Pytanie:
March 13, 2018
Od kilku lat zmagam się z problemami jelitowymi. Przeczytałam, że jest coś takiego jak dieta oczyszczająca jelita? Czy coś takiego faktycznie istnieje i na czym polega? Czy mogłoby mi to pomóc?
Odpowiedzi:
Ewa Jabłońska-Abramowicz
March 15, 2018
Witam, "problem z jelitami" to zbyt szeroko nazwana przypadłość. Konieczne jest doprecyzowanie tego terminu, aby móc doradzić konkretne działanie. Jakie objawy?
Tomasz Zięcina
March 15, 2018
W dobie obecnej mody na skrajnie ekstremalne i niebezpieczne dla zdrowia diety, można z takim terminem się spotkać. Jednak należny pamiętać ze oczyszczająca jelita, normalna zdrowa dieta ,to po prostu dieta zbilansowana z uwzglenieniem błonnika w ilosci ok 40g na dobe. Błonnika wyższe ilości tez nie sa dobre ponieważ mogą zaburzać mikro i makroelementy obecne w diecie ,co definitywnie nie służy pojęciu zdrowego odżywiania
5/5
Joanna Wójcik
March 14, 2018
Witam Odpowiedni dobór diety, który pomoże na problemy jelitowe, można ustalić dopiero po wnikliwej analizie przypadku i wywiadzie żywieniowym. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiam Joanna Wójcik dyplomowany dietetyk dietetyk.med25@gmail.com, https://www.facebook.com/dietetyk.porady.diety/ tel. 509-613-713.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie