Pytanie:
July 31, 2020
Mam 14 lat, próbuje ograniczyć mięso niestety nie wiem jak je zastąpić oraz ile muszę jeść tego, czym je zastąpie
Odpowiedzi:
5/5
Monika Andrykowska
Aug. 7, 2020
Dzień dobry, odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe pod warunkiem indywidualnie dopasowanej diety. Diety te mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dobrze zaplanowane diety wegetariańskie są odpowiednie dla osób na wszystkich etapach życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji, niemowlęctwa, dzieciństwa, dojrzewania, oraz dla sportowców. Wszystkie wskazówki otrzymasz po konsultacji dietetycznej, produkty które zastępują mięso to najczęściej: tofu, soczewica, ciecierzyca, groch, fasola, seitan. Pozdrawiam, Monika Andrykowska dietetyk kliniczny
Agnieszka Kłysz
Aug. 5, 2020
Ciężko zastąpić białka znajdujące się w mięsie. Nie wiem dlaczego chcesz je ograniczyć? Jesteś w fazie intensywnego wzrostu, radzialabym to przemyśleć jeszcze raz.
Gabriela Panasiewicz
Aug. 4, 2020
Cześć! To mocno zależy od potrzeb Twojego organizmu. Wegańskich źródeł białka jest baaardzo dużo. Wystarczy, że w każdym posiłku znajdzie się produkt o podwyższonej zawartości białka i to powinno załatwić sprawę. Pamiętaj, aby roślinne źródła białka zawsze łączyć z produktami zbożowymi - dzięki temu dostarczysz pełnowartościowe białko (pełen profil aminokwasów). Zacznij od tofu i generalnie produktów sojowych :) Pamiętaj, że strączki to też dobre źródło białka. Obecnie w internecie jest cała masa doskonałych, wegańskich przepisów. Miłej zabawy! W razie potrzeby, zapraszam do kontaktu :)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie