Pytanie:
March 28, 2019
Zastanawiam się bo różne słyszałam opinie czy w Hashimoto szkodzi picie kawy? Nie mam innych chorób przewlekłych, ale czasem przy niskim ciśnieniu jest mi ciężko się obudzić. Zaznaczę, że chodzi mi o kawę prawdziwą a nie zbożową.
Odpowiedzi:
mgr Jessica Nowak
April 12, 2019
Na temat kawy jest wiele sprzecznych badań, jednak jedne ostatnich nie wykazały więcej pozytywnych niż negatywnych skutków picia kawy. Mówi się jednak, że picie kawy zaburza wchłanienie leków. Proponuję więc wypijać kawę w długim odstępie po zażyciu leków. Włoscy lekarze udowodnili, że wypicie kawy po 15 minutach od przyjęcia leków znacznie osłabiło wchłanialność, natomiast już po godzinie stopień wchłonięcia leków był znacznie wyższy. Dlatego leki wypijaj po wstaniu, popijając wodę, a kawę najlepiej godzinę- dwie później, np do drugiego zamiast do pierwszego śniadania.
Katarzyna Bychowska-Koczergo
April 4, 2019
Jeśli pani lubi kawę, przy niskim ciśnieniu, można pić 1-2 dziennie, jeśli z mlekiem to roślinnym, prawdziwą, dobrej jakości czyli świeżo paloną (sprawdzamy datę produkcji - palenia). Oczywiście - nie na pusty żołądek;), ja polecam kawę Bio (jest w Lidlu w 2kg opakowaniach) mam nadzieję że podczas produkcji nie dodawane są substancje chemiczne... Wiadome jest, że kawa wprowadza nas w stan pobudzenia, wyzwala hormon stresu i na tym hormonie mamy poczucie większej energii. Dobrze jest mieć na uwadze że nadmiar kawy - zużywa nasze "naturalne zasoby energetyczne" Kawy używamy rozsądnie, umiarkowanie, nie pijemy jej po 17stej (czas aktywności kofeiny we krwi - do 5 godzin po wypiciu kawy, czyli jak wypijemy ok 17stej to do 22 może utrzymywać się jeszcze we krwi. Przy chorobach tarczycy szczególnie należy zwracać uwagę na produkty typu używki aby nie "męczyć" dodatkowo organizmu, nie stymulować substancjami a raczej dążyć do równowagi. Jednakże jeśli pani lubi kawę, to proszę sobie pić ale z umiarem i bez mleka krowiego. Pozdrawiam serdecznie:)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie