Pytanie:
Sept. 21, 2018
Witam, mam 16 lat i chodzę do 1 liceum Czy jedzenie 2 posiłków w dniu szkoły jest zdrowe? Przerwa między jednym posiłkiem a drugim wynosi 10 godz.
Odpowiedzi:
dr Anna Felińczak NutriTeam.pl
Oct. 31, 2018
Zgodnie z zasadami żywienia racjonalnego w ciągu dnia najlepiej jest spożywać 5 posiłków w odstępach około 3 godzinnych. Przy czym śniadanie należy spożywać maksymalnie do godziny od pobudki. Taki sposób odżywiania przyspiesza metabolizm i zapobiega nagłym spadkom cukru tym samym zmniejsza apetyt na słodycze. W przypadku długich przerw pomiędzy posiłkami chętniej sięgamy po słodkie przekąski, a przede wszystkim metabolizm organizmu ulega zwolnieniu. W Twoim wieku taki sposób odżywiania- czyli 2 posiłki na dzień może skutkować w efekcie rozwojem różnych problemów zdrowotnych.
Katarzyna Bychowska-Koczergo
Sept. 27, 2018
Witam, jedzenie tylko 2 posiłków ciągu dnia w Twoim wieku nie jest dobrym pomysłem. Myślę, że Twoje zajęcia (szkoła, nauka) wymagają energii w postaci jedzenia, Twój organizm intensywnie teraz rośnie i potrzebuje więcej składników odżywczych, witamin niż przeciętna osoba dorosła. Postaraj się zjeść coś co 3-3,5 godziny, niech to będą chociaż owoce, surowe warzywa; marchewka, papryka itp. ,kanapka z domu. Zaraz będzie zima i nie jedząc 10 godzin non stop wychłodzisz organizm. Możesz nie mieć siły i energii do funkcjonowania. Możesz przez to częściej chorować, mieć obniżoną odporność organizmu. No i narażasz się na nadmierne spadki insuliny we krwi, a z tym nie ma co eksperymentować. Życzę Ci powodzenia w rozsądnym dostarczaniu sobie energii, abyś była zdrowa, silna i zadowolona:) pozdrawiam.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie