Pytanie:
10 marca 2019
Dzień dobry czy cukier brązowy będzie lepszy od białego? Ciężko odzwyczaić mi się od słodkiego dlatego szukam jakiś lepszych zamienników chociaż na początek...
Odpowiedzi:
Iwona Gargul
19 marca 2019
Dzień dobry cukier brązowy nie jest lepszym zamiennikiem cukru białego. Nie wiem jaką Pan (i) stosuje dietę. Proponuję spróbować ksylitol to naturalny słodzik, który stanowi zdrowa alternatywę dla cukru.
Patryk Plaza
17 marca 2019
Dzień dobry jeżeli chodzi o cukier brązowy nie różni on się znacznie od białego. Jest to bowiem praktycznie czysta sacharoza. Różnice są pomiedzy białym a brązowym cukrem są tak niewielkie, że polecam tutaj zastanowić się raczej nad stosowaniem np stewi. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie nie dopuszczać do napadów głodu. Dobrym rozwiązaniem będzie też stopniowe odzwyczajanie się od cukru poprzez stopniową redukcje.
Justyna Lewicka
16 marca 2019
Dzień dobry, cukier brązowy a biały to tak naprawdę to samo. Jeżeli decydujemy się na rezygnację z cukru to dobrym wyborem będzie ksylitol. Ksylitol jest mniej kaloryczny.
Ksenia Nowak
13 marca 2019
Cukier brązowy niestety tak samo jak biały zawiera sacharozę - dwucukier którego w diecie mamy niestety zbyt wiele. Słodzenie jest kwestią nawyku. Osobiście z moimi podopiecznymi jeżeli jest taka możliwość - zmniejszam w diecie ilość cukrów prostych i dwucukrów aż do całkowitego wyeliminowania ochoty na "słodkie". Jeżeli w początkowym okresie odchudzania nie ma możliwości wyeliminowania dosładzania, w grę wchodzą także zamienniki typu stewia lub niewielkie ilości ksylitolu (jeżeli jest dobrze tolerowany). Zawsze jednak dążę do "słodzenia" ciastek, owsianek czy słodkich dań z kaszy - bananem cz daktylami, z naciskiem na słodzenie coraz mniej. Może się okazać, iż chęć na słodkie spowodowana jest niewłaściwym doborem produktów spożywczych - ale do oceny tego musiałabym zobaczyć dzienniczek żywieniowy. W przypadku chęci podjęcia współpracy, zapraszam na moją stronę internetową www.fitomania.pl lub pod adresem email ksenia.nowak@fitomania.pl Pozdrawiam! Dietetyk Ksenia Nowak
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie