każdy może mieć je różne. Ja mam np zewnętrzną część ramion. Na pewno potrzeba ci solidnej dawki jedzenia. Prawdopodobnie masz bardzo szybki metabolizm i musisz go zaspokoić kaloriami. Co do treningów to po prostu zakładać ten ciężar i poczuć żyłkę na czole, gdy się podnosi ciężar (oczywiście z zachowaniem techniki). Nie ma ćwiczeń dla kobiet, nie ma podziału na płci. Kobieta może ćwiczyć i dźwigać jak facet, tylko po prostu obie płcie mają inne priorytety. Pozdrawiam oraz zachęcam do skorzystania z mojej pomocy.
Rafał Baran
May 22, 2019
Witam, tkanka tłuszczowa rozkłada się genetycznie w ciele. U dziewczyn najczęściej w okolicach ud, pośladków, bioder. Polecam ograniczyć kofeinę - powoduje uwypuklanie żył, oraz trening przedramion o połowę, a skupić się na trenowaniu innych partii. Polecałbym również skupić się na ćwiczeniach aerobowych, rowerku, Jogi pływaniu w celu polepszeniu krążenia w ciele. Warto mierzyć regularnie ciśnienie.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie