Pytanie:
March 30, 2021
Czy mogę jeść na śniadanie zwykłe płatki owsiane gotowane na samej wodzie z np.samym Jabłkiem lub borówkami, bez cukru, masła czy innych dodatków ? I potem czy na drugie śniadanie mogę zjeść również tylko owoce i potem normalnie obiad i kolacje?
Odpowiedzi:
5/5
Izabela Semeniuk
April 14, 2021
Witam Jeżeli w obiedzie i kolacji dostarvzusz organizmowi potrzebne tłuszcze i białka to nie ma problemy z tak lekkim śniadaniem I 2 śniadaniem Ale z drugiej strony lepiej zjesc śniadanie bogate w białko tłuszcze bo organizm Ma cały dzień na wykorzystanie z nich energi Śniadanie, obiad i kolacja są to główne posiłki w których powinniśmy dostarczyć Dzienne zapotrzebowanie substancji naszemu organizmowi 20% tłuszcze 25% białko i 55 % węglowodany A 2 śniadanie i podwieczorek to lekkie przekąski Pozdrawiam
5/5
Sylwia Balcerzak
April 12, 2021
Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie jaki jest obecnie cel Twojej diety, czy chorujesz na choroby przewlekłe, masz stwierdzone zaburzenia gospodarki węglowodanowej, trenujesz w okolicy tych posiłków i wiele, wiele innych. Pytań jest zdecydowanie za dużo, żeby odpowiedzieć z pewnością, ale biorąc pod uwagę fakt, że realizując zdrową dietę najlepiej byłoby źródło węglowodanów połączyć jednak ze źródłem białka i/lub tłuszczu. A więc jogurt naturalny, napój roślinny czy orzechy lub dobrej jakości stuprocentowe masło orzechowe będą to jak najbardziej odpowiednim dodatkiem. W żywieniu można wszystko, ale to co będzie dla nas odpowiednie zależy już od wielu czynników :) Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojej obecnej diety, skonsultuj się z dietetykiem, który pomoże rozwiązać Twoje problemy.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie