Pytanie:
Feb. 4, 2019
Mam dość dużą nadwagę jakieś 7 kg za dużo. Próbowałam różnych diet np. sokowej, zupowej, dukana. Wszystko było super, ale waga szybko wracała. Moim problemem jest też ciągła ochota na jedzenie. Zjem coś i praktycznie za godzinę znów jestem głodna. Często mam ochotę na jakieś słone przekąski więc podjadam orzeszki ziemne, paluszki, krakersy i podobne rzeczy. Proszę o pomoc, podpowiedź jak sobie z tym wszystkim radzić.
Odpowiedzi:
Marta Kłos
Feb. 7, 2019
Witam, Myślę, że korzystanie z diet, które wymieniła Pani powyżej było zbyt resktrykcyjne w stosunku do Pani zdrowia i zapotrzebowania kalorycznego. Nie dostarczała sobie Pani odpowiedniej ilości makroskładników i składników mineralnych, przez co po wyjściu z danej diety organizm domagał się jedzenia, stąd też zwiększona ochota na słone i tłuste przekąski. W Pani przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby obliczenie prawidłowego zapotrzebowania energetycznego i skomponowanie zbilansowanej i bogatej odżywczo diety, na której nie odczuwałaby Pani głodu i chęci na sięganie po niezdrowe przekąski. Jeśli wykazałaby Pani chęć, zapraszam do siebie na konsultacje dietetyczne. Chętnie zajmę się Pani przypadkiem. Pozdrawiam.
Magdalena Moniuszko
Feb. 5, 2019
Witam, Ma Pani ciągle ochotę na jedzenie, ponieważ nie spożywa Pani zbilansowanych posiłków i brakuje organizmowi różnych mikrooelementów. Pozdrawiam, Magdalena Moniuszko moniuszkom.dietetyk@gmail.com
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie