Pytanie:
Sept. 1, 2021
Jakiego jedzenia unikać w diecie z zapotrzebowaniem 1600 kcal? I czy to pomoże schudnąć.
Odpowiedzi:
Adrianna Dąbrowska
Sept. 13, 2021
nie trzeba unikać konkretnych pokarmów, ważne, aby wliczyć ich kaloryczność do swojego dziennego jadłospisu. Pozdrawiam, Adrianna Dąbrowska
5/5
Sylwia Balcerzak
Sept. 8, 2021
A z jakiego powodu chce Pani/Pan czegokolwiek unikać? Nie da się szczegółowo odpowiedzieć na tak nieszczegółowe pytanie - sama energetyczność diety na poziomie 1600 kcal nie powoduje, że coś musimy z niej wykluczać, a czegoś nie. Na pytanie czy 1600 kcal pomoże schudnąć również nie da się odpowiedzieć - chudniemy wtedy, kiedy utrzymujemy deficyt energetyczny. Aby określić jaka energetyczność dla Pani/Pana będzie odpowiednia i jaka uwzględni deficyt, trzeba byłoby znać płeć, wiek, masę ciała, wzrost, poziom aktywności fizycznej.
Karolina Latuszek
Sept. 4, 2021
Nie ma produktów, które należy unikać przy danej diecie. Najważniejsze to by trzymać się danej kaloryczności i utrzymywać deficyt kaloryczny. Natomiast zdecydowanie łatwiej przebiega odchudzanie włączając do diety produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce oraz nabiał. Lepiej ograniczać spożycie tłustych mięs. Polecam także odmierzać tłuszcz do smażenia - tłuszcz jest potrzebny, przykładowo do prawidłowego funkcjonowania hormonów, ale jest też kaloryczny, dlatego należy jeść z umiarem czy dodawać do posiłku z umiarem takie produkty jak: oleje, oliwa, nasiona, pestki czy orzechy. Zaleca się ich spożycie, ale w małych ilościach. Oczywiście należy także ograniczyć słodycze czy fast-foody, gdyż są wysokokaloryczne. Natomiast raz na jakiś czas tez się nic nie stanie, gdy je zjesz z umiarem :)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie