Pytanie:
March 26, 2019
Mam 16 lat . Jestem osobą z otyłością ważę 90 kilogramów i mam 180 centymetrów wzrostu . Czy mogę skorzystać z diety KETO ??? . Potrzebuję schudnąć i chce zadbać o swoje zdrowie
Odpowiedzi:
mgr Jessica Nowak
April 12, 2019
Musiałabym dokładnie poznać Twój przypadek, czy nie masz jakichś zdrowotnych zaburzeń itp. Na pewno w tak młodym wieku lepsza będzie dieta ketogeniczna, niż niskotłuszczowa, ponieważ Twoja wciąż kształtująca się gospodarka hormonalna potrzebuje podaży tłuszczu i jeżeli nie masz żadnych poważnych schorzeń, uważam że mogłoby Ci to służyć. Jeśli jesteś weganką, jak otagowałaś wpis, polecam skorzystać z dostępnego w internecie ebooka Ketgeniczna Dieta Roślinna- są tam przepisy na zbilansowane wegańskie posiłki ketogeniczne. (na wiedzvsdieta.pl/sklep/ lub na sklepik.viva.org.pl)
Julia Wójcik
April 6, 2019
Dieta ketogeniczna (wysokie spożycie tłuszczu przy jednoczesnym ograniczeniu podaży węglowodanów) nie dla wszystkich jest właściwym rozwiązaniem. Oczywiście miewa ona zastosowanie podczas odchudzania, ale nie jest optymalna. Dieta ta musi być przemyślana, pełnowartościowa i właściwie zbilansowana. Jest Pani młodą osobą, dlatego zaczęłabym od prostszych do samodzielnej realizacji rozwiązań - podstawowe zasady zdrowego, racjonalnego odżywiania. Osobiście nie jestem zwolenniczką diety ketogenicznej, ale jeżeli chciałaby się Pani na nią zdecydować, zalecałabym kontakt z dietetykiem.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie