Pytanie:
June 19, 2021
Dzień dobry, czy jeśli pójdę do dietetyka to pomoże mi schudnąć z 51kg do 46kg (przy wzroście 160cm). Wiem, że jest to niska waga, dlatego zastanawiam się co powie na to dietetyk. Niestety obecna waga nie jest dla mnie satysfakcjonująca i chciałabym w możliwe jak najzdrowszy sposób zrzucić te pare kg.
Odpowiedzi:
Małgorzata Jezierska
July 30, 2021
Witam serdecznie, Wskaźnik BMI wskazywałby juz na niedowagę. Pytanie czy kiedykolwiek w dorosłym życiu miała juz Pani taka wageprzez głuższ cza, co Pani obecnie przeszkadza. Oczywiście warto wybrać sie do dietetyka chociażby dla omówienia Pani dotychczasowego stylu życia, sprawdzenia i analizy masy ciała. POzdrawiam, Gosia :)
Katarzyna Fidor
July 12, 2021
Dzień dobry 46 kg przy wzroście 160 cm to trochę mało wchodzi wtedy Pani już na niedowagę. Jednak rozumiem, że mimo wagi prawidłowej można nie czuć się dobrze we własnym ciele dlatego proponuje dojście do wagi 48 kg. To niewiele więcej, a nadal będzie się Pani znajdować w granicach normy. Jednak trzeba pamiętać, że zrzucanie kilogramów w takich przypadkach jest niezwykle trudne i powolne więc trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość. W razie chęcie współpracy lub chęci poznania odpowiedzi na nurtujące pytania zapraszam do kontaktu 513 916 003 Pozdrawiam Katarzyna Fidor Mgr. Dietetyki
Monika Orynycz
July 4, 2021
Witam, aby to ustalić warto by było dokonać analizy składu ciała. Być może są duże braki w tkance mięśniowej. Na podstawie wywiadu oraz analizy składu ciała będzie można dobrać odpowiedni program żywieniowy oraz zaproponować odpowiednia ilość oraz rodzaj aktywności.
5/5
Sylwia Balcerzak
June 28, 2021
Dzień dobry. Z największym prawdopodobieństwem oczekiwana masa ciała przy takim wzroście będzie zbyt niska, aczkolwiek należałoby bliżej przyjrzeć się też innym kwestiom. Najbardziej optymalną masę ciała określa się nie tylko na podstawie wzrostu, ale też płci, wieku, aktywności fizycznej i ewentualnych problemów zdrowotnych oraz motywacji, która kieruje Pacjentem. Myślę, że opinie w środowisku dietetycznym mogą się różnić również w zależności od doświadczeń. Polecam udać się do dietetyka lub skonsultować się online i wypracować pewien kompromis :)
Kamila Zgorzelska
June 28, 2021
Witam.W przypadku Pani wzrostu waga 46 kg będzie oznaczała niedowagę. Przy 160 cm wzrostu odpowiednia waga to 48-64kg.Pozdrawiam.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie