Pytanie:
Sept. 3, 2023
Zauważyłam, że moja młodsza siostra ostatnio bardzo schudła i je bardzo mało zauważyłam też, że ćwiczy strasznie dużo i nadmiernie liczy kalorie czy to oznacza, że ma zaburzenia odżywiania?
Odpowiedzi:
Anna Kisielewicz
Sept. 20, 2023
Niepoprawne relacje z jedzeniem, czyli inaczej zaburzenia odżywiania to zarówno kompulsywne objadanie się, jak i unikanie jedzenia, lub spożywanie niewielkiej ilości jedzenia w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Jeżeli siostra faktycznie dużo się rusza i bardzo mało je - może to wskazywać na zaburzenia odżywiania i potrzebna jest konsultacja najlepiej z psychodietetykiem.
Aneta Kałużna
Sept. 15, 2023
Objawy, które Pani opisała mogą świadczyć o zaburzeniach odżywiania, wskazana jest wizyta u psychologa lub psychiatry zajmujących się takimi zaburzeniami. Jeżeli siostra jest niepełnoletnia musi pójść z dorosłym opiekunem. Polecam Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania. Pracują tam bardzo dobrzy specjaliści. Pozdrawiam, Aneta Kałużna
5/5
ANNA KRYUS
Sept. 8, 2023
Witam, wskazywać to może na początki zaburzeń anoreksji psychicznej, można skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który oceni aktualną wage i stan psychiczny, może on wtedy skierować siostrę na konsultacje z psychiatrą.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie