Pytanie:
Oct. 1, 2017
Witam, choruje na niedoczynnosc tarczycy, dowiedziałam się, ze trzeba pilnować określonej diety, która wyklucza niektóre składniki, tylko na różnych forach są napisane za każdym razem inne, dlatego chciałabym się dowiedzieć, czego powinnam unikać w swojej diecie, a co powinnam w szczególności spożywać? Nie wiem co robić z zatrzymujaca się woda w organizmie? Pije około 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Odczuwam, ze moje ciało jest spuchnięte, najbardziej widać na udach, pojawił się cellulit wodny. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Odpowiedzi:
Angelika Kowalewska
Oct. 6, 2017
co do niedoczynności tarczycy, kwestia jest bardzo indywidualna, zwykle mówi się o wykluczaniu produktów goitrogennych, dodatkowo jeśli pacjent odczuwa dyskomfort produkty zawierające gluten, kazeinę i warzywa psiankowate, ale podkreślam, jest to kwestia bardzo indywidualna i każdy powinien dopasować to pod siebie.
Klaudia Lampa
Oct. 2, 2017
Witaj, Przede wszystkim trzeba sprecyzować jakiego rodzaju jest to niedoczynność. Jesli chodzi o postępowanie dietetyczne, poza wyrzuceniem przetworzonego i smieciowego jedzenia ja wykluczam swoim podopiecznym pszenicę, nabiał (produtky mleczne) oraz rafinowany cukier, Brokuły, kalafior, papryka i kasza jaglana w ograniczonej ilości ze zwględu na obecnosc goitrogenów. Dodatkowo bardzo często niezbędna jest suplementacja (przy niedoczynnosci bardzo czesto występuje niedobór cynku oraz selenu) a także wsparcie pracy jelit i pecherzyka żółciowego i wątroby.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie