Pytanie:
Aug. 1, 2017
Witam, mam 30 lat i właśnie zaczynam swoją „przygodę” ze sportem, chciałbym zapytać jak skomponowane posiłki powinienem jadać przed i po treningu?
Odpowiedzi:
Jolanta Klak
Sept. 1, 2017
przed treningiem - węglowodany złożone, może być np. jakaś owsianka z ulubionymi dodatkami. zaraz po treningu dobrze jest wypić maślankę lub kefir. po treningu uzupełnia się białko. pozdrawiam.
Maciej Dąbrowski
Aug. 16, 2017
Cześć, przed treningiem najlepiej zjeść węglowodany złożone i małą ilością białka w stosunku 3:1. Po treningu posiłek powinien wyglądać mniej wiecej tak samo, tylko z odrobiną cukrów prostych .
5/5
Agnieszka Majowska
Aug. 4, 2017
Zalezy jaki jest cel redukcja czy budowa masy miesniowej?pzd
Alicja i Dawid Białowąs
Aug. 3, 2017
Wszystko zależy od rodzaju treningu. Krótkie treningi typu crossfit obciążają żołądek więc raczej lepiej niczego nie jeść na ok 2 godziny przed ;). Dieta ćwiczycych siłowo powinna mieć odpowiednią podaż białka, które bierze udział w budowie masy mięśniowej. Wszystko jest zależne od Twoich celów i rodzaju treningu. Ciężko jest odpowiedzieć nie znając Ciebie oraz celu diety. Proponuję na ślepo wprowadzić białko co 3-4 godziny (ok 100-150 g produktu bogatego w białko. odżywka może pomóc tworzyć posiłki bezmięsne jak szejki owocowe, ktore dobija podaż białka w diecie) oraz kreatynę. - Monohydrat ok 5g na dzień przez cały miesiąc. Jeśli podaż białka, kalorii i mikroelementów dobowo będą się zgadzać to większego wpływu timming posiłków nie ma na hipertrofię mięśniową. Siłowniane mądrości o oknie anabolicznym odeszly juz dawno do lamusa. Także ćwicz sumiennie i jedz dużo ;) pozdawiam Dawid
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie