Pytanie:
April 22, 2021
Witam, od dwóch miesięcy jestem na diecie 1900kcal, ważę 90kg, 170cm wzrostu, 27lat. Nie schudłam nawet grama a wręcz przytyłam 2 kilo, centymetry również bez zmian. Ćwiczę regularnie 4 razy w tygodniu głównie cardio. Robiłam wszystkie możliwe badania tarczycowe, cukier - wszystkie badania w normie. Co może być przyczyna, ze nawet woda nie chce zejść z organizmu (pije wody2,5l/dzień) czy są jakieś środki, które pomogą mi w rzuceniu wagi?
Odpowiedzi:
Magdalena Wojas www.slodkozdrowy.pl
April 25, 2021
Dzień Dobry. Z tego co Pani opisuje, to może mieć związek ze zbyt małą kalorycznością. Sugerowałabym, aby kaloryczność dzienna posiłków przy treningach 4 x w tygodniu wynosiła ok. 2200 kcal. Sytuacja powinna się wtedy zmienić.
5/5
Sylwia Balcerzak
April 23, 2021
Dzień dobry. Należy przyjrzeć się wielu kwestiom - przede wszystkim temu, czy ustalona kaloryczność jest na pewno spożywana w takiej ilości, czy jednak bywa czasami wyższa. Następna rzecz to aktywność fizyczna - często przeszacowujemy kilokalorie, które teoretycznie podczas danej aktywności spalamy, a to może powodować, że nie wypracowujemy określonego deficytu energetycznego. Kolejna kwestia to wyniki badań - nie zawsze w normie oznaczają wartości prawidłowe, więc należałoby skonsultować w tej sprawie. Być może trzeba byłoby wykonać dodatkowe badania w kontekście gospodarki hormonalnej. Wszystko jest bardzo indywidualne i bez szczegółowego wywiadu ciężko jest określić zarówno przyczynę jak i sprecyzować odpowiednie rozwiązanie. Zapraszam na konsultację, na pewno coś na to poradzimy :)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie