Pytanie:
Feb. 1, 2024
Witam. Czy jak nie chodzę na siłownię ani nie stosuje żadnej diety, to czy mogę używać koktajl białkowy na odchudzenie np. na śniadanie i kolację, żeby spożyć w ten sposób mniej kalorii ? Dodam, że pracuję w sklepie jako sprzedawca, więc jestem w ruchu cały dzień.
Odpowiedzi:
Anna Kosowska
Feb. 22, 2024
Dzień dobry. Stosowanie odżywki białkowej jako zamiennika posiłku w celu redukcji masy ciała i wejścia w deficyt kaloryczny nie jest dobrym wyborem. Rezygnacja z dwóch posiłków w ciągu dnia na rzecz koktajlu nie będzie dobrym rozwiązaniem chociażby ze względu na sytość po ich wypiciu. Oczywiście mogą one stanowić w wielu przypadkach ułatwienie w realizacji planu, np. w przypadku braku czasu, ale nie stanowi to rozwiązania. Jeśli na początku redukcji deficyt kaloryczny będzie za duży, może to negatywnie wpłynąć na dalsze efekty. Proszę sobie wyobrazić, że chcąc zredukować masę ciała może Pan spożywać stałe, swoje ulubione posiłki, ten proces nie wymaga wprowadzania takich restrykcyjnych zmian. Pozdrawiam :)
Denis Gierat
Feb. 6, 2024
Aby skutecznie zredukować wagę należy uwzględnić ujemny deficyt kaloryczny, dlatego najlepszym sposobem na zmniejszenie wagi - jest zastosowanie diety redukcyjnej opartej o odpowiednią ilość makroelementów.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie